Logu tīrīšanas māksla. Uzkopšanas profesionāļu ieteikti paņēmieni

Aizsargplēve un mikroskrāpējumi

Dažkārt loga ārpusē piekaltuši grūti notīrāmi netīrumi. Stiklu nedrīkst kasīt ar žileti vai nazi! Šim nolūkam ir paredzēts speciāls skrāpis. Tas noņem krāsas, līmes un špakteles paliekas un citus netīrumus no stikla, kā arī no flīzēm, sienām, grīdām un citām gludām virsmām. Skrāpjus var nopirkt būvmateriālu veikalos.

Palodzēm noderēs neabrazīvs krēmveida tīrīšanas līdzeklis Cif. Populārā pasta Skaidra ir abrazīva, tā rada ar aci neredzamus mikroskrāpējumus, kuros ar laiku iekļūst netīrumi, un palodze ātrāk nosmērējas.

Lielveikalu logus klāj aizsargplēve, kas pasargā tos no sasišanas, bet cilvēkus – no stikla lauskām. Aizsargplēve var būt uzklāta arī biroju un jauno māju logiem. Tas logu tīrītājam jānoskaidro pirms darbu sākšanas. Šādi logi jāmazgā īpaši uzmanīgi. Ja plēvē radīsies pat nelieli bojājumi, starp plēvi un stiklu iekļūs gaiss un tīri nomazgātie logi tik un tā izskatīsies plankumaini.

Uzmanīgi jārīkojas, tīrot spoguļus. Tiem nedrīkst izmantot skābi saturošus līdzekļus, kas paredzēti tualetes podam un fajansa izlietnei. Skābes iedarbībā spogulis kļūst matēts kā piens. Nākas to apstrādāt ar sārmainu līdzekli un gaidīt, kamēr matējums zudīs.

Pirms logu mazgāšanas noņem un izmazgā aizkarus. Anita Vidiņa iesaka baltos aizkarus mazgāt ar krāsainai veļai paredzēto veļas pulveri. Pieredze rāda, ka baltajai veļai domātais pulveris tomēr satur balinošas vielas un baltie aizkari ar laiku dzeltē. Ja aizkari nav pārlieku netīri, krāsainās veļas pulveris godam tiks galā ar šo darbu.

Žalūziju tīrīšana prasa vairāk laika. Ar to tagad nodarbojas specializētas firmas. Salīdzinot ar aizkariem, sarežģītāka ir arī žalūziju noņemšana un piestiprināšana.

Mikrošķiedras lupatiņu noslēpumi

Netīrumus no stikla un citām virsmām ļoti labi var notīrīt ar mikrošķiedras lupatiņām. Tām gan ir savi knifi. Jauna, nemazgāta drāniņa vai mops ir asāka, sausa un roku ādai nepatīkama. Lai izstrādājumu poras pilnībā atvērtos, pirmajā reizē pirms lietošanas tos izskalo +60 °C karstā ūdenī.

Ja mikrošķiedras lupatiņas mazgā veļasmašīnā, jāievēro trīs lietas – jāizmanto krāsainai veļai domātais pulveris (tajā nav balinātāju un optisko balinātāju); nekādā gadījumā nevajag lietot veļas mīkstinātāju (lupatiņa zaudēs savas unikālās īpašības); mikrošķiedras drāniņas nedrīkst mazgāt kopā ar kokvilnas audumu, jo lupatiņa savāks kokvilnas pūkas un vēlāk tās paliks uz stikla. Pat viens kokvilnas kabatlakatiņš veļasmašīnā var sabojāt smalko izstrādājumu.

Vienu vai pāris lupatiņu var mazgāt bļodā ar veļas ziepēm (tikai kārtīgi jāizskalo, jo ziepes rada nosēdumus), ar kādu no šķidrajiem veļas mazgāšanas līdzekļiem vai pulveri krāsainai veļai.

Ja rakstīts, ka pieļaujama tikai +45 °C temperatūra, tātad tā nav mikrošķiedra.

 

Avots: aLA

Leave a Comment