Kā pārstāt ienīst savu darbavietu?

 trakums
 
 Darbs aizņem praktiski lielāko daļu no mūsu dzīves, daudz vairāk nekā sekss, miegs, ēdiens un mīļākās nodarbošanās – ilgāk par visām šīm lietām kopā. No darbaspējām ir atkarīgs mūsu garastāvoklis un fiziskais stāvoklis.
 Lieliski, ja darbs jums patīk, un jūs ar baudu agri no rīta ceļaties un dodaties uz darba vietu. Labi ir arī tad, ja darbs neliek jums saspringt un jūs nekaitina. 
 Bet ko darīt, ja darbs liek jums domāt negatīvi, un vienīgais, ko jūs varat atbildēt uz jautājumu: “Kā iet darbā?” – šo: “Ienīstu!”? Portāls zeltene pamēģināja izprast, kāpēc rodas naids pret darbu, un ko vajadzētu darīt šāda veida situācijās. 
 Sākumā vajadzētu saprast to, kas rada tās negatīvās emocijas, tas ir, pamēģiniet konkretizēt problēmu. Reizēm šķiet, ka darba vietā kaitina burtiski viss – kolēģi, apsargi, darba devējs, protams, arī zema alga… Sarakstu var vēl turpināt bezgalīgi, jo iemesls pesimismam vienmēr atradīsies. 
 Tomēr, iespējams, sākumā bija tikai viena problēma, kas ikdienā piespieda jūs ar to samierināties, rezultātā jūs iekļuvāt tādā stāvoklī, ka sākāt ienīst visu, kas ar jūsu darbu ir saistīts. Pamēģiniet sevi izprast un atcerēties – kurš bija tas moments, kas jūsu interesanto darba vietu padarīja par “elli”. 

1. Iemesls – Neapmierinātība 

Iespējams, lielākais iemesls tam, kāpēc cilvēki ienīst savu darbu, tā ir, neapmierinātība. Ja darbs finansiāli neapgādā, morāli kaitē – attiecīgi pazūd motivācija strādāt, un būtībā iestājās vardarbība pašam pret sevi. 

 Kāpēc cītīgi darīt savu darbu, ja tas nenes nekādu labumu? Runa, protams, nav jau tikai par naudu.  Neapmierināt var arī amats, karjeras izaugsmes iespējas un nepietiekami interesanti pienākumi. Visas šīs problēmas ir iespējams atrisināt – vajag tikai noteikt to, kas ir prioritāte un sākt darboties lietas labā. 

2. Iemesls – Iekšējais konflikts

Reizēm mēdz būt tā, ka viss itkā apmierina – laba alga, lielisks darba devējs, darbs ir interesants, taču tāpat zūd vēlme doties uz darbu. Iespējams, problēma var būt tāda, ka jūsu noteiktie principi ir pretrunā ar uzņēmuma noteiktajiem principiem. 

Piemēram, ja uzņēmumam ir sava veida devīze: “mērķis attaisnot līdzekļus”, bet jūs pieradāt sevi uzskatīt par godīgu personu – tad tas arī neizbēgami izraisa iekšējo konfliktu. Vai arī, piemēram, tur, kur jūs strādājiet, ir pieņemts apģērbties pēc jaunākās modes stila, un jūs tajā jomā neko nesaprotiet, – tas arī izraisīs pretrunas: no vienas puses, ir vēlme atbilst prasībām, taču no otras puses – gribās no tā “atdalīties” un ignorēt.

Turklāt aiziet no darba šajā situācija – nav tas sliktākais variants, jo neviens darbs nav tā vērts, lai tā dēļ jūs pārstātu būt tāda, kāda esat. 

3. Iemesls – Atvaļinājuma “sindroms”

Pēc statistiku datiem, gandrīz 80% no iesniegumiem ar atlūgumiem ir iesniegti tieši pēc atvaļinājumiem. Pavadot pāris laimīgākās nedēļas “brīvībā”, cilvēki atgriežas darba gaitās, un kontrasts kļūst par tik uzkrītošu, ka daudziem tāds pieņēmums ir vienīgā izeja no situācijas. 

 Ja pēc atvaļinājuma jums iestājās depresija, tad ir vēlams savā galvā atstāt divas svarīgas lietas: pirmkārt, tas ir laika jautājums (it sevišķi, ja jūs izvairīsieties no domām par slikto), bet, otrkārt, strādāt jebkurā gadījumā vajag, jo nav nekādu garantiju, ka jaunā darba vieta būs labāka. 

4. Iemesls – “Profesionālā izdegšana”

   Tas ir tas, ko mēs dēvējam par naidu vai vēlmi nestrādāt, taču īstenībā tas var būt arī profesionālās izdegšanas sindroms, un tā jau ir diezgan nopietna problēma, ar kuru tikt galā ir ļoti grūti. 

 Nav taisnības tiem, kas saka: “No darba vēl neviens nav nojūdzies”. Īstenībā pastāvīgās stresa situācijas kopā ar darbu izraisa to, ka cilvēks emocionāli pārdeg, un izpaužas tas pilnā komplektā ar dažādiem simptomiem. 

Apātija, paaugstināta uzbudināmība, bezmiegs, pārmērīga vājuma sajūta, depresija, vainas vai kauna sajūta, nepārliecība sevī – lūk, neliels simptomu saraksts, ko izraisa profesionālā izdegšana. 

Rezultātā cilvēkam ne tikai strādāt negribās, bet arī dzīvot. Palīdzēt šajā situācijā var tikai vienīgi ilga laika atvaļinājums.

 

Avots: passion.ru

 

COMMENTS

  • <cite class="fn">Paņem savu Laimīgo Biļeti jau šodien</cite>

    Tās brilles izskatās vienkāŗši pretīgi. Pirmā iemaksa par labu auto jau šogad? Izsmalcināta rotaslieta mīļotajai sievietei, dāvanas tuviniekiem, traka Jaungada ballīte draugu lokā un nedēļas atvaļinājums kādā no slēpošanas kūrortiem? Tu arī to vari! Paspēj piepildī savus slēptākos sapņus vēl šogad. Reģistrējies šeit: https://goo.gl/3OxSEu sagaidi svētdienas izlozi un sāc jaunu dzīvi – tādu, par kuru vienmēr esi sapņojis!

Leave a Comment