Kam jābūt vasaras aptieciņā

Līdzekļi brūču dezinficēšanai – ja gadās ādas savainojumi, nobrāzumi vai cita brūce, tā vispirms jādezinficē. Te der ūdeņraža pārskābe. Tagad aptiekās pieejams arī caurspīdīgs gels tūbiņās vai aerosola baloniņā. Tas nav kodīgs, un pat ķirurgi to lieto brūču apstrādāšanai.

Pārsienamais materiāls, dažādi plāksteri: ūdensnecaurlaidīgie plāksteri, plāksteri ar ārstnieciskām vielām, plāksteri apdegumiem, plāksteri tulznām, marles saites, elastīgās saites.

Dažādas ziedes un geli pret sāpēm. Efektīvi un ilgāk nekā geli iedarbojas pretsāpju plāksteri.

Saulainā laikā, strādājot dārzā vai sauļojoties, jāuzmanās no saules apdegumiem. Ir dažādi līdzekļi ar dažāda stipruma saules aizsargfaktoriem (jautāt aptiekā). Bet labāk uzmanīties pašiem – jālieto cepure pret saules apdegumiem.

Pareiza ādas aizsardzība pret saules iedarbību ir prioritāte, ja dodamies uz siltām zemēm. Tādēļ neaizmirsīsim pretapdeguma krēmu.

Nevajadzētu aizmirst aptieciņā ielikt arī ibuprofēna grupas medikamentus, ko lieto, ja gadījies saaukstēties, ir drudzis, zobu sāpes vai tamlīdzīgas Vese***as problēmas.

Ceļojuma aptieciņā jābūt zālēm pret kuņģa un zarnu trakta traucējumiem. Tieši caureja visbiežāk skar ceļotājus. Šeit labi noderēs aktivētā ogle, līdzekļi pret caureju. Aptieciņā

jābūt arī līdzekļiem pret aizcietējumu, vēdera pūšanos, sliktu dūšu.

Pret alerģiju — kukaiņi, kas dzeļ cilvēkiem, sastopami it visur pasaulē, tāpēc jānodrošinās ar ziedi pret niezi, aerosolu pret kukaiņu kodumiem, pretalerģijas tabletēm. Odus efektīvi atgaiņā ēteriskās eļļas, piemēram, krustnagliņu eļļa. Arī “zelta zvaigznīte” derēs kukaiņu kodumu seku likvidēšanai.

Pēc lielas fiziskas slodzes kājās var rasties tūska. Tad kājas ieteicams ieziest ar kādu atvēsinošu krēmu, gelu.

Svarīgākais – ja jums ir kāda hroniska kaite vai tendence uz saslimšanu, kuras ārstēšanai nepieciešamas recepšu zāles, tās noteikti jāiekļauj aptieciņas sastāvā — sirdszāles, medikamenti As**sspiedienam u. c.

Ceļojot uz tropu zemēm, laikus jāsagatavojas. Izplatītākās infekciju Sli**bas tropu zemēs ir malārija, holera, dzeltenais drudzis, leišmaniāze, mēris, hepatīti, trakumsērga. Pirms izbraukšanas jānoskaidro, kādas Sli**bas mērķa zemēs ir aktuālas. Pret vakcīnatkarīgām infekcijas slimībām pirms došanās ceļā jāveic nepieciešamā vakcinācija.

Jāiegādājas visi nepieciešamie medikamenti, kurus rekomendējis ģimenes ārsts ceļojuma laikā. Un – jāievēro personīgā higiēna.

Avots: 

aLA

Leave a Comment