Greizsirdība ir ļoti sarežģītas jūtas, kurās sajaucas vēlme, lai otrs mums piederētu, un paniskas bailes viņu zaudēt.
Tāda zaudējuma iespēja līdzi nes postošu pašvērtības krišanos, dusmas un pazemojuma sajūtu. Kā izprast savu greizsirdību un sadzīvot ar to, stāsta psihoterapeite, psihiatre ZANE KRŪMIŅA.
– Greizsirdība ir mokošas šaubas par kāda mīlestību un uzticību. Ikviens, kas ar šīm jūtām saskāries, atpazīs rūgtumu un smagumu, ko tās nes sev līdzi, un sapratīs lielo vēlmi aizslaucīt prom neuzticēšanās nastu un kļūt brīvam no plosošajām izjūtām, kuras iedragā sirdsmieru un attiecības.
Greizsirdību mēs varam izjust pret citu cilvēku, kuru redzam kā konkurentu cīņā par kāda uzmanību vai mīlestību, bet tā var izpausties arī pret partnera darbu, hobiju vai pat datoru, kas otram šķietami ir nozīmīgāki un paņem vairāk laika.
Lasi arī: 4 Zodiaka zīmes, kuras ir visgrūtāk aizmirst!
Visgreizsirdīgākie ir par sevi nepārliecinātie cilvēki, kas ir pārāk atkarīgi no partnera, vai, tieši otrādi, tie, kuri ir pašpietiekami un otru uztver kā savu īpašumu. Reizēm sastopamies ar patoloģisku greizsirdību. Šajā gadījumā tiek kontrolēts katrs partnera solis, neatšķirot savas vēlmes un vajadzības no otra vēlmēm un vajadzībām. Greizsirdība kļūst slimīga, ja to izraisa nevis reāli iemesli, bet iedomāti.
Šķir otru lapu, lai uzzinātu, kas izraisa greizsirdību