Miega paralīze: no kā tā rodas, tās veidi un kā ārstēt

Miega paralīze

Miega paralīze: Esi kādreiz naktī pamodies, nespējot pakustēties un izdvest skaņu? Tā ir miega paralīze. Ne visi cilvēki to ir piedzīvojuši, bet ir tādi, kuri ar to saskaras diezgan bieži. Šeit uzzini, kas tas ir, vai tas ir simptoms vai problēma un kā ar to tikt galā.

 

1. Miega paralīze: kas tas ir

Tā ir sajūta, kad tu apzinies, kas notiek, bet nespēj pakustēties. To cilvēks piedzīvo tad, kad atrodas posmā starp miegu un pamošanos. Šajā posmā cilvēks nav spējīgs pakustēties un parunāt – tas var ilgt tikai dažas sekundes līdz pat vairākām minūtēm. Daži var just pat spiedienu vai smakšanas sajūtu. Miega paralīze var liecināt par citiem miega traucējumiem, piemēram, narkolepsiju.

 

2. Vai miega paralīze ir simptoms vai nopietna problēma?

Vairākumā gadījumu miega paralīze nozīmē tikai to, ka tavs ķermenis miega laikā nekustas mierīgi. Retos gadījumos miega paralīze liecina par nopietnām psiholoģiskām problēmām.

 

3. Kas var izraisīt miega paralīzi?

Apmēram 4 no 10 cilvēkiem var ciest no miega paralīzes. Parasti šāda parādība ir raksturīga pusaudžiem, jo tā var būt arī iedzimta, bet ir arī citi faktori, kas to var izraisīt:

Miega trūkums

Mainīgs miega grafiks

Stress 

Gulēšana uz muguras

Citas miega problēmas, piemēram, narkolepsija vai nakts kāju krampji

Dažādu nevēlamu vielu lietošana

 

Lasi arī: Interesanti: miega paralīzes veidi! Vai Tu to esi piedzīvojis?

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu, ko vari darīt pret miega paralīzi

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

 • <cite class="fn">Inguuna</cite>

  Ja ticat astrālai pasaulei, tam izskaidrojums ir, ka kāds tuvinieks ir tuvu nāvei. Pati esmu piedzīvojusi un tieši tā arī viss sakrita.

 • <cite class="fn">Zane</cite>

  Man visu laiku ir ta ka esmu ka transa. Man gruti no ta izklut.

 • <cite class="fn">Sema</cite>

  Man ir bijis šāds gadijums , toreiz man bija desmit gadi . Paldies Dievam , ka tas nav atkārtojies vēl , jo tas bija ļoti šausmīgi .

 • <cite class="fn">minna</cite>

  mana gadījumā, ir tadi melni cilveki, ka ēnas, kad nevaru pakustēties, viņi man it ka turētu .. baisi

 • <cite class="fn">Miķelis Baltruks</cite>

  Tikai un vienīgi jānomierinās. Panika var radīt problēmas. Saproti, ka esi miega paralīzē, aizver acis un mēģini aizmigt. Labākā izeja no miega paralīzes ir caur aizmigšanu un normālu pamošanos. Nevajag mēģināt pamosties uzreiz!
  Ja tā jau nav pirmā reize, iedomājies, cik tas tomēr ir interesanti – stabilizē elpošanu un izbaudi interesanto sajūtu, ka nespēj pakustēties.

  Un vispār labāk turēt acis ciet vislaik!

 • <cite class="fn">zemene</cite>

  Ir piedzīvots – baisi!

 • <cite class="fn">Sintija Linda</cite>

  ja to iemācās kontrolēt, tad var vieglāk iziet astrālī caur miega paralīzi. nekas slikts tas nav, pēc manām domām. vien sākumā dažas reizes var būt nepatīkami, kad nesaproti, kas notiek.. 🙂

Pievienot komentāru