Mati – tava skaistākā rota
Cilvēka izskatā mati ieņem vienu no svarīgākām lomām. Lai mati izskatītos veselīgi un mirdzoši, ļoti svarīgi matus pareizi kopt. Mati pareizi jāmazgā, pēc mazgāšanas jālieto speciāli balzami. Mati jāmazgā tikai tad, kad tie ir netīri, mazgājot pārāk bieži, tie zaudē savus dabiskos taukus. Ja gribat saglabāt matus veselus, tie jāsargā no tiešiem saules stariem, nēsājot cepuri.
Ja laiks nav auksts, nevajag nēsāt cepuri.
Nav ieteicams matus krāsot biežāk kā reizi mēnesī. Nepareizs uzturs un depresija nomāc melanīna sintēzi, un tādēļ gan vīrieši, gan sievietes pāragri nosirmo.
Lietojiet vitamīnus. Lai veicinātu matu atjaunošanos un iegūtu spožus un veselīgus matus, uzturā jālieto produkti, kas satur cinku, A vitamīnu, B6 vitamīnus. Matiem ļoti nepieciešami B grupas vitamīni. Piemēram, B5 ietekmē matu augšanu, pigmenta veidošanos. No minerālvielām vissvarīgākais ir dzelzs un cinks, kas veicina keratīna veidošanos. Cinks būtiski ietekmē matu augšanu.
Ja trūkst cinka, mati aug blāvi un nespēcīgi. Ja organismā ir dzelzs deficīts, mati veidojas tievi un smalki. Paraminobenzoskābe aizsargā matus no saules iedarbības un atjauno matu pigmentāciju. L-metionīns un biotīns veicina matu kuplumu, biezumu un elastību, kā arī mazina matu izkrišanu, stimulē augšanu. Ja pastiprināti izkrīt mati,iemesls var arī būt nepilnvērtīgs uzturs, pārmērīgs stress un hormonālie traucējumi. Izkrišanas cēlonis var būt arī iedzimtība, vecums, medikamenti, slikta matu kopšana.
Padomi matu kopšanai
Maska matiem – 3 ēd. k. dadža eļļas samaisa ar 1 tējk. kakao pulvera un pievieno 2 olas dzeltenumus. Masku iemasē galvas ādā, aptin galvu un tur siltumā 1 stundu, tad matus izmazgā. Maska veicina matu augšanu, palīdz novērst to izkrišanu.
Lai mazinātu blaugznas, matus skalo ar novārījumu: četru citronu mizas 15 min vāra 1l ūdens.
Matu augšanu veicina citronu un burkānu sulas (1:1)maisījuma ieziešana matu saknēs.
Taukainu matu kopšanai var izmantot kliņģerīšu ziedu un spirta izvilkumu (1:10), notur 2 nedēļas ledusskapī un tad pirms mazgāšanas ieziež matu saknēs.
Sausus un lūstošus matus ieteicams mazgāt ar šķīdumu, kas pagatavots no 1 olas dzeltenuma, ēd. k. citronu sulas, ēd. k. augu eļļas un glāzi silta ūdens.
Sejas āda pavasarī
Pavasarī mostas ne tikai daba, bet arī mūsu organisms. Tāpēc tieši tagad sejas āda prasa īpašas rūpes. Vitamīnu trūkums organismā ir galvenais iemesls ādas problēmu saasinājumiem, jo pazeminās imunitāte. Bieži vien uz sejas parādās apsārtums, zvīņošanās, pinnes u. c. problēmas. Lai pavasara saules starus sagaidītu ar prieku, jāparūpējas par sejas ādu. To ieteicams mazgāt ar augu novārījumu, kas pagatavots no piparmētrām, pētersīļiem un kumelītēm. Lai āda atgūtu svaigumu, jāēd dārzeņi, jālieto uzturā produkti, kas bagāti ar vitamīniem un mikroelementiem.
Sejas āda ir rūpīgi jāattīra, vislabāk izvēlēties sejas skrubi, kas attīra ādu mehāniski, piemēram, kafijas biezumus sajauc ar krējumu vai pienu, viegli pamasē sejas ādu un tad noskalo. Šādu pīlingu ieteicams veikt 2x nedēļā.
Jāaizsargā āda no UVS ietekmes.
Sejas āda ir jāmitrina, jāizvēlas atbilstoši mitrinoši krēmi. Ar solārija apmeklēšanu nevajadzētu aizrauties, jo āda kļūst sausa un ātrāk noveco.
Alternatīva solārijam ir pašiedeguma krēmi, kas dod skaistu brūnu toni un vienlaikus mitrina, aizsargājot un barojot ādas šūnas. Cītīgi kopjot sejas ādu, var iegūt labu iznākumu. Ieteicamas sejas maskas: auzu pārslas samaisa ar medu, tas piešķir ādai elastību un vingrumu. Skābēti kāposti padara ādu zīdainu un mīkstu. Arī banāni izlīdzina un mīkstina ādu. Turklāt, gaidot pavasari, jāsniedz ādai atbalsts, lietojot atbilstošus vitamīnus un minerālvielas, kas uzlabo ādas izskatu, iedarbojoties tās visdziļākajos slāņos.
Avots: