7 vietas, kuras jūs noteikti aizmirsāt iztīrīt, kā uzskata mājas uzkopšanas speciālisti

Kad runa ir par mājokļa uzturēšanu kārtībā, lielākā daļa no mums ievēro ierasto kontrolsarakstu. Jūs zināt, kā rīkoties: izsūciet grīdas, noslaukiet darba virsmas un noslaukiet vannas istabu.

Taču pat vistīrākie un sakoptākie no mums var nepamanīt dažas vietas, kurās uzkrājas vairāk netīrumu un putekļu, nekā mēs to iedomājamies. Profesionāli mājas uzkopšanas speciālisti ar savām asajām acīm un pieredzi precīzi zina, kur atrast šīs slēptās problēmu vietas, un, ticiet mums, tās, iespējams, nav tur, kur jūs to gaidījāt.

1. Jūsu matracis

Kad pēdējo reizi tīrījāt savu matraci? Lielākā daļa cilvēku domā, ka palagu tīrīšana ir vienāda ar gultas tīrīšanu, taču patiesībā ir svarīgi spert vēl vienu soli tālāk. Pat tad, ja jūsu gulta virspusēji izskatās labi, tajā slēpjas putekļu ērcītes, sviedri un atmirušās ādas šūnas, kuras jūs, iespējams, neesat pamanījuši.

Sāciet aizstāt šo veco ieradumu ar mirdzošu jaunu, ieguldot līdzekļus matrača putekļu sūcējā ar UVC gaismas funkciju, kas imitē saules UV starus, likvidējot putekļu ērcītes un nogalinot baktērijas. Pirms putekļu sūcēja tīrīšanas sāciet ar traipiem, noslaukot tos ar vieglu mazgāšanas līdzekļa un ūdens maisījumu, pēc tam ar putekļu sūcēju uzmanīgi pārbrauciet pāri matrača virsmai, lai satvertu brīvos netīrumus un mājdzīvnieku matus, īpaši uz šuvēm un malām.

2. Skapja iekšpusē

Garderobes uzkopšana ir svarīgs solis, lai jūsu mājoklis paliktu sakopts, un mēs nerunājam tikai par drēbju kārtošanu. Skapji var viegli kļūt par dažādu piesārņotāju, sākot no putekļiem un pelējuma un beidzot ar alergēniem un baktērijām, vairošanās vietu. Laika gaitā šajā telpā uzkrājas netīrumi un mikrobi, kas ietekmē jūsu komfortu.

Iztīriet skapi, strādājot no augšas uz leju. Noņemiet visus apģērbus no plauktiem un pakaramajiem, lai tos varētu noslaucīt ar mikrošķiedras drānu un dezinfekcijas tīrīšanas līdzekli. Nobeigumā izsūciet visus putekļus no grīdas vai skapja apakšas un gar grīdlīstiņām. Kad plaukti ir izžuvuši, sāciet kārtīgi salikt atpakaļ savas mantas, uzmanot, vai tajos nav vairs nekas, kas jums vairs nav vajadzīgs. Padariet to par ikmēneša ieradumu, un jums būs svaigs,  cienīgs skapis.

 

3. Sienas un pamatnes

Sienas, iespējams, nav regulāri jātīra tikpat bieži kā grīda, taču laika gaitā tās tomēr var kļūt diezgan netīras, īpaši, ja jums ir mājdzīvnieki un bērni. Putekļu, zirnekļu tīklu un tauku uzkrāšanās var pasliktināt gaisa kvalitāti jūsu mājās, tāpēc iesakām tīrīt sienas vismaz divas reizes gadā, bet grīdlīstes – reizi mēnesī.

Vispirms noņemiet zirnekļu tīklus vai putekļus ar birsti ar mīkstiem sariņiem vai putekļu sūcēju. Pēc tam samaisiet spainī nedaudz maiga mazgāšanas līdzekļa un silta ūdens un ar sūkli vai mikrošķiedras drānu noslaukiet sienas. Iespējams, ka traipu gadījumā būs jāizmanto speciāls tīrīšanas līdzeklis.

4. Visur virs galvas augstuma

Neaizmirstiet skatīties uz augšu, īpaši uzkopšanas laikā. Dažas no visvairāk aizmirstajām tīrīšanas vietām ir tās, kas atrodas virs galvas augstuma: durvju un durvju rāmju augšdaļas, gleznu margas, piekaramie gaismas ķermeņi, griestu ventilatori, ledusskapju augšdaļas un virtuves skapīši – tās visas ir bieži aizmirstas vietas.

Tā kā šīs vietas ir grūti saskatāmas un aizsniedzamas, tās ir viegli nepamanītas un prasa nedaudz vairāk pūļu, ja tās ir bijušas atstātas novārtā. Diemžēl tajās ir tikpat daudz putekļu kā visur citur, tāpēc ir vērts vismaz reizi mēnesī paņemt kāpnes, lai notīrītu putekļus no šīm vietām.

Lasi vēl: Kā likvidēt pelējumu no dažādām virsmām ar vienu viegli pieejamu sastāvdaļu

5. Tvaika nosūcēja iekšpuse

Cik tīrs ir jūsu tvaika nosūcējs? Netīrumu uzkrāšanās uz tvaika nosūcēja samazina tā efektivitāti un var izraisīt nevēlamas smakas vai pasliktināt gaisa kvalitāti virtuvē, jo piesārņotāji izplūst atpakaļ gaisā. Pat ja jūs tīriet tvaika nosūcēja filtru ik pēc dažiem mēnešiem vai divas reizes gadā nomaināt ogles filtru, iespējams, ka jūs neesat iztīrījuši vienu tvaika nosūcēja daļu.

Kamēr cilvēki tīra filtra virsmas, aizmugurējās malas bieži paliek neskartas. Mūsu nesen veiktā 50 mājokļu testēšana atklāja, ka šīs malas aiztur 40 % no gaisā esošajiem taukiem, un tajās baktēriju skaits ir lielāks nekā vannas istabas virsmās.

Lai pareizi noslaucītu tvaika nosūcēju, reizi 6 nedēļās izmantojiet pārbaudīto un uzticamo recepti: Sajauciet 2 ēdamkarotes citronskābes pulvera ar 500 ml silta ūdens, pēc tam ar šo maisījumu noslaukiet tvaika nosūcēju. Galvenais solis ir ļaut šķīdumam nostāvēties tieši 8 minūtes.

6. Rokturi, pogas un slēdži

Rokas ir galvenais mikrobu pārnēsātājs, un tādām lietām kā durvju rokturim, skapju rokturiem un gaismas slēdžiem pieskaras visi un visu laiku, uzkrājot visu, kas ar tiem saskaras. Uz šīm virsmām, kuras bieži skar, uzkrājas netīrumi, baktērijas, padarot tās par vienu no netīrākajām vietām mājoklī, tāpēc regulāra tīrīšana ir būtiska, lai samazinātu mikrobu izplatību un saglabātu mājokli drošu.

Uzturiet tās tīras, ātri noslaukot ar virsmu tīrīšanas līdzekli vai dezinfekcijas salveti. Dariet to katru dienu vai dažas reizes nedēļā, un viss būs kārtībā.

7. Zem izlietnes esošās ūdensvada līnijas savienojumi

Nesen veiktie zinātniskie testi parādīja, ka šajās vietās saglabājas lielāks mitrums nekā apkārtējās telpās, pat perfekti uzturētās mājās. Kad mēs 20 testa mājās ieviesām regulāru šo vietu tīrīšanu, kopējā virtuves gaisa kvalitāte uzlabojās par 30 %.

Pēc šo rezultātu uzklausīšanas mēs vairs nekad neizlaidīsim ūdensvada savienojumu tīrīšanu zem izlietnes. Lai uzlabotu mājokļa gaisa kvalitāti, iesakām sajaukt desmit daļas baltā etiķa ar vienu daļu tējas koka eļļas un samērcēt tajā plānu mikrošķiedras drānu. Aptiniet savienojumus ar samērcēto mikrošķiedru uz 10 minūtēm, pēc tam rūpīgi nosusiniet un atkārtojiet šo darbību katru mēnesi.

 

Leave a Comment