Kāpēc pūtītes metas vienā un tajā pašā vietā

Pimple

Vai tu vari paredzēt savas nākamās pumpas atrašanās vietu tikpat precīzi kā nākamo mēnešreižu sākšanos?

Ja teici, ka jā, tad mēs zinām, kā tu jūties. Par laimi, ir veidi, kā pārtraukt nemitīgo kaitinošo un sarūgtinošo pumpu rašanos.

 

Šīs pūtītes varētu būt cistas

Zemādas pūtītes, kas uzbriest un kurām nekad neveidojas baltais galiņš (šīs nešpetnes pazīst kā cistiskās pūtītes), ir bēdīgi slavenas ar savu uzrašanos vienā un tajā pašā vietā. Tās rodas, kad tava pora, kurai ir garas caurules forma, izplešas un tāpēc ādas eļļa met līkumu un nonāk uz tavas ādas.

Kā tikt galā: tā kā cistiskās pūtītes maina tavas ādas struktūru, tu pati nespēsi tikt no tām vaļā. Tas nozīmē, ka tev nāksies gaidīt, līdz tā pati pazudīs vai arī kad dermatologs to novērsīs

Balta gala izspiešana varētu sagādāt problēmas

Ja esi izspiedusi pumpu ar baltu galu līdz tā pārplīst, pastāv iespēja, ka tā netika pilnībā iztīrīta, līdz ar to pūtīte atkal varētu iekaist. Kairinājuma dēļ vēl viena pūtīte varētu veidoties blakus iepriekšējai. „Varētu šķist, ka tā ir tā pati pumpa, bet tā nav.”

Kā tikt galā: lai novērstu poras turpmāku bloķēšanu, ārstēšanai jāizmanto salicilskābi, lai novērstu pārāk liela eļļas daudzuma rašanos un poru uzturētu tīru. Tu vari arī apstrādāt pūtīti ar krēmu, kas satur benzola peroksīdu. Tas palīdz iznīdēt baktērijas, kas mīt ādā un izraisa pūtītes.

Varētu būt vainojami tavi nelāgie ieradumi

Vai tev ir ieradums aiztikt savu seju ar rokām, kad esi nervoza vai lasi e-pastus pie galda? Tu varētu ievērot, ka pūtītes metas vienās un tajās pašās vietās atkal un atkal. Atkārtoti aiztiekot savas sejas vienas un tās pašas vietas, tu varētu ieberzt netīrumus un eļļu porās – tādēļ arī pūtītes rodas.

Kā tikt galā: neskaitot sejas neaiztikšanu ar savām rokām (mēs zinām, tas ir grūti), izmanto salicilskābi saturošus produktus, lai attīrītu šīs vietas, kā arī tās var apstrādāt ar benzola peroksīdu saturošiem produktiem ikdienā, lai iznīcinātu tās baktērijas, kuras tur atstājuši tavi pirksti.

Pūtītes, kas rodas mēnešreižu laikā, noteikti nav mīts

Ja vari apzvērēt, ka pūtīšu rašanās ir labākajos draugos ar tavu menstruāciju ciklu, tev ir pamats aizdomām. Daudzām sievietēm metas pumpas sejas apakšējā daļā vai sejas daļā zem deguna, kad sākas mēnešreizes. To varētu izskaidrot šīs sejas daļas eļļas dziedzeru pastiprinātais jūtīgums pret hormoniem – šā mēneša laikā dažām sievietēm varētu rasties pūtīšu izliesmojums kakla vai pieres daļā.

Kā tikt galā: izmanto salicilskābi saturošu sejas tīrīšanas līdzekli nedēļu pirms mēnešreižu sākšanās, lai tiktu vaļā no liekā eļļas daudzuma, tādējādi uzturot poras tīras, kad hormoni sāk trakot.

Leave a Comment