* Kad grupā smejas vairāki icilvēki, katrs instinktīvi skatās uz to, kurš viņam ir simpātiskākais. Vai uz cilvēku, ar kuru vēlas uzskatīt sev par tuvu.
* Ja jūs uzttraucaties un jums tūlīt būs jāveic atbildīgs darbs, pakošļājiet košļājamo gumiju. Tā jūs spēsiet nomierināties, jo zemapziņā ēdiena uzņemšana asociējas ar drošību.
* Ja uz jums kāds bļauj, mēģiniet saglabāt mieru. Iespējams, šādi jūs viņu sadusmosiet vēl vairāk, bet vēlāk viņš izjutīs spēcīgu vainas apziņu par savu uzvedību.
* Ja sarunas biedra atbilde jūs neapmierina vai jūs jūtat, ka tā nav pilnīga, nepārjautājiet. Vienkārši uzmanīgi paskatieties viņam acīs. Viņš būs spiests sarunu turpināt.
* Izrādās, ne tikai emocijas ietekmē mīmimu, arī otrādi. Tāpēc, ja jūs vēlaties justies laimīgi, uzsmaidiet ikvienam. Tā jūsu smaids taps īsts, patiess.
* Cik iespējams, centieties nesākt teikumu ar vārdiem “Es domāju” vai “Man liekas”. To no jūsu teiktā var saprast tāpat, taču šāds teikuma sākums rada iespaidu, ka neesat par kaut ko pārliecināts.
* Pirms svarīgas sarunas iedomājieties, ka intervētājs ir sens jūsu draugs. Tā jūs jutīsieties brīvāki un mazāk uztrauksieties.
* Ja jūs iemācīsieties vairāk priecāties par tikšanos ar kādu, ar laiku jūs būsiet patiesi priecīgi redzēt šo cilvēku.
* Cilvēki ir gatavi atteikt jums mazākā, ja pirms tam ir atteikuši jums kaut ko lielāku.
* Fizioloģiski stresa izpausmes ir līdzīgas priecīgam uzbudinājumam: smaga elpošana, paātrināta sirdsdarbība u.tml. Ja jums izdosies uz stresa pilnu situāciju paskatīties kā uz patīkamu izaicinājumu, stresa negatīvo efektu izdosies samazināt.
* Visbiežāk cilvēki neatšķir vienkāršu pārliecinātību no tā, ka jūs patiesi par kaut ko esat zinošs. Ja jūs ar visu savu būtību parādīsiet, ka esat par savu rīcību pārliecināts, cilvēki jums tieksies pie jums.
* Ja jums daudz jāstrādā ar cilvēkiem, nolieciet sev aiz muguras spoguli. Daudzi klienti uzvedīsies pieklājīgi – viņi taču negrib sevi redzēt dusmīgus un satrauktus.
* Ja jūs sapulcē gaidiet no kāda asu kritiku, centieties apsēsties šim cilvēkam blakus. Tādā gadījumā viņš, visticamāk, būs maigāks un nespēs jūs “tricināt” ar tādu spēku, kādu viņš spētu sajust, esot lielākā attālumā no jums.
* Pirmo satikšanos labāk norunāt tādā vietā, kur jūs variet gūt vairāk pozitīvas emocijas. Patīkāmās emocijas tiks asociētas ar jums.
* Mēģiniet iepazīstoties priekš sevis piefiksēt, kādā krāsā ir sarunas biedra acis. Acu kontakts palielinās iespējamību sajust abpusējas simpātijas.
Avots: