Zinātnieki, kuri atklāja kucēna ķermeni, apgalvo, ka viņš saglabājies perfektā stāvoklī. Šis suns pierāda to, ka mūsu senči suņus pieradināja jau pirms vairāk nekā vairākiem tūkstošiem gadu.
Iespējams, ka šī dzīvnieka pieradinātāji bija spalvaini mamutu mednieki.
Arheologi uzskata, ka kucēns ticis nogalināts pēkšņā zemes nogruvumā.
Sergejs Fedorovs, Jakutskas Mamutu muzeja pārstāvis, pastāstīja: „Mūsu jauniegūtais atradums ir ideālā stāvoklī. Tas ir saglabājies no deguna līdz pat astes galiņam, ieskaitot spalvas. Arī attēlos redzams, ka pilnībā saglabājušās spalvas uz ķepām.”
„Kucēns saglabājies mūžīgajā sasalumā, kas to mumificējis. Suņa mirstīgo atradumu uziešana bija tīrākā veiksme.”
Šajā vasarā notikušās ekspedīcijas mērķis bija atrast pierādījumus par senajiem suņu īpašniekiem, kas varētu būt mamutu mednieki.
Ekspedīcijas laikā tika atrasti arī dažādi kaula darbarīki, kas identificē cilvēku klātbūtni.
Pirms senatnīgā dzīvnieka izpētes, zinātnieki laboratorijā attīrīs dubļiem klātā dzīvnieka ķermeni.
DNS testi parādīja, ka tas ir suns, nevis vilks un tas atzīts par 12 400 gadus vecu.
Senāko suņu paliekas atrastas Beļģijā un tās ir aptuveni 35 tūkstošus gadu vecas, bet tās ne tuvu nav tik labi saglabājušās kā šīs. Šajā gadījumā ļoti labi saglabājušies iekšējie orgāni un āda.
Šobrīd zinātnieki izvirza divas teorijas. Pirmā ir tāda, ka suņi ieradās cilvēku apdzīvotās vietās un sadzīvoja ar tiem, uzlasot ēdiena paliekas. Un otrā ir tāda, ka cilvēki paši iniciēja attiecības ar suņiem, atnesot tos uz savu dzīvesvietu un apmācot. Par patiesāku pagaidām tiek uzskatīta pēdējā teorija.
Avots: www.mirror.co.uk
Gribētos zināt ko no tām atliekām var uzzināt kāda bija suņa dzīve pirms 12k gadiem.