7 priekšmeti, kurus ziemā nekad nevajadzētu atstāt ārpus telpām

Atkarībā no dzīvesvietas ziemas laikapstākļi var būt ļoti bargi. Aukstā temperatūra, sniegs un ledus ir vairāk nekā tikai neērtības – tie var sabojāt jūsu mantas. Ja daži priekšmeti tiek turēti ārā, tie var sarūsēt, sapelēt vai pat saplaisāt un salūzt.

Tā vietā, lai neļautu āra mēbelēm, dekoriem un dārza piederumiem ziemā ciest no bojājumiem, pārvietojiet tos iekšā, lai pasargātu no dabas stihijām. Uzziniet, kurus priekšmetus ziemā nekādā gadījumā nedrīkst turēt ārā un kur tos glabāt, lai tie būtu droši un gatavi pavasarim.

1. Spilveni mēbelēm

Lai gan spilveni piešķir āra mēbelēm mājīgu un aicinošu izskatu, ziemas mēnešos tos labāk neturēt ārā. Audumi, kas nav paredzēti skarbiem laikapstākļiem, jo īpaši kokvilna un lins, ir pakļauti mitruma uzsūkšanai, izraisot pelējumu un ūdens traipus. Uzglabājiet savus āra spilvenus iekštelpās vai hermētiskā traukā, kas pasargā no ziemas sniega, ledus un lietus.

2. Paklāji

Līdzīgi kā spilveni, arī āra paklājiņi var uzsūkt mitrumu no ziemas laikapstākļiem, īpaši, ja uz tiem ir uzsnidzis sniegs vai izveidojies ledus. Turklāt ziemas zābaku pēdas un sāls no ietvēm var sabojāt paklāja šķiedras. Lai saglabātu savam paklājam svaigu izskatu pavasarī un vasarā, satiniet to un uzglabājiet sausā vietā, piemēram, nojumē vai garāžā.

3. Māla keramika

Māla podi ir populāra izvēle dārzam un podos audzētiem augiem, taču tie nav piemēroti bargiem ziemas laikapstākļiem. Ja māls uzsūc pārāk daudz mitruma, tas saplaisā. Tas pats notiks ar mozaīkas podiem, stādiem un mākslas darbiem. Izvēlieties pārstādīt āra augus ziemai. Vai arī pārlieciet augu iekšā līdz pavasarim.

4. Tērauda vai dzelzs mēbeles

Ja dzelzs vai tērauda mēbeles ilgstoši tiek pakļautas ziemas laikapstākļu iedarbībai, metāls sāk bojāties un rūsēt. Sarūsējušas āra mēbeles var pilnībā salūzt un kļūt nedrošas lietošanai. Ja jums pieder dzelzs vai tērauda āra krēsli vai galdi uz ziemu pārvietojiet tos šķūnī vai garāžā.

Lasi vēl: Kā atbrīvoties no drēbju kodēm: Dabas, ķīmiskās un profesionālās iespējas

5. Dārza darbarīki un šļūtenes

Visus dārza instrumentus un šļūtenes ziemas laikā vislabāk uzglabāt dārza šķūnī vai garāžā, lai izvairītos no metāla rūsēšanas un korozijas. Turklāt koka darbarīki un rokturi var saplaisāt, sašķelties un salūzt, ja tie tiek pakļauti pārmērīgam mitrumam. Arī visas dārza šļūtenes pārvietojiet iekšā, lai tās nesasaltu un neizplestos.

6. Pītās mēbeles

Pītās mēbeles ir populāra āra mēbeļu izvēle, jo tās ir vieglas un tām ir dabisks izskats. Taču pītās mēbeles ir īpaši pakļautas mitruma radītiem bojājumiem, jo tām ir poraina koksne un sintētiskās šķiedras. Ja pīto mēbeļu koksne un šķiedras uzsūc pārāk daudz mitruma, mēbeles sāk pūt un zaudē formu. Turklāt, ja koksnē un šķiedrās esošais ūdens atkārtoti sasalst, pītās mēbeles plaisā un lūst. Ja iespējams, glabājiet pītās mēbeles šķūnī vai garāžā. Ja jums nav vietas, kur pārvietot pītās mēbeles iekšā, investējiet līdzekļus ūdensnecaurlaidīgos mēbeļu pārvalkos, lai pasargātu mēbeles no lietus, sniega un ledus.

7. Mājdzīvnieku piederumi

Aukstākajos ziemas mēnešos mājdzīvnieka gultu, bļodas un rotaļlietas glabājiet telpās. Ja tās tiek turētas ārā, dzīvnieku guļvietas uzsūc mitrumu un rada pelējumu, savukārt barības un ūdens trauciņi var sarūsēt un uz tiem var veidoties traipi. Lai nodrošinātu, ka jūsu mājdzīvnieka rotaļlietas darbojas pilnvērtīgi, nolieciet tās iekšā, lai tajās neveidotos pelējums, netīrumi un mitrums.

 

COMMENTS

Leave a Comment