1. BROKOĻI
Sautēšanas vai vārīšanas laikā visas vērtīgās vielas no brokoļiem pazūd. Lai tās saglabātu, būtu vēlams tos tvaicēt vai lietot svaigā veidā.
2. ZEMENES
Pēc tam, kad esat iegādājušies zemenes, nesteidzieties uzreiz noplēst to kātiņus, jo tādā veidā zemenes zaudē daļu savu vitamīnu, turklāt atcerieties to, ka visvērtīgākās šīs ogas ir tieši zemeņu sezonas laikā.
3. MELNĀ TĒJA
Vērtīgās vielas, kas atrodas melnajā tējā, zaudē savu aktivitāti, ja tai tiek pievienots piens.
4. LINSĒKLAS
Šīs brīnišķīgās sēklas satur šķiedrvielas, omega-3 taukskābes un antioksidantus. Lietojot linsēklas kopā ar kefīru vai jogurtu, šīs vērtīgās vielas organismā praktiski netiek uzsūktas, tāpēc vispirms šīs sēklas vajadzētu sasmalcināt, pārvēršot tās pulverī.
Lasi vēl: Produkti, kas attīra organismu un ir pieejami pilnīgi visiem!
5. SPARĢEĻI
Lai saglabātu sparģeļu vērtību, tvaicējiet tos vai arī viegli apcepiet uz karstas pannas, taču tā, lai tie paliktu viegli kraukšķīgi.
6. ĶIPLOKI
Lai iegūtu maksimālu labumu no ķiplokiem, sasmalciniet tos un ļaujiet tiem 10 minūtes pastāvēt, tikai pēc tam pievienojot tos konkrētajam ēdienam.
7. TOMĀTI
Tomāti satur antioksidantu – likopēnu, kas aizsargā asinsvadus un kavē aterosklerozes attīstību. Lai no tomātiem iegūtu maksimālu labumu, tos vajadzētu pakļaut termiskai apstrādei, respektīvi, vārīt, pasautēt vai apcept.
8. JOGURTS
Atverot jogurtu, pilnīgi noteikti nevajadzētu noliet sūkalas, kas ir sakrājušās augšpusē, vienkārši samaisiet to.
9. GRAUDAUGI UN PUPAS
Neapstrādāti graudi un pupiņas savā apvalkā satur fitīnus – antioksidantus, kas, nonākot saskarē ar vitamīniem un minerālvielām, traucē organismam tos pilnībā absorbēt, tāpēc šos produktus ieteicams mērcēt uz nakti.