Asimetriska šallīte: kā noadīt? Pamācība

Tautas daiļamata meistare Baiba Pilāne piedāvā savu plecu lakata–šallītes versiju. Viņa adījumam izmantojusi dziju ar pakāpeniskām krāsu pārejām, jo tad nav jāmeklē īpašs raksts un var adīt labiski.

Lai šallīte būtu krītoša un plastiska, izvēlas pusi izmēra rupjākas adāmadatas, nekā adot apģērbu. Adot īpaša uzmanība jāpievērš adījuma malu valdziņiem, tie nedrīkst būt savilkti. Lai adot nebūtu jāskaita valdziņi, izmanto valdziņu marķierus. Tie var būt gan dziju veikalos nopērkamie valdziņu atzīmētāji, gan loom band gumijas riņķītis jeb vienkārša cilpa, kas sasieta no kontrastainas krāsas pavediena, gan saspraužamās adatas. Marķieri uzmauc uz adāmadatas starp valdziņiem, un tie adot staigā līdzi.

Materiāli. 150 g dzijas Noro Flower Bed (100 g/360 m; 35% zīda, 35% mohēras, 30% vilnas; var nopirkt salonā “Hobbywool” Rīgā), 3. numura adāmadatas ar auklu, valdziņu marķieris un tamboradata.

Darba gaita

1. kārta (labā puse) – 2 valdziņi labiski, apmetums, 3 valdziņi labiski, apmetums, 4 valdziņi labiski, apmetums, 5 valdziņi labiski, apmetums, 2 valdziņi labiski, ieliek marķieri un turpina adīt labiski, līdz uz kreisās adatas atlikuši 2 valdziņi. Pēdējos 2 valdziņus saada labiski.

2. kārta (kreisā puse) – pirmos 2 valdziņus labiski griezti saada kopā, tad ada kreiliski līdz valdziņu marķierim, izņem to un ada labiski līdz pēdējiem 2 valdziņiem. Pēdējos 2 valdziņus ada kreiliski.

Atkārto 1. un 2. kārtu vēlamajā garumā. Pirms mežģīņraksta sākšanas divas reizes palielina valdziņu skaitu, aiz katra valdziņa izdarot apmetumu (iegūtajam valdziņu skaitam vajadzētu dalīties ar 6 (+ 7. valdziņš raksta malas izlīdzināšanai). Vēl vienu kārtu ada labiski un tad pāriet uz mežģīnes adīšanu (sk. shēmu).

Lai mežģīnes robotā mala būtu pamanāmāka, valdziņus norauc ar tamboradatu, ik pēc 7 valdziņiem, pašā spicumā, vēl papildus ietamborējot mezgliņu no 3 gaisa cilpiņām.

Kad darbs pabeigts, šallīti izmazgā ar vilnai paredzētu mazgāšanas līdzekli, nospiež lieko mitrumu un žāvē uz horizontālas vir­smas. Šalles stūrus un katru mežģīnes zobiņu nostiepj, piespraužot ar kniepadatām. Ja žāvē nostieptā veidā, nekāda papildu gludināšana un tvaicēšana nav vajadzīga, turklāt tiek saglabāts mežģīnes adījuma reljefs.

LakatShema

 

 

Avots: aLA

COMMENTS

  • <cite class="fn">SNIEGAROZE</cite>

    Tikai būtiska piebilde – vispirms jāuzmet 150 valdziņi. Un tad jāsāk adīt….

Leave a Comment