Kā cīnīties ar vientulību?

meitene

Tā ir sliktāka par depresiju un apātiju. Vientulība tiek dēvēta arī par 21. gadsimta slimību. Pēdējā laikā no tās cieš arvien vairāk cilvēku. 

Kas no vientulības cieš visvairāk? 

Zinātnieki uzskata, ka visvairāk un visbiežāk no tās cieš sievietes.  Ir zināms, ka sievietes ir daudz emocionālākas nekā vīrieši. Viņām ir ļoti svarīgi no vīrieša sagaidīt emocionālu atbalstu, tāpat arī palīdzību un dažāda veida padomus – šīs ir tās lietas, kuras trūkst, ja cilvēks ir tiešām vientuļš.   

Lūk, 6 padomi, kā ar to cīnīties: 

1. Mainiet domas par sevi un par apkārtējiem 

Daudziem cilvēkiem ir nepareizas domas gan par sevi, gan par apkārtējiem. Jo vairāk viņi sevi vaino, jo zemāk krīt viņu pašnovērtējums un kļūst grūtāk sarunāties ar apkārtējiem. Jo vairāk ienaidniekus viņi izdomā –  jo biezāku sienu viņi būvē sev apkārt. Nevelti saka: “Gribi izmainīt situāciju – sāc ar sevi!”. 

2. “Atveries pasaulei”

Cilvēka daba – aizsargāties. Iekšēji viņš var ciest no vientulības, taču no ārpuses šis cilvēks var būt ļoti skarbs un nelaipns. Kā gan apkārtējie var nojaut, ka jums ir vēlme sarunāties?

Lai cik grūti neliktos – vajag iemācīties sirsnīgi smaidīt pasaulei, sveicināties ar kaimiņiem, meklēt jaunus draugus. 

3. Atjaunojiet vecos kontaktus 

Mēs bieži jūtam līdzi paši sev, jo esam vientuļi, taču aizmirstam par mūsu radiniekiem, kurus sen neesam redzējuši, aizmirstam rūpēties par vecmammām un vectēviem, kuriem tik ļoti būtiska mūsu palīdzība. Kādēļ būtu jāmeklē jauni draugi, ja ir tik daudz veco? Varbūt ir pareizais laiks atrast piezīmju blociņu un sazināties ar tiem? 

4. Palīdziet tiem, kam ir sliktāk nekā Jums 

Noteikti starp jūsu paziņu vai radu loku atrodas cilvēki, kuriem ir sliktāk nekā jums. Piemēram, jūsu māsa nesen piedzemdēja bērnu, un viņai ir tiešām grūti tikt ar viņu galā. Palīdziet viņai – viņa to tiešām novērtēs. 

Cits piemērs – omīte kaimiņos salauza roku un tagad nevar nedz aiziet uz veikalu, nedz veikt jebkādus darbus pa mājām. Bet varbūt blakus jums atrodas bērnu nams, kurā dzīvojošie bērni ir ļoti noilgojušies pēc sarunas ar pieaugušajiem? 

5. Iemācieties sarunāties “tāpat vien” 

Iedomājaties, cik patīkami būtu, ja cilvēki interesētos par jūsu garastāvokli “tāpat vien”? Un tādu cilvēku ir samērā daudz. Viņi var paprasīt “Kā iet?”, pastāstīt par sevi, arī par kādu smieklīgu notikumu, kurš pieņemsim tikko ar viņiem atgadījies veikalā. 

Pēc pāris sarunas minūtēm – jūs jūtaties atvieglota, jo sarunu biedrs no jums neko negaida. Viņš vienkārši uzzvanīja, lai no sarunas iegūtu baudu un lai uzlādētu jūs ar enerģiju. Laikam būtu jāizmēģina to pašu – jums tā nešķiet? 

6. Hobijs un darbs 

Nav nepieciešams studēt psiholoģiju, lai pārvarētu vientulību. Ja jūs atradīsiet kādu sev tīkamu nodarbi – piemēram, sāksiet apmeklēt fitnesa centrus, baseinu, citas sportiskas aktivitātes vai pasākumus – jūs noteikti sameklēsiet labu kompāniju. Nav nekas labāks kā treniņš kopā ar draugiem. 

 

avots: passion.ru

Leave a Comment