Kā uzveikt hemoroīdus: kas tie ir, kā tos ārstēt un kā sevi pasargāt

hemoroīdi tautas metodes Kā uzveikt hemoroīdus

 

Kā uzveikt hemoroīdus? Hemoroīdi ir izplatītākā slimība, kas liek pacientiem visbiežāk meklēt palīdzību pie proktologa – ķirurga, kurš specializējies taisnās zarnas slimību ārstēšanā.

Katram cilvēkam taisnās zarnas apakšējā daļā ir labi apasiņoti audu spilventiņi. Šis asinsvadu pinums ir kā blīve, kas palīdz nodrošināt taisnās zarnas slēdzējmuskuļa funkciju. Ja kaut kādu iemeslu dēļ taisnajā zarnā paplašinās asinsvadi, veidojas izspīlējums – mezgls, ko sauc par hemoroīdu. Slēdzējmuskuļa darbībai tas netraucē, bet rada nepatīkamus simptomus, kam var būt tālejošas sekas.

Ārējos asinsvadu izvelvējumus parasti pamana, jo tie veidojas pie taisnās zarnas izejas ap anālo atveri, bet par iekšējiem ne vienmēr pat nojauš. Par tiem liecina sāpes un asiņošana no anālās atveres, vai arī tos atklāj ārsts, veicot kolonoskopiju.

 

Kā uzveikt hemoroīdus: Sēdētāju kaite

Ne visiem hemoroīdi rada diskomfortu. Lai gan aizvien biežāk tie ir gados jauniem cilvēkiem, visaugstākais risks ir 45–65 gadu vecumā. Sievietēm hemoroīdi parādās pēc grūtniecības un dzemdībām – no divreiz dzemdējušām sievietēm funkcionālie vēdera izejas traucējumi ir 60%, no trīsreiz dzemdējušām tie jau ir gandrīz 80% sieviešu!

 

Lasi arī: Pret sāpēm bez tabletēm. Fitoterapeita, pirtnieces un rehabilitācijas speciālista ieteikumi

 

Veselības centru apvienības poliklīnikas “Elite” ķirurgs un proktologs Valērijs Ratobiļskis uzskaita pirmās jūtamās un pamanāmās hemoroīdu pazīmes: diskomforts, nieze, sūrstēšana, dedzināšana, sāpes anālās atveres apvidū, asiņu pēdas uz tualetes papīra pēc vēdera izejas vai neliela asiņošana vēdera izejas laikā, želejveida gļotaini izdalījumi, svešķermeņa sajūta taisnajā zarnā u.c.

Šķir otru lapu, lai uzzinātu ārstēšanas metodes un vingrojumus

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru