15 veselības problēmas, kas rodas dēļ pārmērīgas cukura lietošanas

 

cut-down-sugar-medik8-anti-glycation-2

 

1. Kariess

Kariess parādās, kad mutes dobuma baktērijas barojas ar vienkāršajiem cukuriem. Dēļ to darbības veidojas skābe, kas iznīcina zobu emalju, bet pēc tam arī mīksto dentīnu – audus, no kuriem sastāv zobs.

 

2. Pastāvīga bada sajūta

Hormons leptīns signalizē Jūsu smadzenēm, ka esat paēduši, taču fruktoze kavē leptīna nonākšanu smadzenēs un rada bada sajūtu. Cilvēki, kuriem ir rezistence pret leptīnu, nesaņem vajadzīgo signālu, tāpēc viņiem ir grūtāk kontrolēt savu apetīti.

Pētījumi ar žurkām parāda, ka dzīvniekiem, kuri lietoja fruktozi, izstrādājās vairāk leptīna nekā parasti, tāpēc organisma jutība pret to samazinājās. Kad žurkas fruktozi vairs nelietoja, leptīna līmenis atgriezās normas līmenī.

 

3. Svara pieaugums

Līdzās sēdošam dzīvesveidam pastāv vēl viens veids, kā ātri uzņemt liekos kilogramus – padarīt cukuru par vienu no galvenajiem produktiem savā ēdienkartē. Saldumos ir daudz kaloriju, taču nepietiekami, lai apmierinātu bada sajūtu.

Jaunzēlandes zinātnieki veica pētījumu pieaugušu vīriešu vidū un mēģināja atrast saistību starp lieko svaru un citiem faktoriem – vecumu, kopējo ēdiena kaloritāti, cukuru, ķermeņa masas indeksu, alkohola lietošanu un smēķēšanu. Izrādījās, ka vislielākā saistība ir starp svara pieaugumu un cukura lietošanu, tāpēc – ja vēlaties novājēt, vispirms atsakieties no cukura!

 

4. Insulīna uzņēmības traucējumi

Kad Jūs ēdat daudz produktu ar augstu cukura saturu, piemēram, virtuļus brokastīs, Jūsu organismam nepieciešams vairāk insulīna – hormona, kas ēdienu pārvērš enerģijā, taču tad, kad insulīna līmenis pastāvīgi ir augsts, organisms pierod un kļūst pret to mazāk jutīgs. Tas izraisa glikozes līmeņa pieaugumu asinīs.

Zinātnieki ir pierādījuši rezistenci pret insulīnu žurkām, dodot tām pārtiku ar ļoti augstu cukura saturu.

Simptomi, kas liecina par insulīna uzņēmības traucējumiem, ir nogurums, pastāvīga bada sajūta, neskaidra apziņa un paaugstināts asinsspiediens. Sāk uzkrāties tauki vēdera rajonā. Vairākums cilvēku parasti nepamana savu rezistenci pret insulīnu, kamēr tā nepārvēršas cukura diabētā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru