Deviņi produkti zobu stiprumam un baltumam. Tev jāzina!

selerijas

1. Selerijas

Aizsargā zobus divkārt. Pirmkārt, selerijas rūpīgi jāsakošļā, un košļāšanas laikā izdalās siekalas, kas neitralizē baktērijas. Otrkārt, košļāšanas laikā tiek masētas smaganas un zobi tiek attīrīti no aplikuma.

Pamēģiniet: reizi dienā kaut vai tāpat vien pakošļāt selerijas kātiņu.

2. Siers

Pēdējos gados zinātnieku pētījumi pierādījuši, ka siers ar zemu sāls un augstu kalcija saturu (piemēram, kamambērs u.c.) ir ļoti veselīgs arī zobiem. Tie palīdz uzturēt mutes dobumā normālu pH līmeni (pārāk daudz skābes veicina baktēriju vairošanos) un nostiprina zobu emalju.

Pamēģiniet: apēst 15 g (2 x 2 cm) lielu siera gabaliņu pēc pusdienām un vakariņām kā desertu un līdzekli zobu aizsardzībai.

3. Zaļā tēja

Šis dzēriens ir bagāts vielām, kas kariesu un nepatīkamo smaku izraisošajām baktērijām ir nāvējošas.

Pamēģiniet: katru dienu izdzer 2–5 tasītes parastās vai dekofeinizētās zaļās tējas. Ērtības labad to var paņemt līdzi termosā uz darbu. Ielejiet termosā 4 glāzes verdoša ūdens un ielieciet 3–4 maisiņus tējas. Pēc 5 minūtēm maisiņus var izņemt – tēja gatava. To var dzert pēc pusdienām un katras uzkodas reizes gan aukstu, gan karstu, taču vēlams bez cukura.

4. Kivi

Neraugoties uz nelielo izmēru, šie augļi C vitamīnu satur vairāk nekā daudzi citi. Piemēram, viens pietiekami prāvs kivi gandrīz pilnībā nodrošina organismam nepieciešamo C vitamīna diennakts devu. Ja vitamīna pietrūkst, pakāpeniski samazinās kolagēna veidošanās, baktērijām ir vieglāk iedarboties uz audiem, smaganas sāk asiņot, un pat var izveidoties parodontoze.

Pamēģiniet: ikrīta putrai (vēlams auzu pārslu) piegrieziet klāt vienu kivi.

Lasi vēl: Es atbrīvojos no aknes nedēļas laikā!

5. Sīpols

Sīpolā ir tik daudz antibakteriālu vielu, ka tas viens pats spēj iznīcināt milzu daudzumu dažādu baktēriju. Taču sliktās smakas dēļ cilvēki cenšas svaigus sīpolus neēst. Tas ir galīgi aplam, jo nepatīkamo sīpola smaku var neitralizēt ar citiem līdzekļiem: pakošļāt pētersīļa zariņu vai pasūkāt mentola tableti.

Pamēģiniet: katru dienu pievienot salātiem vai uzlikt sviestmaizei dažas ripiņas svaiga sīpola.

6. Pētersīļi

Dažas svaigas pētersīļu vai piparmētras lapas lieliski atsvaidzina elpu. Šajos augos ir daudz viegli gaistošu ēterisku vielu, kuras kopā ar asinīm ātri nonāk plaušās un līdzīgi dezodorantam atsvaidzina izelpu.

Pamēģiniet: pievienot gatavam ēdienam 1–2 ēdamkarotes sīki sagrieztas piparmētras vai pētersīļu.

7. Sezams

Mūsu tālajiem senčiem bija stipri zobi, galvenokārt tāpēc, ka viņi uzturā lietoja arī dažādu augu sēklas, kas cita starpā novērsa aplikumu un nostiprināja emalju. Sezama sēklas turklāt ir bagātas ar kalciju, kas pasargā no bojāšanās ne tikai kaulus, bet arī zobus.

Pamēģiniet: 2–3 reizes nedēļā pievienot salātiem vai sakņu ēdieniem pa ēdamkarotei sezama sēklu. Tā būs ne tikai palīdzība zobiem, bet organismam kopumā – tas saņems arī 87 mg kalcija.

8. Šitakē sēnes

Šitakē sēnes satur īpašas vielas, kas neļauj baktērijām vairoties mutes dobumā.

Pamēģiniet: 2–3 reizes nedēļā 4–5 sagrieztas sēnes pielikt zupai vai sakņu ēdieniem. Vienādi vērtīgas ir gan svaigas, gan žāvētas sēnes. Žāvētās savas īpašības pilnībā atjauno pēc 25 minūšu mērcēšanas karstā ūdenī.

9. Mārrutki

Mārrutki nav tikai garšaugs un piedeva daudziem ēdieniem, Mārrutki ir arī uzticams sargs zobiem un smaganām. Vielas, kas mārrutkiem piešķir dedzinošo garšu, neļauj vairoties baktērijām, kas izraisa kariesu.

Pamēģiniet: vairākas reizes nedēļā mārrutkiem jāparādās pusdienu galdā. Tos var pievienot salātiem, mērcēm.

Leave a Comment