Tev var aizķept poras
Tas ir parocīgi, ja nepieskaries ar rokām sejai, uzklājot kosmētiku, bet, ja tavas otiņas un citi rīki ir netīri, tas var izraisīt nopietnas problēmas. Ja tu nemazgā otas, tu netīrumus un baktērijas pārnes no sejas uz kosmētiku un no kosmētikas atkal uz seju. Ja tev rodas izsitumi un esi izmēģinājusi visādus līdzekļus, kā tikt no tiem vaļā, bet nekas nelīdz, tad pie vainas ir tavas kosmētikas otiņas.
Tev var rasties stafilokoku infekcija
Ikdienā lietojot kosmētikas otiņas, tās akumulē atmirušās ādas šūnas, netīrumus, eļļu, piesārņojumu un baktērijas. Tajā skaitā ir arī stafilokoki un sterptokoki, E.coli, sēnīšu infekcijas un vīrusi. Tu domā, ka tas izklausās par traku? Kāda austrāliete pēc kosmētikas dalīšanās ar draudzeni saķēra nopietnu stafilokoku infekciju, kas paralizēja viņas rokas un kājas.
Kosmētika izskatās krietni sliktāk
Viens no galvenajiem kosmētikas otiņu izmantošanas iemesliem ir gludāka un vienkāršāka kosmētikas uzklāšana. Tomēr, ja nu šie rīki jau ir apķepuši ar pagājušās nedēļas kosmētiku, kā gan tie var pienācīgi palīdzēt uzklāt jaunu kosmētikas kārtu?
Tev var rasties mieža grauds
Konjuktivīts jeb mieža grauds var rasties, daloties ar kosmētiku – tai skaitā kosmētikas otiņām. Tā ir ierasta un nebūt ne nāvējoša infekcija, tomēr, tu no tās noteikti vēlies izvairīties.
Tava āda tiek kairināta
Uzkrājoties baktērijām un netīrumiem, tavas otiņas var kļūt cietākas, kairinot ādu. Tas ir apburtais loks, jo, lai nomaskētu kairināto ādu, nepieciešams uzklāt vairāk kosmētikas – tu noteikti nevēlies to piedzīvot.
Avots: www.goodhousekeeping.com