Kā nekārtība mājās ietekmē attiecības

Absolūtais vairākums jeb 65% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sava mājokļa kārtības uzturēšanai velta vienu līdz četras stundas nedēļā. Divās trešdaļās gadījumu galvenās atbildīgās par tīrību miteklī ir sievietes, bet starp vīriešiem mājokļa sakopšanu uzņemas vien katrs desmitais. Sievietes arī velta vairāk laika tīrīšanai – astoņas un pat vairāk stundas nedēļā. Interesanti, ka kaimiņzemē Lietuvā, kur notika tāda pati aptauja, rezultāts ir diametrāli pretējs – tur 67% mājokļu tīrīšanas darbi sadalīti vienlīdzīgi starp visiem ģimenes locekļiem, kamēr Latvijā tā pieņemts rīkoties tikai ceturtajā daļā ģimeņu.

„Mājokļa uzkopšanas darbi aizņem nozīmīgu daļu mūsu laika, turklāt raksturīgi, ka tos galvenokārt veic viens ģimenes loceklis. Nav brīnums, ka 30% aptaujāto norāda, ka neuzkopta dzīvesvieta mēdz būt iemesls strīdiem. Tīrīšanas darbi pilnīgi noteikti nav patīkamākā nodarbe nevienā mājoklī, jo vairums iedzīvotāju atzīst, ka tiem pievēršas tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams. Šāda situācija virza sadzīves tehnoloģiju attīstību un iedvesmo radīt jaunas ierīces, kā trauku un veļas mazgājamās mašīnas vai jaunākās paaudzes putekļsūcējus-robotus, kas var atbrīvot laiku kam svarīgākam, lai esot mājās mēs patiešām atpūstos, nevis pavadītu to ķīviņos par nesaslaucītiem netīrumiem,” skaidro Viktors Markuls, Samsung Electronics Baltics sadzīves elektrotehnikas direktors.

Visvairāk laika mājokļos tiek veltīts grīdas tīrīšanai – vismaz pāris reizes nedēļā to veic 66% iedzīvotāju. Trešdaļa sava mājokļa grīdu slauka katru dienu un sūc ar putekļsūcēju vismaz pāris reizes nedēļā.

 

Avots: 

aLA

Leave a Comment