Izšķīrāties?!- Ko tālāk? 2. daļa

Neaizmirstiet par bērniem

Jums nāksies satikties, redzēties un kontaktēties ar bijušo vīru vai sievu, ja jums ir kopēji nepilngadīgi bērni. Bērns pārdzīvo mīļo mammas un tēta šķiršanos ne mazāk par jums pašiem. Bet dažreiz pat daudz vairāk , tādēļ, ka bērns nav spējīgs saprast, kādēļ tā noticis, lai kā jūs arī skaidrotu. Bet jums kopīgi jāizdara viss nepieciešamais, lai vismaz kaut kā nomierinātu mazuli. Vismaz viņa dēļ, pacentieties nerāties un neskaidrot attiecības. Nekritizējiet viens otru, nestrīdieties vismaz tajā brīdī, kad bērns var to visu dzirdēt un redzēt. Nenoskaņojiet jūsu atvasi pret aizgājušo tēti vai mammu. Tā viņam būs grūtāk pārdzīvot jūsu šķiršanos. Tieši pretēji, pacentieties paskaidrot bērnam, ka tētim( vai mammai) bija vienkārši nepieciešams aiziet, bet tas nenozīmē ka viņš (viņa) vairs nemīl viņu, ka viņi satiksies un pavadīs laiku kopā, protams, ne tik bieži kā kādreiz, bet tomēr.

Neļaujiet citiem cilvēkiem apvainot vai izsmiet jūsu bijušo laulāto bērna vai bērnu klātbūtnē, tāds izgājiens tikai kaitēs bērnam. Nevajadzētu izmantot bērnu kā “aģentu 007” un lūgt stāstīt par visiem notikumiem, kas notiek aizgājušā tēta (vai mammas) dzīvē. Nekad neaizvainojiet bērnu  dusmu uzplūdos, bļaujot pārmetumus kā-“Tu esi kā tavs tēvs!” vai “Tu esi tāda pati kā māte!”. Izdzirdot ko tādu, bērns sāks attiekties kritiski pret sevi un aizgājušo vecāku, tāpat, sāks justies vainīgs jūsu šķiršanās dēļ.

Pārsvarā pusaudži paliek dzīvot ar māti pēc šķiršanās. Un mammai paliek daudz grūtāk visu paspēt- nodarboties ar audzināšanu un strādāt. Par vislabāko situācijas izeju var kalpot grafika izveidošana, kur iekļauts darbs, audzināšana un atpūta. Tas sākumā liekas praktiski nereāli, bet pamēģiniet, kaut kā tomēr izdomāt, atrodot darbu uz nepilnu darba dienu vai mājas apstākļos. Jums vienkārši nepieciešams veltīt laiku un komunikāciju bērnam, nevis tikai ienirt ar galvu darbā. Jūsu bērnam tāpat kā jums vienkārši nepieciešams atbalsts pēc vecāku attiecību pārtraukšanas, vismaz kādu laiku, kamēr bērns nepieradīs pie jaunās dzīves noteikumiem.

Mūsu raksta noslēgumā, gribētos pievērst uzmanību ļoti svarīgiem argumentiem

Protams, pārdzīvojumus, kas saistīti ar laulības šķiršanas procesu, dažreiz vienkārši nav iespējams izteikt vārdos. Tie mēdz būt tik sāpīgi, ka dažreiz spēj aptumšot cilvēka saprātu un pamudināt viņu meklēt atvieglojumu diezgan bīstamās metodēs. Tādas metodes strādā diezgan labi, bet sniedz tikai īslaicīgu, mierinošu efektu. Neprātīgi līdzekļi, kā alkohols, narkotikas un citi var tikai sarežģīt jūsu dzīvi un piesaistīt vēl vairāk nepatikšanu.

Un tātad:

* Izvairieties no narkotikām, azartspēlēm, alkohola, nekārtīgām seksuālajām attiecībām

* Nemeklējiet jaunas spontānās attiecības, jūtoties vientuļi

* Neizsekojiet bijušās attiecības , neplānojiet atriebību attiecībā uz jūsu bijušo kaislību, par cik noskaņojiet sevi uz to, ka jūsu jaunā dzīve būs laimīga un brīnišķīga, kas jau būs revanšs bijušajam partnerim vai partnerei.

* Nepieņemiet liktenīgus lēmumus, kamēr atrodaties stipri negatīvu emociju un jūtu iespaidā.

Un kā jūs pārdzīvojāt šķiršanos?

 

Avots: inv4you.com

Leave a Comment