12 padomi, kā labas attiecības padarīt par lieliskām; #9 ir svarīgi!

1. Prasi to, ko vēlies

Atkal un atkal mēs pieņemam, ka mūsu partneri zina mūs tik labi, ka mums nemaz nav jāprasa, ko vēlamies. Kas notiek, kad mēs izdarām šo pieņēmumu? Mēs sākam cerēt, un tikpat ātri mūsu cerības tiek sagrautas. Šīs nepiepildītās cerības var likt mums apšaubīt attiecību potenciālu un saderību. Paturi prātā, ka “prasīt to, ko vēlies” attiecas uz visu – gan uz seksuālām, gan emocionālām vajadzībām.

2. Kļūsti par sava partnera ekspertu

Padomā par savu mīļoto un kas viņu patiešām aizrauj (gan fiziski, gan emocionāli). Mēs dažreiz aizraujamies ar to, ko mēs DOMĀJAM, ka viņš/viņa vēlas, tā vietā, lai patiesi mēģinātu izprast un pielāgotos tam, ko vēlas otra pusīte. Atceries: ja tas ir svarīgs tavam partnerim, bet tev tas neliekas sakarīgi – vienkārši izdari to.

3. Nejautā “Kā tev šodien gāja?”

Garas dienas beigās prātā mēdzam izvērtēt paveikto un pieredzēto un neizbēgami arī mūsu attiecības. Mēs paļaujamies uz standarta jautājumu – “Kā tev šodien gāja?”. Vispārēji šis garlaicīgais jautājums gūs tikpat garlaicīgu atbildi, kā, piemēram, “labi, kā tev?”. Tas nekādā veidā nepalīdz uzlabot jūsu saikni un patiesībā var pat to bojāt – jūs zaudējat iespēju regulāri komunicēt un uzzināt par otram svarīgo.

Tā vietā pamēģini pavaicāt tādas lietas, kā “Kas tev šodien lika pasmaidīt?” vai “kas bija tavas dienas grūtākā/izaicinošākā daļa?”. Tu būsi pārsteigts par saņemtajām atbildēm, kā arī papildu bonuss – tu gūsti labāku izpratni par savu otru pusīti.

4. Izveidojiet rituālu, lai pārbaudītu viens otru

Šī saruna var būt gara vai īsa, bet tā sakas ar pajautāšanu, kā ir gājis iepriekšējajā nedēļā un ko varētu darīt, lai to uzlabotu. Papildus tam, izmanto šo izdevību, lai savstarpēji saplānotu brīvu vakaru randiņam un parunātu par lietām, kuras tu vēlētos darīt turpmāko dienu, nedēļu un pat mēnešu laikā jūsu attiecībās.

5. Saglabā kaisli

Kas jūsu attiecībās varētu mainīties, ja jūs abi ar savu partneri veltīsiet apzinātas pūles, lai veicinātu uzvedību, ko otra pusīte atzīst par “seksīgu”, un ierobežotu to, kura rada tieši pretējas emocijas? Domā par to plašākā jēdzienā. “Seksīgums” noteikti var tikt attiecināts uz guļamistabas priekiem, bet tas arī apzīmē to, kas partnerī liekas aizraujošs ikdienas dzīvē. Vai tev liekas “seksīgi”, ja viņš vai viņa palīdz tev ar mājas darbiem? Vai tev tas liekas “neseksīgi”, ja viņš izmanto tualeti, atstājot durvis vaļā? Parunājiet par šīm lietām savās attiecības un padariet tās harmoniskākas!

6. Pieejiet radoši tam, kā pavadīsiet laiku kopā

Izlauzieties no “vakariņas un filma” rutīnas, un tu būsi pārsteigts, kā nelieli jauninājumi var patiesi atdzīvināt jūsu attiecības. Nav finanšu? Pameklē internetā “lētu randiņu idejas” un esi pārsteigts par to, cik daudz un dažādas iespējas paveras. Nevari atļauties auklīti? Pamēģini apmainīties ar bērna pieskatīšanas laikiem ar draugiem, kuriem ir bērni. Tas ir bezmaksas prieks un, ļoti iespējams, šī ideja viņiem liksies lieliska, jo tas viņiem dos iespēju arī savus bērnus atstāt pie tevis.

7. Papardes zieds

Ja vien neesat apņēmušies uzturēt aseksuālas attiecības, tad sekss, seksuāls kontakts un pieskaršanās (skūpstīšanās, roku turēšana, utt.) ir vitāli svarīgas romantisku attiecību sastāvdaļas. Biežums, protams, ir atkarīgs no tevis un ir svarīgi, lai jūs sākumā apspriestu savu izpratni par to. Pāri reti “ir noskaņojumā” tieši vienā un tajā pašā sekundē, bet tas nenozīmē, ka tev ir jāaptur viņa mēģinājumi. Atgādini sev, ka tu parasti “nokļūsti tur” jau pēc pirmajām minūtēm un ka jebkāda veida intīmas lietas veido starp jums saikni, kā arī uzlabo noskaņojumu un veselību. Paturi gan prātā, ka vienmēr nav jāsaka “jā”. Ja patiešām nav noskaņojuma, tad vislabākais būtu nogaidīt. Tikai pārliecinies, ka uzsāc vai piekrīti saprātīgā laika posmā pēc noraidīšanas.

8. Garīgais atvaļinājums katru dienu

Dzīves un darba pienākumi var kļūt par primāro mērķi mūsu prātos, kas savukārt atstāj maz laika un enerģijas partnerim. Iemācies pats sev uzlikt “attiecību klapes”. Tas nozīmē, ka esam pilnībā pievērsušies savam mīļotajam, kad pavadām laiku kopā (termiņi un ārkārtas situācijas uz to neattiecas). Mēs patiesi dzirdam, ko viņi saka (nevis izliekamies), mēs atstājam savus traucēkļus aiz muguras un pievēršamies tiem atkal tikai tad, kad saule no jauna ir uzlēkusi un mēs izejam pa durvīm.

9. Paņemiet “strīdu pārtraukumu”

Pirms tu esi sasniedzis punktu, no kura nevar atgriezties, un tu redzi, ka stresa līmenis sāk neizbēgami kāpt, viens vai jūs abi varat pieteikt pārtraukumu, lai varētu saglabāt vēsu prātu. Taču galvenais, lai jūs vienotos par konkrētu laiku, kad jūs pie šī temata atgriezīsieties (t.i pēc 10 minūtēm, plkst. 14 otrdienā, utml.), lai situāciju atrisinātu līdz galam.

10. Rocies dziļi, atrodi savas īstās emocijas

Lielākajā daļā nesaprašanos mēs komunicējam no “augšējā līmeņa”, kurš atbild par acīmredzamajām emocijām, kā, piemēram, dusmām, aizkaitinājumu un tamlīdzīgi. Vadīšanās no šī slāņa var radīt apjukumu, aizsardzības reakciju un vispārēji tas novērš uzmanību no galvenās problēmas. Sāc komunicēt no “apakšējā līmeņa” (emocijas, kuras patiesi vada tavu reakciju, kā, piemēram, vilšanās, atraidījums, vientulība, necieņa, utt).

Atklāta saziņa no šī emociju līmeņa uzreiz rada līdzjūtību un sapratni, jo ir jābūt godīgam, kā arī jāatklāj savas vājās vietas. Spriedze izzudīs, un jūs varat sākt meklēt risinājumus. Tikai pārliecinies, ka izmanto laipnu, neagresīvu sarunu, kad izpaud jūtas no šī “līmeņa”, kā, piemēram, saki “Mani sāpināja tas, ka…” tā vietā, lai teiktu “tu esi tāds kretīns”, utt.

11. Tiecies saprast… nevis piekrist

Viegls koncepts, taču grūti īstenojams. Sarunas ātri vien var pārvērsties par strīdiem, ja mēs pārlieku tīksmināmies, dzirdot, ka mūsu partneris atzīst, ka mums ir taisnība, vai kad mēs cenšamies mainīt viņas/viņa viedokli. Izvēlies pieiet sarunai kā iespējai labāk izprast savas otras pusītes perspektīvu, nevis gaidīt, kad viņš padosies! No šīs perspektīvas, jums var veidoties interesants dialogs, un tas novērsīs potenciālos strīdus “bez iemesla”.

12. Atvainojies no sirds

Visi saprot, ka atvainoties ir labi, bet tam ir jānāk no sirds. Sacīt “man žēl, ka tu tā jūties” vai “man žēl, ka tu to tā redzi” ir laika un elpas izniekošana. Pat ja tu neatzīsti, ka tava rīcība ir bijusi slikta, tu nekad nespēsi veiksmīgi apstrīdēt sajūtu vai emociju.

Pieņem, ka tavs dzīvesbiedrs jūtas sāpināts – un tikai tad tu spēsi izteikt īstu atvainošanos, kurai būs ietekme. Kad tu mīli savu partneri un sāpini viņu (ar nodomu vai bez), tu vienmēr vari sirsnīgi atvainoties par nodarītajām ciešanām, neatkarīgi no taviem pieņēmumiem par to, ko izdarīji vai neizdarīji.

Tagad tu oficiāli esi iepazinies ar treniņu grafiku, lai spētu pilnībā pārvērst savas attiecības!

la.lv

Leave a Comment