Būsim skaistas rudenī. Kā pēc vasaras saules atjaunot ādu un matus

Āda

Pārmērīgs saules daudzums mūsu ādai nodara vairāk ļaunuma nekā labuma. Pārmērīgas sauļošanās rezultātā var rasties dermas dehidratācija, tiek veicināti ādas novecošanās procesi, zaudēta ādas elastība. Āda kļūst raupja, neveselīga un sausa, rodas sīkas grumbiņas ap acīm. Tāpēc jāievēro daži sejas ādas kopšanas pamatprincipi.

Galvenā uzmanība jāpievērš sejas ādas attīrīšanai un mitrināšanai, tā jātīra no rīta un vakarā;

jākopj ne tikai sejas āda, bet arī kakls un dekoltē zona;

jādzer daudz ūdens, lai atveras visas šūnas un poras;

lai piepildītu nogurušās un tvirtumu zaudējušās ādas šūnas, reizi

nedēļā jālieto barojoša sejas maska, pēc maskas – ādas tipam

atbilstošs krēms;

divreiz nedēļā ieteicams veikt pīlingu;

ja āda izskatās pelēcīga un zaudējusi mirdzumu, vajadzētu lietot kādu no tonizējošām maskām.

Ja ir grumbas, jālieto kosmētiskie līdzekļi, kas satur kolagēnu, retinolu, Q 10, hialuronskābi, vitamīnus. C vitamīns uzlabo ādas tonusu un elastību, grumbiņas kļūst mazāk pamanāmas.

Divas trīs reizes gadā pirms krēma būtu jālieto speciāli serumi ādas atjaunināšanai, barošanai un mitrināšanai.

Mati

Nekas tā nerotā sievieti kā gari, kopti mati, tāpēc jāpievērš liela uzmanība matu kopšanai. Kā pareizi kopt matus?

Mati regulāri jāmitrina, divreiz mēnesī jālieto dziļi barojošas maskas.

Mati jāmazgā ne pārāk karstā ūdenī, jo tas bojā matu struktūru.

Pēc kondicioniera lietošanas vienmēr jāizskalo mati, tie katru vakaru kārtīgi jāizsukā.

Kā atgūt jau “cietušu” matu skaistumu un pasargāt tos no spožās

saules? Saule vasarā apdedzina matus, tie zaudē elastību un spīdumu. Lai matus atjaunotu, uzturā jālieto daudz olbaltumvielu un gaļas produktu. Matiem nepieciešami D, E, C un B grupas vitamīni, arī folskābe, minerālvielas.

Visi šie vitamīni atrodami pārtikā (olu dzeltenums, pākšaugi, raugs, zivis, sīpoli, rieksti). Šo uzturvielu lietošana palīdzēs atjaunot sausus, sašķēlušos matus, tie atgūs spīdumu un elastību. Ja tomēr kādu apstākļu dēļ matu problēmas saglabājas, nepieciešams vitamīnus matiem uzņemt papildus.

Arvien biežāk pētījumi liecina, ka, regulāri lietojot vitamīnus, mati kļūst skaistāki un veselīgāki. Cinkam ir būtiska nozīme matu augšanā, ja tā trūkst, mati aug blāvi un nespēcīgi. Savukārt regulāra vara preparātu lietošana ir laba profilakse pret nosirmošanu. Matu normālai augšanai svarīga ir folskābe un B12 vitamīni.

Vislabāk izpētīta ir naktssveces eļļas iedarbība uz dažādām ādas kaitēm: ādas iekaisumu, niezi, apsārtumu, raupjumu, tā ļauj ātrāk sadzīt ādas ievainojumiem.

Matu skalošanai var izmantot dažādus augu novārījumus – kumelīšu, liepziedu, nātru, bērzu lapu. Matus nostiprina un mīkstina matu maskas. To sastāvā jālieto dabiskas izejvielas.

Matu masku galvenās sastāvdaļas: olas, medus, jogurts, olīveļļa, majonēze, alus, skābpiena produkti, kokosriekstu eļļa, avokado, banāni.

Matu maska sausiem, nepaklausīgiem matiem

Sajauc 2 olas ar 2 ēdamkarotēm olīveļļas, iemasē galvas ādā un matos, mati jāapsedz un jāatstāj 15 min,tad matus izmazgā; vienu ēdamkaroti medus sajauc ar 1/2 glāzi trekna piena, ieklāj matos

un ļauj iedarboties 15 min, tad matus izskalo.

Matu maska taukainiem matiem

Zemeņu maska – ogas sajauc ar majonēzi, ieklāj matos un atstāj uz 10 min, tad izskalo; ņem veselu citronu, izspiež sulu un atšķaida ar 1 krūzīti ūdens. To var izmantot matu skalošanai.

Matu augšanai

1/2 paciņas rauga sajauc ar 1/2 glāzi kefīra, pievieno 1 tējkaroti medus, siltumā uzraudzē un šo putriņu ieklāj matos, pēc 30 min matus izmazgā.

Ieteicams matu maskas lietot vienu divas reizes nedēļā, mati atveseļosies un kļūs veselīgi un mirdzoši.

Avots: 

aLA

Leave a Comment