Pastiprināta mīlestība pret košļājamajām gumijām
Kas notiek, ja pastāvīgi košļā košļenes?! Sliktākajā gadījumā – Tava seja var kļūt asimetriska. Ja Tu visu laiku košļā uz vienas puses, var attīstīties temporomandibulārais sindroms, kas var novest pie zobu, ausu un galvas sāpēm. Pārlieku liela mīlestība pret košļenēm var novest arī pie gastrīta, jo košļāšana ir pirmais pārtikas sagremošanas solis, līdz ar to šis process izsauc kuņģa reakciju – tas sāk gatavot sālsskābi un pepsīnu, lai sagremotu barību, taču, ja ēdiens tā arī nenonāk kuņģī, kuņģa sula tomēr tiek izlaista ārā tukšā kuņģī, kas agri vai vēlu novedīs pie gastrīta. Košļājamās gumijas vajag košļāt tikai pēc ēdienreizēm, lai attīrītu un atsvaidzinātu mutes dobumu, jo tieši priekš tā arī sākotnēji tā tika izdomāta.
Nemazgāta biroja krūzīte
Kas notiks, ja nemazgāsi savu biroja krūzīti?! Šis ieradums var atnest ļoti būtisku kaitējumu Jūsu veselībai. 90% biroja darbinieku krūzīšu ir inficētas ar mikrobiem, pie tam uz 20 % ir atrodamas milzīgas kolonijas ar fekālajām baktērijām, kas var novest pie herpes vīrusa, nelabuma, gremošanas traucējumiem un asiņainas diarejas, jo, kā izrādās, krūzītēs taču lej karstus dzērienus, kas nozīmē, ka vispirms parādās siltums, bet pēc tam mēs vēl mēdzam klāt pievienot cukuru, kas rada gandrīz ideālu vidi mikrobu attīstībai.
Apgrauzts zīmulis
Kāpēc pieklājīgā sabiedrībā nav pieņemts grauzt zīmuli vai pildspalvu?! Iespējams, ka iemesls ir tajā, ka cilvēki ar brūniem pleķiem uz zobiem vai vispār bez priekšzobiem skaitās mazāk pievilcīgi kā tie, kas ir apveltīti ar skaistu smaidu. Ja Jūs pastāvīgi graužat rakstāmlietas, tas var izraisīt dažādas mikrotraumas un plaisas uz emaljas, kas var novest pie paaugstināta zobu jūtīguma. Protams, ja nedali savu pildspalvu ar vēl kādu, tad tik daudz mikroorganismus jau nemaz neapēdīsi, taču, tā kā pastāv risks traumēt smaganas, brūcē var ieiet infekcija, kas var novest pie tā, ka nāksies šķirties arī no kāda zoba.
Nemazgātas rokas pēc kontakta ar dzīvniekiem
Šis ieradums var novest pie tā, ka bez kaķīša vai sunīša Jums var uzrasties arī tārpi vēderā un toksoplazma, kas arī ir parazīts. Pēdējais lielam vairumam pieaugušo izsauc kaut ko līdzīgu saaukstēšanās simptomiem. Īpaši no toksoplazmas ir jāuzmanās grūtniecēm, jo šie parazīti traucē augļa attīstību, ja ne pat to izposta. Protams, ja uz Tava mājdzīvnieka nav vairāk baktēriju kā uz Tevis, jo viņš nekad netiek izlaists no dzīvokļa, tad tas ir savādāk, taču, ja Tavs mājdzīvnieks regulāri dzīvojas pa āru, tad ir vērts izsvērt visus plusus un mīnusus, jo tas ir stāsts par to, ka Jums varbūt 100 reizes paveiksies, bet 101 reizi Jūsu suns no ielas atnesīs parazītus. Mazgāt rokas tomēr ir daudz cerīgāk un drošāk, lai gan daudzi jau, protams, izdzīvo tāpat, jo pastāv tāda lieta kā imūnsistēma.
Nemazgātas rokas pēc tualetes apmeklējuma
Ir grūti tam noticēt, taču izrādās, ka 62% vīriešu un 40% sieviešu iznāk no šīm attiecīgajām telpām ar netīrām rokām. Izskatās, ka šos cilvēkus nebūt nemulsina fakts, ka, piekopjot šādu ieradumu, viņi var iegūt kuņģa darbības traucējumus, hepatītu A un gripu. Viss ir atkarīgs no cilvēka dzimuma un ģenitāliju tīrības pakāpes, jo vīriešiem jau tomēr ir savādāk, viņi tīri teorētiski nekam nepieskaras, izņemot paši sev, taču sievietēm pēc durvju atvēršanas un sēdēšanas uz tualetes poda vajadzētu nomazgāt rokas.
Bīstamie meli
Kāpēc melot ir slikti?! Mūs jau no bērnības visi ir mācījuši, ka meli ir ļoti slikti, taču tas tika paskaidrots ar kaut kādiem maz saprotamiem morālajiem aprēķiniem, taču beidzot ir noskaidroti patiesie iemesli, kāpēc melot ir slikti – meli provocē galvas sāpes, muguras spazmas un diareju. No fizioloģiskā viedokļa meli ir stress, bet ilgstošs stress ir spējīgs novest pie miega un apetītes traucējumiem, bet pie pavisam nelabvēlīgiem apstākļiem novest arī pie dažādiem organisma sistēmu traucējumiem, tāpēc ari hroniski meli ir tik kaitīgi mūsu veselībai.
Miegs līdz pusdienlaikam brīvdienās
Kāpēc gan brīvdienās nevarētu pagulēt ilgāk?! Ja negribi iegūt problēmas ar savu pašsajūtu, tad noteikti ir vērts pārskatīt šo ieradumu – gulēt brīvdienās līdz pusdienlaikam. Ir noskaidrots, ka tie cilvēki, kas regulāri kompensē neizgulēšanos ar izgulēšanos nedēļas nogalē, bieži vien sastopas ar liekā svara problēmām un paaugstinātu holesterīna līmeni, tāpēc ir vērts censties pieturēties pie viena celšanās režīma arī brīvdienās.