Noskaidro kadas ir tavas iespējamās veselības problēmas pēc savas sejas – var noderēt

Seja kā karte

 Vispirms nolieciet sev priekšā spoguli, uzmanīgi aplūkojiet seju un iegaumējiet, kurus iekšējos orgānus projicē katra sejas daļa.
 Apakšējā sejas daļā (lūpas un zods) atspoguļojas sirds un asinsvadu un elpošanas sistēmas stāvoklis.
 Vidējā daļa (deguns un vaigi) atbilst kuņģa un zarnu traktam.
 Acu apvidū projicējas uroģenitālie orgāni, bet acis pašas liecina par aknu un žultspūšļa stāvokli. Augšējie plakstiņi ir kuņģa, apakšējie – aizkuņģa dziedzera veselības rādītājs. Par nieru stāvokli stāsta ausu gliemežnīcas.

Ko stāsta āda

 Savu informāciju sniedz arī ādas krāsa un stāvoklis – lobīšanās, apsārtums.
 Stiprs bālums ir organisma intoksikācijas pazīme vai stresa sekas, kad rodas perifēro asinsvadu spazma.
 Spilgtu sārtumu pieņemts uzskatīt par veselības pazīmi, taču, ja tā cēlonis nav pastaiga aukstā laikā vai uzslava, ieteicams izmērīt temperatūru. Reizēm sejas sārtums liecina par iekaisuma procesiem organismā. Bet kurā vietā? To jums pateiks “karte”. Paskatieties, kādi iekšējie orgāni projicējas sārtākajā sejas daļā, un sāciet ārstēšanu.
 Ādas lobīšanās signalizē, ka nekavējoties jādodas pie ārsta. Ādas zvīniņas ir sevišķi pamanāmas, ja niķojas kāds iekšējais orgāns, ir ielaista hroniska kaite. Zvīniņas ap acīm norāda uz slimām aknām, virs virslūpas – visbiežāk uz miokarda infarktu.

 Ieskaties acīs!

 Tomēr labākās liecinieces ir mūsu acis.
 Sarkani acu baltumi liecina par toksisku aknu bojājumu, zili – par kalcija trūkumu organismā. Papildu pazīmes ir nagu trauslums, matu izkrišana, kā arī uzņēmība pret stresa situācijām. Dzelteni baltumi signalizē par problēmām žultsvados, baltumi ar sarkanām dzīsliņām – par iespējamo hipertoniskās slimības sākumu.
 Augšējā plakstiņa apsārtums ir kuņģa katara (gļotādas iekaisuma) pazīme. Bālgans aplikums acu kaktiņos liecina par vielmaiņas traucējumiem. Jāpievērš uzmanība savai ēdienkartei. Ja aplikums nezūd, dodieties pie gastroenterologa. Nekavējoties pie ārsta jāiet arī tad, ja ap vai uz plakstiņiem pamanāt nelielus dzeltenīgus izaugumus, kas atgādina pielipušus mīklas pikucīšus un mazliet paceļas virs ādas. Tie liecina par paaugstinātu holesterīna līmeni un aknu cirozes sākumu.
Maisiņi zem acīm, kā arī tumši loki ap acīm rāda, ka traucētas aknu funkcijas. Ādas sausums un lobīšanās uzacu iekšējā galā parasti ir cilvēkiem, kas cieš no hipoksijas (skābekļa daudzuma samazināšanās organisma audos). Izvalbītas acis norāda un nopietniem vairogdziedzera darbības traucējumiem.
 Satraucošs simptoms ir baltas joslas parādīšanās starp varavīksnenes apakšējo malu un apakšējo plakstiņu. Tā liecina par pārmērīgu nogurumu. Organismam nekavējoties jādod atpūta.

Ko lasām no lūpām

 Lūpas jāaplūko pirms krāsošanas.
 Zilas lūpas liecina par asinsvadu darbības traucējumiem pavājinātas aizkuņģa dziedzera funkcijas dēļ. Ja lūpas ir zilas pastāvīgi, ir skarts vēnu tīkls – veidojas hemoroīdi vai varikozais vēnu paplašinājums; kaut arī redzamu pazīmju vēl var nebūt, taču problēma pastāv. Bālas lūpas liecina par pavājinātu aizkuņģa dziedzera darbību, kā arī par problēmām ar sirdi.
 Nedzīstošas plaisas lūpu kaktiņos līdz ar lūpu sausumu ir netieša diabēta pazīme. Noteikti jāpārbauda cukura līmenis asinīs. Sausas lūpas liecina par zarnu trakta disbakteriozi, kā arī par vāju imūnsistēmu.

Īpašas pazīmes

 Izsitumi, ja tiem nav infekcijas raksturs, parasti rodas, ja ir disbakterioze, enterokolīts, enterīts.
 Savdabīgi liecinieki ir pigmenta plankumi: jums jāgriežas pie endokrinologa. Lieli plankumi deniņu rajonā liecina, ka slikti darbojas aknas, mazi plankumiņi norāda uz žultspūsli.
 Gaiši plankumi, kuros trūkst pigmenta, rodas, ja traucētas vairogdziedzera funkcijas.
 Sarkana plankuma parādīšanās uz vaiga parasti saistīta ar kaitēm bronhu un plaušu sistēmā.
 Labi saskatāms kapilāru tīkliņš uz vaigiem liecina par asinsvadu darbības traucējumu sākšanos, pirmajām hipertonijas pazīmēm, aknu un žultspūšļa problēmām. Jo lielāku platību tīkliņš aizņem – jo vairāk domājams, ka slimas ir aknas. Mazs tīkliņš norāda uz žultspūsli.
 Sarkans degungals un sarkans zods rāda, ka traucēta asinsrite endokrīno problēmu dēļ. Traucēta aizkuņģa dziedzera un virsnieru dziedzera darbība.
 Pastāvīgi sarkana seja liek nopietni padomāt par veselību. Tas ir hipertonijas simptoms.
 Ausu gliemežnīcu bālums rodas, ja ir hroniski iekaisuma procesi vai pavājinātas nieru funkcijas. Var būt pielonefrīts, nefrīts, glomerulonefrīts, urīnceļu akmeņu slimība.
 Protams, nevajag censties savā sejā atrast visas iepriekš minētās pazīmes un “pierakstīt” sev visas iespējamās slimības. Taču, ja kaut kas jūs ir darījis uzmanīgus, pavērojiet, salīdziniet ar to, kā bija agrāk, un griezieties pie ārsta.
 !! Paturiet prātā, ka visas minētās ir tikai netiešas pazīmes, kā arī to, ka dažādi ārsti tās traktē atšķirīgi atkarīibā no savas pieredzes.

Leave a Comment