Gatavojot malkas krājumus, vīrietis nocērt sev plaukstu

Tuvojoties apkures sezonai, daudziem iedzīvotājiem aktuāls ir kļuvis jautājums par malkas sagatavošanu. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā no Madonas slimnīcas pārvests kāds 55 gadus vecs vīrietis, kurš, gatavojot krājumus ziemai, nocirtis sev plaukstu.

Rokas un plastiskā ķirurģe Nonna Tomiševa: „Pie mums regulāri nonāk cilvēki, kuri guvuši traumas, strādājot ar cirvi. Tādos gadījumos tipiski, ka cieš tieši kreisā roka, bet šajā gadījumā vīrietis bija izmantojis mehānisko ierīci malkas skaldīšanai, kas viņam amputēja labo plaukstu. Operācija ilga turpat sešas stundas, mums izdevās piešūt un atjaunot visas struktūras. Jāsaka liels paldies neatliekamās palīdzības brigādei par operativitāti un profesionalitāti – norautas ķermeņa daļas veiksmīgai replantācijai vitāli svarīga ir tās pareiza saglabāšana un savlaicīga nogādāšana ārstniecības iestādē, kur ir iespējams to piešūt. Cietušais no Madonas apkārtnes līdz Rīgas Austrumu slimnīcai tika nogādāts 2,5 stundu laikā.” Pašlaik pacients vēl atrodas stacionārā, tomēr jau šonedēļ varēs doties mājās. Ārsti prognozē, ka pēc rehabilitācijas perioda plaukstā pamata funkcijas atjaunosies.

Tomēr mediķi ir bažīgi par to, ka šāda veida traumas tikai pieaugs: „Runājot ar pacientiem, kas nonāk Rokas un plastiskas ķirurģijas centrā, mēs varam secināt, ka nereti mājas apstākļos tiek izmantoti instrumenti vai iekārtas, kuras ražotājs ir paredzējis industriālam darbam. Vēl bīstamāk, ka tās tiek pašrocīgi pielāgotas. Rezultātā šāda „modernizācija” beidzas ar smagām traumām vai pat invaliditāti,” norāda dr. Tomiševa.

Mikroķirurgi vēlreiz atgādina – lai pasargātu sevi un citus no bīstamām situācijām darbā ar saimniecības tehniku un instrumentiem, ikvienam lietderīgi būtu atcerēties 3 zelta likumus drošam darbam:

1. Nestrādā dzērumā!

2. Redzi un zini, ko dara Tavs bērns!

3. Izmanto tehniku tikai tam paredzētiem mērķiem un remontu uztici profesionāļiem!

Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļa Rīgas Austrumu slimnīcā ir valsts nozīmes dienests un vienīgā vieta Latvijā, kurā 24 stundas diennaktī tiek sniegta mikroķirurģiska palīdzība visiem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī visiem ārvalstniekiem. Slimnīca ir arī stratēģiskās sadarbības partneris NBS un NATO sabiedrotajiem Latvijā, kuri pēc vairākkārtējām kopīgām mācībām ar augstāko atzinību ir novērtējuši slimnīcas darbinieku profesionalitāti krīzes situācijās.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru