Daudzi cilvēki uzskata, ka žāvētājs ir labākais palīgs, taču, ja mērķis ir samazināt elektroenerģijas patēriņu mājās, ir kāds efektīvs paņēmiens, kas jāzina
Šī metode ir ne tikai uzticama, bet arī ļoti ātra, jo tā palīdz izvadīt lieko mitrumu no apģērba un atvieglo tā žāvēšanu mājas apstākļos – turklāt bez žāvētāja. Šis triks, kas nav plaši zināms, ilgstoši tika izmantots dienestā un tagad var noderēt ikvienam, kurš vēlas efektīvāk izžāvēt savas drēbes.
Ātrais apģērbu žāvēšanas paņēmiens
Bez veļas auklas un žāvētāja – ziemas laikā drēbes var izžāvēt tikai 15 minūtēs! Metode, kas tiks aprakstīta, ir īpaši noderīga lietainās dienās, jo tā palīdzēs ātrāk izžāvēt smagākas drēbes, piemēram, dvieļus, džemperus un bikses. Šie apģērbi telpās žūst ilgāk, un, ja tie tiek pakārti, uzkrātais mitrums var veicināt pelējuma veidošanos.
Lai no tā izvairītos un izžāvētu apģērbu bez žāvētāja, var izmantot paņēmienu, kas bija būtisks dienestā. Tam būs nepieciešams vien sauss dvielis. Izklājiet to horizontāli uz līdzenas virsmas un novietojiet uz tā slapjās drēbes. Tad dvielis jāierullē kopā ar apģērbu, veidojot stingru rulli.
Pēc tam cieši saspiediet un pagrieziet dvieli abos virzienos, dažas sekundes saglabājot spiedienu. Kad dvielis tiek atritināts, drēbes būs gandrīz sausas, jo mitrumu uzsūks dvielis.
Citas efektīvas metodes drēbju žāvēšanai bez žāvētāja
Papildus dvieļa metodei ir vairāki citi noderīgi padomi, kas palīdzēs ātrāk izžāvēt apģērbu mājās: Apģērba apgriešana žāvēšanas laikā. Lietainās dienās ieteicams drēbes pakārt uz veļas auklas ar iekšpusi uz āru. Tas novērš mitruma uzkrāšanos noteiktās vietās un nodrošina vienmērīgu žūšanu. Pēc dažām stundām ieteicams apģērbu vēlreiz apgriezt, lai izvairītos no burzījumiem un paātrinātu žūšanas procesu.
Gaisa mitruma samazināšana. Mitrā vidē var izmantot sausinātāju, kas palīdzēs samazināt mitrumu gaisā un paātrinās drēbju žūšanu.
Lieko ūdeni izkratīšana. Pirms drēbju izkāršanas ieteicams tās kārtīgi izpurināt, lai noņemtu lieko ūdeni. To dara vien retais. Pareiza drēbju izvietošana. Nedrīkst sakārtot pārāk daudz apģērba uz vienas veļas auklas vai cieši salocīt drēbes, jo tas palēnina žūšanas procesu.
Pakaramie. Izmantojiet pakaramos, lai žāvētu kreklus, blūzes un bikses, pakarinot tos skapī vai uz dušas aizkaru stangas. Tas novērsīs burzīšanos un palīdzēs apģērbam ātrāk izžūt. Šīs vienkāršās, bet efektīvās metodes ļaus izžāvēt drēbes pat aukstākajos un mitrākajos mēnešos, neizmantojot žāvētāju! Jo ir gadījumi, kad drēbes vajag ātrāk uzvilkt, bet veļas žāvētājā tās likt nedrīkst. Ceru, kas šie padomi noderēs!