Vai kādreiz esat vēlējies, lai jums būtu sociālā superspēja, kas roku spiedienus pārvērstu apskāvienos un paziņas – ātros draugos? Sagatavojieties, jo noslēpums slēpjas smalkā uzvedībā, par kuru jūs, iespējams, pat nenojaušat.
Lūk, ceļvedis uz tūlītēju simpātiju iekarošanu. Deviņi smalki uzvedības veidi, kas var pārvērst jūsu sociālo spēli no pirmā līmeņa introverta par harizmas burvi.
Aktīva klausīšanās
Mēs dzīvojam laikmetā, kad visi vēlas tikt uzklausīti, bet tikai retais patiesi ieklausās.
Cilvēkus dabiski piesaista tie, kuri izrāda patiesu interesi par to, kas viņiem ir sakāms. Tieši šeit sāk darboties aktīvas klausīšanās jēdziens.
Aktīva klausīšanās nenozīmē tikai dzirdēt vārdus, bet arī saprast, reaģēt un atcerēties. Runa ir par to, lai parādītu otrai personai, ka jūs novērtējat tās domas un viedokli.
Praktizējot aktīvu klausīšanos, jūs izrādāt empātiju un izpratni, kas savukārt padara jūs simpātiskāku. Tā jūs sakāt: “Es novērtēju jūsu ieguldījumu, un tas, ko jūs sakāt, man ir svarīgi.”
Un šeit ir interesantākais – aktīvā klausīšanās ne tikai padara jūs simpātisku, bet arī palīdz jums uzzināt vairāk par cilvēkiem un viņu viedokļiem. Tā ir abpusēji izdevīga situācija!
Būt patiesam
Mūsdienu pasaulē autentiskums ir reta prece. Taču, ja esat patiess, simpātiju faktors uzreiz pieaug.
Es dalīšos ar jums personīgā piemērā. Pirms kāda laika es apmeklēju kādu saviesīgu pasākumu, kurā nepazinu daudzus cilvēkus. Biju uztraucies par to, kā atstāt labu iespaidu, tāpēc nolēmu nedaudz iejusties personāžā, cerot, ka tas mani padarīs pievilcīgāku.
Vakaram turpinoties, es sapratu, ka šīs fasādes uzturēšana ir nogurdinoša un nebūt ne patīkama. Tāpēc es nolēmu atmest šo izrādi un vienkārši būt pats par sevi.
Rezultāts? Cilvēki vairāk pievērsās man, kad es vienkārši biju patiess. Mana saskarsme bija brīvāka, saistošāka un patīkamāka gan man, gan cilvēkiem, ar kuriem sarunājos.
Patiesība rada komfortablu atmosfēru ap jums. Ir vieglāk iepatikties cilvēkam, kurš ir patiess un saprotams, nevis tam, kurš pārāk cenšas būt tāds, kāds viņš nav.
Pozitīva ķermeņa valoda
Vai jūs zināt, ka pozitīva ķermeņa valoda ir lielisks izšķirošs līdzeklis?
Ķermeņa valoda liecina par cilvēku, un bieži vien tā ir pirmā lieta, ko mēs pamanām, pat pirms tiek pateikts kaut viens vārds. Pozitīva ķermeņa valoda var likt cilvēkiem justies komfortabli jūsu tuvumā un tādējādi uzreiz jūs viņiem vairāk patiksiet.
Piemēram, vienkāršs smaids var radīt milzīgu atšķirību. Pētījumi liecina, ka mūs vairāk piesaista cilvēki, kuri smaida. Tas liek mums viņus uztvert kā draudzīgus un pieejamus.
Tāpat arī atvērta ķermeņa poza, piemēram, nesaskrustot rokas vai stāvot stāvus ar atliektiem pleciem, signalizē, ka esat pārliecināts un atvērts citiem.
Tāpēc nākamreiz, kad saskarsieties ar kādu cilvēku, pievērsiet uzmanību savai ķermeņa valodai. Atcerieties – silts smaids un uzmanīgs skatiens var būt ļoti noderīgs.
Pateicības izrādīšana
Ikvienam patīk justies novērtētam. Vienkārša pateicība vai kompliments var būtiski ietekmēt to, kā cilvēki jūs uztver. Tas liek viņiem justies novērtētiem un cienītiem, kas, savukārt, veicina vēlmi jūs cienīt.
Pateicības izrādīšanai nav jābūt grandioziem žestiem. Tā ir arī mazo lietu atzīšana. Vai jūsu kolēģis jums palīdzēja veikt kādu uzdevumu? Vienkāršs “Paldies, es novērtēju tavu palīdzību” var būt ļoti noderīgs. Vai jūsu draugs ir uzvilcis skaistu apģērbu? Uzslavējiet viņu par stilu.
Taču paturiet prātā, ka galvenais ir būt patiesam. Nenopietnus komplimentus bieži vien var pamanīt jau no tālienes, un tie var nodarīt vairāk ļauna nekā laba.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!