Ko vēsta psiholoģija par cilvēkiem, kuri visu laiku kavē

Tendence pastāvīgi kavēt var būt saistīta ar emocionāliem aspektiem, apgūtu uzvedību un personības īpašībām

Regulāra kavēšanās nav tikai organizatorisko prasmju vai plānošanas trūkuma rezultāts. Psiholoģijas eksperti norāda, ka šo uzvedību bieži ietekmē emocionālie faktori un domāšanas modeļi, kas nosaka, kā cilvēki pārvalda savu laiku un pienākumus.

Emocionālie un psiholoģiskie faktori, kas veicina kavēšanos

Pastāvīga kavēšanās: ko par šo ieradumu saka psiholoģija? Trauksme un stress. Dažiem cilvēkiem vien pati pienākumu esamība var radīt spriedzi vai nervozitāti, kas noved pie to atlikšanas līdz pēdējam brīdim.


Neprecīza laika uztvere. Ir cilvēki, kuri sistemātiski nenovērtē, cik daudz laika prasīs konkrētas darbības, un tāpēc bieži tās atliek. Vēlme pēc kontroles. Dažos gadījumos kavēšanās var būt neapzināts veids, kā saglabāt autonomiju vai kontrolēt situāciju, īpaši, ja cilvēks jūtas piespiests izpildīt ārējas prasības.

Iegūtā uzvedība. Šis ieradums var veidoties ģimenes vai sociālajā vidē, ja kavēšanās ir kļuvusi par pieņemamu normu. Saistība ar personības iezīmēm. Psihologi uzsver, ka kavēšanās bieži vien ir saistīta ar noteiktām personības iezīmēm, piemēram, perfekcionismu vai impulsivitāti. Perfekcionisti var atlikt uzdevumus, cenšoties sasniegt nevainojamus standartus, savukārt impulsīvi cilvēki var viegli novērst uzmanību ar citiem pienākumiem.

Sociālā un emocionālā ietekme

Regulāra kavēšanās ne tikai rada praktiskas neērtības, bet arī var negatīvi ietekmēt personīgās un profesionālās attiecības. Citu acīs tā var tikt uztverta kā cieņas vai saistību trūkums. Turklāt cilvēki, kuriem šis ieradums ir raksturīgs, bieži izjūt vainas apziņu, kaunu vai neapmierinātību, radot apburto loku, no kura ir grūti izkļūt.

Stratēģijas punktualitātes uzlabošanai. Eksperti iesaka dažas metodes, kas var palīdzēt mainīt šo ieradumu:

Lasi vēl: Mīlestības zvaigžņu prognoze nedēļai no 24. februāra līdz 2. martam iesaka atvērt savu sirdi

-Iepriekš plānot dienas gaitas un iestatīt atgādinājumus
-Apzināt un pārvarēt emocionālos faktorus, kas izraisa kavēšanos
-Reāli noteikt laika ierobežojumus katram uzdevumam
-Meklēt profesionālu palīdzību gadījumos, kad kavēšanās saistīta ar trauksmi
-Pastāvīgas kavēšanās pārvarēšana prasa laiku un pašizpratni, taču ar apzinātiem centieniem ir iespējams attīstīt veselīgākas attiecības ar laika plānošanu.

Leave a Comment