Visbiežāk strijas parādās sievietēm grūtniecības laikā vai pēc tās, bet no šīm svītriņām nav pasargāts neviens. To rašanos ietekmē traucējumi hormonālajā sistēmā un pat nepārdomāta muskuļu audzēšana. Strijas parasti veidojas ķermeņa vietās, kas visstraujāk reaģē uz svara pārmaiņām, – uz vēdera, sāniem, gurniem, krūtīm, augšstilbiem un roku augšdelmiem.
Ādas elastību ietekmē ikdienā izdzertā šķidruma daudzums. Liela nozīme ir uzturam, kas bagāts ar vitamīniem un minerālvielām. Lai uzlabotu ādas stāvokli, ikdienas ēdienkartē jāiekļauj citrusaugļi, tumšzaļie lapu salāti, sēklas, rieksti, zivis un citi produkti, kuru sastāvā ir daudz A, C un E vitamīna, cinka un omega-3 taukskābju.
Ļoti labs līdzeklis ir kontrastdušas (sākumā un beigās – vēss ūdens), pirts procedūras un ķermeņa problemātisko zonu pašmasāža, norīvējoties ar raupju dvieli.
Reizi nedēļā noder pīlings jeb skrubis, jo tas palīdz atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām. Farmaceite Jūlija Krasnova uzsver arī mitrinošu ķermeņa kopšanas līdzekļu nozīmi sausai ādai. Vēl nepieciešami līdzekļi, kas ādu baro, mitrina, padara samtaināku, elastīgāku un gludāku. Pirms grūtniecības un bērniņa gaidīšanas laikā profilaksei noder speciāli krēmi. Ja strijas tomēr parādās, jāturpina lietot līdzekļus ādas elastības uzlabošanai, lai neglītās svītriņas neveidotos tālāk. Tie ieteicami divas reizes dienā pēc vannas vai kontrastdušas, jo tad āda tos uzņem labāk.
Šādas kosmētikas sastāvā bieži ir kolagēns, A, E un C vitamīns, kofeīns, arnikas un zirgkastaņas ekstrakts utt. Var izvēlēties eļļu, krēmu, losjonu, želeju vai koncentrātu. Pret strijām vēl noder līdzekļi, kas ādu tonizē, padara elastīgāku un tvirtāku. To veicina pievienotās augu (avokado, mandeļu, greipfrūtu) eļļas un ekstrakti (kliņģerīšu, kumelīšu, kosas, raspodiņa, efejas u.c.). Ziemā un tad, ja ir sausa āda, priekšroka dodama krēmam, jo tas labāk baro un mitrina.
Avots:
[…] Lasi arī: Zemādas audu plīsums – strijas. Vai kaut ko var darīt, lai tās mazinātu? […]