Pārbaudīti un noderīgi veidi, kā ietaupīt naudu tavai nākotnei

Dažkārt visgrūtāk ir sākt taupīt. Šī rokasgrāmata par to, kā veidot budžetu un ietaupīt naudu, var palīdzēt jums izveidot vienkāršu stratēģiju, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Kā sākt taupīt naudu?

Sāciet ar izdevumu uzskaiti. Pirmais solis, lai sāktu taupīt naudu, ir noskaidrot, cik daudz tērējat. Sekojiet līdzi visiem saviem izdevumiem – tas nozīmē katru kafiju, sadzīves priekšmetus, kā arī regulāros ikmēneša rēķinus. Izdevumus reģistrējiet tā, kā jums ir visvieglāk – ar vienkāršu izklājlapu, bezmaksas tiešsaistes izdevumu izsekošanas programmu vai lietotni, vai piezīmju blociņā. Kad esat ieguvuši datus, sakārtojiet skaitļus pa kategorijām, piemēram, degviela, pārtikas preces un summējiet katru summu. Izmantojiet savas kredītkartes un bankas izrakstus, lai pārliecinātos, ka esat iekļāvuši visus izdevumus.

Kā iekļaut taupīšanu savā budžetā?

Ietaupījumus iekļaujiet ikmēneša izdevumos. Tagad, kad zināt, cik tērējat mēnesī, varat sākt veidot budžetu. Jūsu budžetā ir jānorāda, kādi ir jūsu izdevumi attiecībā pret ienākumiem, lai jūs varētu plānot savus izdevumus un ierobežot pārmērīgus tēriņus. Noteikti ņemiet vērā izdevumus, kas rodas regulāri, bet ne katru mēnesi, piemēram, automašīnas apkope. Ietveriet budžetā uzkrājumu kategoriju un centieties ietaupīt summu, kas jums šķiet ērta. Plānojiet ar laiku palielināt uzkrājumu summu līdz 20 % no saviem ienākumiem.

Kā ietaupīt naudu ar ierobežotu budžetu?

Taupiet uz vēlmēm. Ja nespējat ietaupīt tik daudz, cik vēlētos, iespējams, ir pienācis laiks samazināt izdevumus. Idejas par to, kur samazināt izdevumus, varat gūt, aplūkojot, kā jūsu izdevumi ir salīdzināmi ar citu cilvēku izdevumiem.

Vispirms noskaidrojiet, kādām nebūtiskām lietām, piemēram, izklaidei un ēdināšanai, varat tērēt mazāk. Tad meklējiet veidus, kā samazināt fiksētos ikmēneša izdevumus, piemēram, automašīnas apdrošināšanu vai mobilā tālruņa plānu. Citi veidi, kā ietaupīt naudu katru dienu, ir šādi:

Meklējiet bezmaksas aktivitātes
Lai atrastu bezmaksas vai lētas izklaides iespējas, izmantojiet resursus, piemēram, vietējos pasākumu sarakstus.

Pārskatiet regulārus maksājumus
Atceliet abonementus un dalības līgumus, kurus neizmantojat, jo īpaši, ja tie atjaunojas automātiski.

Gatavojiet maltītes
Plānojiet lielāko daļu maltīšu gatavot mājās un izpētiet vietējo restorānu piedāvājumus vakariem, kad vēlaties sevi palutināt.

Pagaidiet, pirms pērkat
Ja esat kārdināts iegādāties kādu nebūtisku pirkumu, pagaidiet dažas dienas. Iespējams, jūs sapratīsiet, ka šī prece bija drīzāk vēlama, nevis vajadzīga, un jūs varēsiet izstrādāt plānu, kā to ietaupīt.

Lasi vēl: Zvaigžņu prognoze 2025. gada janvārim stāsta, ka vienu zvaigžņu zīmi gaida ļoti patīkams mēnesis

Kādus uzkrājumu veidošanas mērķus man vajadzētu izvirzīt?

Izmantojiet mērķus, lai taupīšana būtu jēgpilna. Darbs konkrētu mērķu sasniegšanai var būt viens no efektīvākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu, jo tas ļauj redzēt atlīdzību vai sasniegumu. Sāciet ar pārdomām par to, kam vēlaties veidot uzkrājumus – gan īstermiņā (viens līdz trīs gadi), gan ilgtermiņā (četri vai vairāk gadi). Pēc tam izlemiet, cik daudz naudas jums būs nepieciešams un cik ilgā laikā to varētu ietaupīt.

Kopējie īstermiņa mērķi:

Fonds ārkārtas gadījumiem (trīs līdz deviņu mēnešu dzīves izdevumu segšanai), atvaļinājums vai pirmā iemaksa par automašīnu.

Biežāk sastopamie ilgtermiņa mērķi:

Pirmā iemaksa par mājokli vai pārbūves projektu, bērna izglītība vai pensija.

Plāns “ja/tikai” ir vingrinājums, kas var palīdzēt jums sasniegt jūsu uzkrājumu mērķus. Tas palīdz jums paredzēt iespējamos šķēršļus un pēc tam plānot konkrētas darbības, lai tos novērstu. Lūk, kā šādu plānu sastādīt.

Izvirziet nelielu, sasniedzamu īstermiņa mērķi, kas ir interesants un pārsniedz jūsu ikmēneša budžetu, piemēram, jauns viedtālrunis vai dāvanas brīvdienu svinībām. Mazāku mērķu sasniegšana un prieks par ietaupīto atlīdzību var sniegt jums psiholoģisku stimulu, padarot uzkrājumu atdevi tūlītēju un nostiprinot ieradumu.

Kā izlemt, kuri uzkrājumu mērķi ir vissvarīgākie?

Uzziniet, kā noteikt prioritātes saviem uzkrājumu mērķiem, lai gūtu skaidru priekšstatu par to, kā sadalīt savus uzkrājumus. Pēc izdevumiem un ienākumiem jūsu mērķiem, visticamāk, būs vislielākā ietekme uz to, kā jūs sadalīsiet savus uzkrājumus. Piemēram, bieži sastopams budžeta veidošanas jautājums ir par to, vai atmaksāt parādus, veidot uzkrājumus vai ieguldīt. Šis interaktīvais rīks var palīdzēt jums izlemt.

Vai arī, teiksim, jūs zināt, ka tuvākajā laikā jums būs jānomaina automašīna. Jūs varētu sākt atlicināt naudu jaunam transportlīdzeklim jau tagad. Tikai noteikti iekļaujiet arī ilgtermiņa mērķus.

Kā es varu palielināt ietaupīto naudu?

Izmantojiet savus uzkrājumus darbam. Ir daudz uzkrājumu un ieguldījumu kontu, kas piemēroti īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem. Un jums nav jāizvēlas tikai viens. Rūpīgi izpētiet visas iespējas un apsveriet atlikuma minimumu, komisijas maksas, procentu likmes, risku un to, cik drīz jums būs nepieciešama nauda. Šī informācija palīdzēs jums izvēlēties kombināciju, kas vislabāk atbilst jūsu mērķiem.

 

 

Leave a Comment