Vasaras mistiskākā nakts un kā to pavadīt, lai veiksme sekotu visa gada garumā

07.07 ir arī mistisks spoguļdatums, kad var un vajag izteikt vēlmes. Mēs jums pateiksim, kā to izdarīt pareizi. Šajā dienā runāsim arī par aizliegumiem.

Ivana Kupalas nakts 2024. gadā ir šīs vasaras noslēpumainākais laiks. Kā tu to pavadīsi? Vai dosies pēc papardes zieda vai pīsi īpašu vainagu, lai izsauktu mīļoto?

Ivana Kupalas nakts 2024. gadā

7. jūlijā svinam kanoniskā kristiešu pravieša – Jāņa Kristītāja – dzimšanas dienu. Šajā dienā ticīgie godina svētā piemiņu saskaņā ar veco stilu. Un pēc Gregora kalendāra svētki pārceļas uz 24. jūniju.

Tautas kalendārā šim datumam veltīta arī Ivana Kupalas diena. Iepriekš tie bija saistīti ar vasaras saulgriežiem un tika svinēti gada īsākajā naktī no 23. uz 24. jūniju.

Taču neviens neliedz jums nosvinēt Kupalas svētkus divreiz! Starp citu, nav jēgas identificēt Ivanu Kupalu un Jāni Kristītāju – viņi nekādā veidā nav saistīti.

Jāņa Kristītāja UN Ivana Kupalas piedzimšana

Saskaņā ar Bībeles leģendām Jānis Kristītājs bija saistīts ar Jēzu un bija viņa sekotājs. Viņš paredzēja Kristus atnākšanu un kristīja viņu Jordānā.

Viņš veltīja savu dzīvi, lai sludinātu par Glābēja atnākšanu. Svētais bija liecinieks visu Svētās Trīsvienības Seju parādīšanos Kristības laikā. Šodien mēs svinam pat 6 svētkus gadā, kas veltīti pravietim.

Slāvu Kupalas diena ir saistīta ar astronomiskām parādībām. Pagānu senči rīkoja masu svinības, peldējās naktī, spēlējās ap uguni un slavināja zemes augļu dievu.

Kad Rusa tika kristīta, Kupala kļuva par pareizticīgo-pagāni. Jānis Kristītājs ieņēma pagānu dieva vietu.

Tautas rituāli Kupalai un Sv. Jānim Kristītājam

Baznīcas kanoni šajā dienā ir diezgan vienkārši. Svētku priekšvakarā pareizticīgie kristieši dodas uz dievkalpojumu visu nakti vai lasa lūgšanu svētajam dienas laikā, mājās vai baznīcā.

Kupalas rituāli apvieno uguns un ūdens elementus. Tie attīra, atjauno, noņem no cilvēka negatīvo enerģiju un dāvā saules svētības. Ja plānojat kāzas 7. jūlijā, Kupala apveltīs pāri ar auglību un bagātību.

18. gadsimtā baznīca aizliedza pagānu svētkus, tāpēc mūs sasniegušas tikai seno rituālu atbalsis. Šeit ir senču tradīcijas, kuras mēs varam dziedāt šodien:

Pārlēkt pāri Kupalas ugunij . Ja jums ir drosme, protams! Saskaņā ar tautas uzskatiem, uguns uzlabo veselību, noņem ļaunos burvestības un attīra dvēseli.

Ja kopā ar mīļoto cilvēku lec pāri ugunskuram, neatverot rokas, kopā būsiet laimīgi vēl ilgi. Pirms lec, skaidri formulējiet savu vēlmi un nodomu. Uzticieties savam partnerim, un jūsu mīlestības spēku veicinās uguns stihija.

Lasi vēl: Pāvela Globas zvaigžņu prognoze nedēļai no 2024. gada 8. līdz 14. jūlijam: daudziem šis būs liktenīgs periods!

Agri no rīta pirms saullēkta dodieties uz upi . Garīgi atstājiet visas bēdas pagātnē un trīs reizes ienirt ūdenī. Atstājiet dvieli mājās: jums tas jāizžāvē saulē, lai ūdens sniegtu jums savas ārstnieciskās īpašības. Un, ja jūs rītausmā nomazgājaties ar rasu, jūs piesātināsiet savu skaistumu un jaunību ar sauli.

Pūtiet Kupalas vainagu , lai aizsargātu savu māju un liktu par mīlestību. Kur gan mēs būtu bez šī skaistā rituāla! 6. jūlija agri no rīta, pirms rasa pazūd, vāc skaistus ziedus un garšaugus. Tā varētu būt paparde, asinszāle, bērza un ozola zari, zvaniņi, pelašķi, roze, Ivan da Marya.

2024. gada Ivana Kupalas naktī iemet ūdenī pītu vainagu. Ja tu peldēsi ātri un tālu, tad ātri apprecēsies un būsi laimīgs. Ja tu noslīksi vai sapināsies niedrēs, ceļā uz savām vēlmēm sastapsies ar šķēršļiem.

Ja jūs burāt atpakaļ uz krastu, jūs ieiesit nākotnē ar lielām izmaiņām.

Iepriekš Kupalas vainags tika izmantots kā talismans. Šodien varat to pakārt mājās netālu no ārdurvīm, lai aizbiedētu ļauno aci no mājām.

Senči sargāja mājlopus no raganām, novietojot austos ziedus uz govju un kazu ragiem. Viņi arī karināja tos pākšaugu dobēs, lai atvairītu zibeni.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment