5 iemesli, kādēļ meditācija var palīdzēt seksā

Portālu iedvesmojis kāds Ziva meditācijas skolas piekritējs, kurš gadu piekopis meditācijas praksi divreiz dienā. “Dzīvniecisks, dabisks, un ar prātu neaptverams” – bija vārdi, ar kuriem viņš raksturoja savu no jauna atrasto seksuālo drošsirdību. “Mana seksuālā dzīve bija satricinoša. Meditācija un primitīvs sekss nešķiet lietas, kas būtu saistāmas, bet tagad es tam ticu,” teica meditācijas praktiķis.

Pēc pirmās nedēļas meditācijā viņš pamanīja, ka spēj ne tikai veikt ilgāku dzimumaktu, bet arī to, ka viņš jūt vairāk kontroli pār saviem orgasmiem, viņam ir daudz vairāk enerģijas.

Kāpēc meditācija padara jūs labākus gultā? Šeit svarīgs ir konteksts. Daudzi no mums cieš no stresa, kuru iemels var būt darbs, mūsu attiecības, finansiālie apstākļi vai arī citi iemesli. Stress samazina kortizola un adrenalīna līmeni un tas ir iemesls, kāpēc krītas iekāre un sniegums seksā kļūst vājāks. Jūs būsiet dzirdējuši, ka meditācija ir ļoti spēcīgs līdzeklis, lai samazinātu stresu. Tāpēc tas ir arī iemesls, kāpēc meditācija var palielināt seksuālo iekāri un uzlabot sniegumu, – samazinot kortizola un adrenalīna līmeni.

Tālāk aprakstīsim piecus veidus kā meditācija var uzlabot jūsu seksuālo dzīvi.

Meditācija sniedz labu atpūtu, un jums ir vairāk enerģijas seksam

“Ne šonakt mīļais, esmu nogurusi!” Cik daudzas reizes jūs esat jutuši, ka spēku izsīkums ir attaisnojums, lai jums nebūtu seksa. Jūs neesat vienīgie; spēku izsīkums ir viens no galvenajiem iemesliem daudziem pāriem, kādēļ viņiem ir mazāk seksa nekā viņi vēlētos. ASV Nacionālā miega fonda pētījumā atklājās, ka ceturtdaļa precēto vai kopdzīvē esošo amerikāņu ir tik ļoti liels miega trūkums, viņi bieži ir pārāk noguruši, lai ļautos seksam.

Kad jūs meditējat, jūs savam ķermenim dodat atpūtu, kas ir spēcīgāka un dziļāka nekā miegs, un tā jums palīdz justies labāk, esot nomodā. Šis enerģijas lādiņš varbūt ir tieši tas, kas jums nepieciešams pēc darba, lai dotu jums grūdienu seksuālajām spēlēm.

Meditācija samazina stresu, un rezultāts ir bauda ir spēcīgāka

Palielināts kortizola līmenis var samazināt iespējas sievietēm sasniegt orgasmu, bet vīriešiem var veicināt erektilo disfunkciju. Nesen veiktā pētījumā atklājies, ka sievietes, kurām kortizola līmenis pārsniedz noteiktu robežu, fiziski nav spējīgas sasniegt orgasmu. Padomājiet par to: vai jūtaties izaicinoša, kad jūs esat stresā. Visticamāk, ka nē.

Tādēļ ir arī pamats, ka gandrīz katrai civilizācijai jau no pirmsākumiem ir pārošanās rituāls pirms seksa. Jaukas vakariņas, šampanietis, austeres un mūzika var palīdzēt atslābināties un noskaņoties seksam. Jo vairāk atslābinājušies jūs esat, sākot dzimumaktu, jo vairāk iespējamības, ka jūs to izbaudīsiet un sasniegsiet kulmināciju.

Ar līdzīgiem riskiem sastopas arī vīrieši. Erektilās disfunkcijas eksperts no Lahejas kl**ikas Nelsons Benets uzsver, ka stress, bailes, nemiers, raizes un frustrācija liek ķermenim izdalīt adrenalīnu, tādēļ sašaurinās As**svadi un tas traucē sasniegt labu erekciju.

Meditācija izrauj no cīņas un paceļ lidojumā un no dīkstāves – spēlē. Dažas dienas kopš meditācijas prakses uzsākšanas un jau adrenalīna un kortizola līmenis krītas. Smadzenes sāk vairāk ražot dopamīnu un seratonīnu, kuri ir laimi izraisošas vielas. To izdalīšanās smadzenēs palīdz palielināt seksuālo apetīti un palielina orgasma intensitāti.

Meditācija padara jūs vairāk klātesošu un mazāk apjukušu

Lielākajai daļai no mums ir pārmērīgi attīstīta kreisā smadzeņu puslode. Tās funkcija ir pārskatīt pagātni un iestudēt nākotni. Tas var mūs padarīt ieslodzītus pagātnes/nākotnes domu ciklā un laupīt mums iespēju būt klātesošiem “šeit un tagad”, kas ir vienīgais laika sprīdis, kad var notikt orgasms.

Labā smadzeņu puslode atbild par šobrīd notiekošo un meditācijas laikā tā tiek trenēta “sporta zālē”. Jo ilgāk mēs meditējam, jo vairāk mēs radām līdzsvaru starp abām smadzeņu puslodēm.

Rezultāts ir vairāk uzmanības un apstrādes spēju uzdevumam, kas mums jāveic tagad.

Meditācija palīdz beigt uzlūkot partneri kā cilvēku, kas padarīs jūs pilnīgu

“Mēs esam viens vesels,” iespējams ir visvairāk kaitējošie vārdi, kas nāk no Holivudas filmām. Neviens nevar jūs pabeigt, padarīt par vienu veselu jeb padarīt labāku nekā esat. Nedz partneris, nedz darbs, nedz grāds vai nullīšu skaits jūsu bankas kontā nevar jūs padarīt pilnīgu. Jūsu laime atrodas vienīgā vietā un šī vieta ir jūsos. Tā pastāv šajā brīdī.
Ja jūs nepraktizējat meditāciju vai nelietojat līdzekļus, lai piekļūtu savai iekšējai laime, jūs sliecaties meklēt piepildījumu ārpus sevis. Ja jūs uzlūkojat savu partneri, lai viņa (š) jūs garīgi vai fiziski piepildītu, jūs vienmēr būsiet neapmierināti, jo nekam ārējam nav spēju sniegt jums svētlaimei. Laime ir darbs ar savu iekšējo pasauli. Ja jūs jūtaties par 80 procentiem piepildīti, tad attiecības būs vieta, kur šo piepildījumu sniegt, nevis vieta, kur gūt trūkstošos 20 procentus.

Meditācija var likt jūsu partnerim domāt, ka esat ekstrasenss

Ja līdz šim neesat dzirdējuši par spoguļneironiem, sagatavojieties! Zinātnieki norāda, ka spoguļneironi psiholoģijā dara to pašu ko bioloģijā DNS. Iedomājieties spoguļneironus kā mazus bumerangus, kurus raida jūsu smadzenes un dejo ar jūsu otrās pusītes spoguļneironiem un pēc tam atgriežas pie jums. Spoguļneironi ļauj jums intuitīvi just, kā jūtas jūsu partnere (is). Šo neironu dēļ jūs saraujaties, ja redzat, ka kādam tiek darīts pāri. Spoguļneironi arī ir iemesls, kāpēc pornoindustrijā apgrozās miljardiem dolāru. Skatoties kā kāds gūst baudu, var radīt baudas sajūtu jūsu smadzenēs.

Meditācija palielina spoguļneironu darbību. Šis fakts kopā ar meditācijas “bonusu”, ka būsiet vairāk atsalābinājies un klātesošs, iespējams, nozīmēs, ka jūs būsiet vairāk intuitīvs un augstsirdīgs partneris.

Portāls iesaka pamēģināt meditāciju medikamentu lietošanas vietā. Ir radītas meditācijas tehnikas, kas domātas mūsdienu aizņemtajiem cilvēkiem. Tāpat ieteicams pamēģināt meditāciju pie skolotāja, kuru jūs cienāt, pirms jūs izlemjat par to vai iesaistīties meditācijā vai nē. Ar īsto meditācijas tehniku un pareizo skolotāju, tas var būt viegli un arī dot daudz prieka.

Avots: 

ala11

Leave a Comment