Ir apritējuši tieši 25 gadi kopš baisākās un skumjākās Talsu traģēdijas, kur gāja bojā ļoti daudz cilvēku

Pašvaldība aicina šodien pieminēt Talsu traģēdijas upurus, kas gāja bojā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta svētku laikā pirms 25 gadiem, informē pašvaldības pārstāve Renāte Freiberga.

Lai atcerētos un pieminētu pāragri mirušos, pašvaldība aicina iedegt svecītes, izkārt pie ēkām valsts karogus sēru noformējumā un nolikt ziedus pie Ojāra Feldberga veidotā pieminekļa “Dzīvības aplis, nāves ēna”.

1997.gada 28.jūnijs Talsos pārauga skaudrā traģēdijā un vēl aizvien ir viena no melnākajām dienām atjaunotās Latvijas vēsturē, kad VUGD svētku laikā, teju 19 metru augstumā lūstot un krītot pārslogotam autopacēlāja grozam, dzīvību zaudēja deviņi bērni, bet 21 bērns un vairāki pieaugušie guva smagus ievainojumus, atgādina Freiberga, raksta nra.lv.

Lasi vēl: Noskaties video: Kaspars Markševics sadarbībā ar Ingaru Viļumu izdod šīs vasaras krāsaināko hitu

Nelaime notika plkst.15.20, kad Talsu ugunsdzēsēju un policijas svētku laikā lūzusi autopacēlāja strēle, un uz tās esošie bērni nokrituši no vairāk nekā 18 metru augstuma. Pacēlājs bija novietots uz automašīnas “Kamaz” bāzes.

Sākotnējais pacēlāja šoferu uzdevums bijis pacelt gaisā bākugunis kā simbolisku svētku lāpu, taču realitātē šoferi ļāvuši pacēlēja grozā kāpt cilvēkiem, lai aplūkotu pilsētas panorāmu no augstuma.

Autopacēlāja instrukcija paredzēja, ka grozā drīkst atrasties ne vairāk kā četri pieauguši cilvēki. Liktenīgajā brīdī tajā atradās 22 cilvēki, no kuriem vairākums bija bērni. Pacēlāja strēle neizturēja slodzi un salūza, cilvēkiem nokrītot uz asfalta.

COMMENTS

Leave a Comment