Sagatavot sevi labai dienai nenozīmē tikai skaidru dienas režīmu. Tas, kā jūs pavadāt vakarus, ir labas dienas galvenais priekšnoteikums.
Vakara pastaiga
Dažas minūtes vieglas kustēšanās svaigā gaisā var pazemināt cukura līmeni asinīs pēc ēšanas un palīdzēt nomierināties.
Britu psihologs Lī Čamberss atklāja, ka vakara pastaiga sniedz smadzenēm nomierinošu efektu, samazina trauksmes līmeni un nodrošina labu miegu.
Novietojiet tālruni citā telpā
Labs nakts miegs pozitīvi ietekmē garīgo labsajūtu.
Jēlas Universitātes psiholoģijas profesore Lorija Santosa stāsta, ka, lai labāk izgulētos, pievērsiet uzmanību savas “miega higiēnas” uzlabošanai. Jo īpaši tas, kā jūs izmantojat ierīces, būtiski ietekmē jūsu miegu.
Izslēdziet ekrānus aptuveni 30 minūtes pirms gulētiešanas un apsveriet iespēju ierīces novietot pēc iespējas tālāk no gultas, lai naktī nebūtu kārdinājuma tās pārbaudīt.
Ejiet siltā vannā vai dušā
Psihologs Džastins Gross norādīja, ka šī vakara vannošanās labvēlīgi ietekmē fizisko un garīgo labsajūtu.
Iešana vannā uzlabo garastāvokli, miegu un pozitīvi ietekmē fizisko pašsajūtu. Ja jums nav vannas, labvēlīga ir arī duša.
Lasi vēl: Kad un kā pavasarī pareizi iestādīt kabačus atklātā zemē
Noslēdziet dienu ar pateicību
Pirms gulētiešanas pierakstiet trīs līdz piecas lietas, par kurām esat pateicīgs.
Vienkārša dzīves sasniegumu uzskaitīšana var ievērojami uzlabot jūsu pašsajūtu. Tāpēc izveidojiet to par savu ikdienas ieradumu.
Ja veltīsiet dažas minūtes pārdomām par cilvēkiem, kurus novērtējat, un lietām, par kurām esat pateicīgs, jūs jutīsiet mazāk stresa.
Izvairieties no garīgo dzērienu lietošanas
Pastāv ļoti izplatīts uzskats, ka pēc grādīgo dzērienu lietošanas miegs ir labāks. Tā ir kļūda. Jūs varat ātrāk aizmigt, bet jūsu nervu sistēma būs satraukta, jūs varat bieži pamosties, kas neveicinās pareizu miegu un atpūtu.