7 vecmāmiņas padomi par to, kā būt labai mājsaimniecei – noderīgi un izdevīgi

Mana mīļotā vecmāmiņa mēdza teikt, ka sievietei noteikti ir jābūt jebkuras ģimenes pamatam, ka uz viņas balstās visa māja

Vecmāmiņas zina visu, viņu padomos ir vērts ieklausīties! Taču lielākā daļa sieviešu un meiteņu (īpaši precētās) sapņo būt par brīnišķīgu mājsaimnieci, labu sievu un laimīgu māti, vienlaikus spējot apvienot mātes stāvokli un sadzīves problēmu risināšanu vienotā veselumā. Tajā pašā laikā ir arī vēlme palikt koptam un dzīvot skaistā mājā. Kad biju pavisam maza, man nebija ne jausmas, kā mammai un vecmāmiņai izdevās tikt galā ar pilnīgi jebkuru uzdevumu.

Kā viņiem izdodas visu apvienot vienā: darīt savu darbu, nokārtot mājsaimniecības darbus un vēl paspēj audzināt bērnus.
Galu galā viss ir jāplāno, lai pēc dienas darba paveiktu visus mājsaimniecības darbus, pagatavotu gardas vakariņas (un ne tikai vienu ēdienu), pievērstu uzmanību katram ģimenes loceklim, kā arī neatstātu novārtā savu izskatu.

Tie, kas dzīvo privātmājā, veic arī mājas darbus. Šajā sakarā, kad jautāju savai vecmāmiņai, kā viņai viss izdevās, viņa vienmēr atbildēja ļoti vienkārši: “Dzīve tevi iemācīs.” Mūsdienu mājsaimnieces visvairāk koncentrējas uz to, lai māja būtu tīra un viss būtu kārtībā. Galu galā mūsu mājas ir mūsu cietoksnis, tā ir vieta, kur mēs vienmēr vēlamies atgriezties. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi, lai dzīvoklis vai māja būtu mājīga un tīra.

Kas vēl var pievienot šarmu skaistajai saimniecei? Protams, visgaršīgākais un mutē kūstošākais ēdiens. Un nav nepieciešams mājās gatavot kulinārijas gardumus, kā arī ēdienus, kas tiek gatavoti galvenokārt tikai restorānos. Pietiek, lai savai ģimenei pagatavotu garšīgas un veselīgas regulāras maltītes. Ar mīlestību.

Labai mājsaimniecei ir jābūt veselam plānam katrai dienai un pietiekami daudz laika. Un tas ir jāatzīst.
Šī iemesla dēļ ir svarīgi iemācīties plānot un noteikt prioritātes. Lai kļūtu par labu mājsaimnieci, mana vecmāmiņa uzskatīja, ka ir jāprot šūt.

Tas gan nenozīmē, ka jāiet speciāli kursi – pietiek ar to, ka var piešūt pogu. Un, ja jums ir bērni, tad jums jāiemācās šūt vēl vairāk. Galu galā bērns var saplēst drēbes. Tāpēc ir vērts zināt, kā izšūt caurumu, izšūt bērna vārdu, lai jaka bērnudārzā nesajauktos, un arī, kā uzšūt saplēstu plīša zaķi.

Un mana vecmāmiņa vienmēr prata un mācīja sadalīt naudu un vadīt mājsaimniecību. Protams, laiki bija dažādi, un arī grūti, kaut kur izsalkuši (brīžiem, ja lai neteiktu nabagi), bet vienmēr bija ko ēst, visam pietika. Tas runā par racionalitāti un spēju noteikt prioritātes. Mana vecmāmiņa arī “atstāja man mantojumu”, proti, viņa man iemācīja izmantot produktus, kas vienmēr ir pieejami mājās, lai uzturētu tīrību. Kopumā viņa man atstāja septiņus padomus, kā vadīt manu mājsaimniecību.

№1. Kā noņemt pelējumu

Liels mitruma daudzums mājā dažkārt izraisa pelējuma vai pat pelējuma parādīšanos. Un tos ir grūti tīrīt. Lai noņemtu pelējuma traipus, iemērciet ūdeņraža peroksīdā, atstājiet pusstundu un noslaukiet sausu.

№2 Kā atbrīvoties no svītrām uz spoguļiem un stikla

Šim nolūkam mana vecmāmiņa man iemācīja vienkāršu triku. Smidzināšanas pudelē jums jāsajauc viena daļa peroksīda ar pusi ūdens. Es vienkārši izsmidzinu kompozīciju uz stikla vai spoguļa un nopulēju to sausu. Visvienkāršāk kompozīciju noslaucīt ar papīra dvieli.

№3. Kā tīrīt izlietni

Jebkura virtuves izlietne ir īsta netīrumu vairošanās vieta, tāpēc tā jāmazgā biežāk. Pēc mazgāšanas es vienmēr izsmidzinu izlietni ar peroksīdu un gaidu piecas līdz desmit minūtes. Tīru un noskaloju.

№4. Kā noņemt skrāpējumus no mēbelēm, izmantojot zobu pastu

Ik pa laikam uz mēbelēm saņemu skrāpējumus. Zobu pasta labi palīdz noņemt šādas zīmes. Izvēlieties pastu, kas nav želeja. Un berzējiet skrāpējumus ar apļveida kustībām. Skrāpējumi pazudīs.

№5. Kā noņemt krītiņus no sienām

Manam bērnam patīk zīmēt ar krītu. Kādu dienu viņš izmantoja sienas kā audeklu. Vienkāršs veids ir vienkārši uzsildīt krītiņa zīmes ar fēnu. Un tad atliek tikai ņemt un noslaucīt traipus ar parastu lupatiņu.

Lasi vēl: 

№6. Kā dezinficēt griešanas dēli

Šim nolūkam mana vecmāmiņa vienmēr apkaisīja dēli ar sāli un pēc tam iesmērēja ar citrona gabaliņu. Virsma tika dezinficēta. Tas ir īpaši noderīgi, ja esat sagriezis gaļu. Ir svarīgi rūpīgi notīrīt dēli.

№7. Kā noņemt skrāpējumus no traukiem

Lai to izdarītu, mana vecmāmiņa ieteica pagatavot pastu no cepamās sodas un ūdens un berzēt to traukos. Skrāpējumi uz traukiem pazudīs. Vecmāmiņas ir ļoti gudras sievietes. Jums vienkārši jāpajautā viņiem, kā rīkoties konkrētajā situācijā, un viņi sniegs jums labu padomu. Vai jums ir tāda vecmāmiņa-padomniece? Ja jā, ko tu no ieteiktā pielieto dzīvē?

Leave a Comment