Esam jau Jūrmalā, kad jūtu, ka kaut kas nav kārtībā ar braucēju, kas mašīnu stūrē man pa priekšu. Tā ripo nevienmērīgi: te ātrāk, te lēnāk. Pāreju blakusrindā un garāmbraucot paskatos, kas noticis. Ahā, vecais niķis – balināta beibe runā pa mobilo telefonu! “Mūsu ceļu policija te kļūtu stāvus bagāta no iekasētajām soda naudām,” vācu kungs klusu secina, “varbūt jūsu policistiem derētu pārņemt šai ziņā, ja ne mūsu, tad kaut vai Kanādas pieredzi?”
Atceros, ka pagājušajā vasarā, kuru pavadīju Kanādā, tieši par to interesējos, jo neredzēju nevienu autobraucēju, kas pie stūres runātu pa mobilo telefonu. Kur nu vēl rakstītu īsziņas! “Mums pat prātā nenāk to darīt,” skaidroja mani paziņas. “Par to mums būtu jāmaksā ļoti liels sods! Turklāt runājot tu taču novērs uzmanību no ceļa, jo koncentrējies uz sarunas tematu…”
Atbraukusi Latvijā, jau nākamajā dienā zvanīju uz CSDD. Teica, ka būšot reids…
Esmu ar vairāk nekā 40 gadu braukšanas pieredzi. Arī aiz mūsu valsts robežām. Teiksiet – ko tas tantuks tur vāvuļo, jaunās mašīnas prasa ātru braukšanu! Nedomājiet – braucu arī ar jaudīgām mašīnām, tikai atbildības latiņa man noteikti ir augstāka. Un likums ir augstāks par visu. Ja to Latvijā ievērotu un kāds šo ievērošanu kontrolētu, Latvija nezaudētu savus cilvēkus.Likumu Latvijā ir daudz, tikai kam tie ir adresēti, ja ļoti liela daļa no tiem netiek pildīta? Vēl vairāk. Jau minēto runāšanu pa mobilo telefonu pat popularizē. Seriāla “Viņas melo labāk” varoņi ik sērijā gan braucot runā pa telefonu, gan vismaz pāris epizodēs dzerstās. (Savulaik gan NEPLP pēc saviem priekšrakstiem alkohola reklāmas aizliedza. Vai tagad tas būtu atcelts?)
Bet likumu un priekšrakstu kalni, kurus izstrādā mūsu 100 gudrās galvas, top arvien lielāki. Vai neizskatās, ka likumu rakstītāji vismaz daļēji strādā tukšgaitā?
Avots: