Ja vēlaties, lai jūsu peonijas zied kā pasakā – izmēģiniet šo metodi

Peoniju kopšana agrā pavasarī ir būtiska, lai nodrošinātu veselīgu augšanu un bagātīgu ziedēšanu. Lai gan šie augi ir salīdzinoši viegli audzējami, tie prasa dažas vienkāršas kopšanas darbības, kas ievērojami ietekmēs to izskatu visā sezonā

Peonijas arī jāapgādā ar nepieciešamajām uzturvielām, un viens no efektīvākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir izmantot mājās gatavotu mēslojumu. Šī metode ir gan ekonomiska, gan dabīga, turklāt tās rezultāti ir iespaidīgi.

Peoniju sagatavošana ziemai

Dārzkopji ar nepacietību gaida peoniju ziedēšanu, kas iepriecina ar daudzveidīgām krāsām un patīkamu smaržu. Tās visbiežāk zied maijā un jūnijā, taču, lai nodrošinātu šo skaisto ziedēšanu, augiem nepieciešama atbilstoša aprūpe. Lai gan kopšana nav sarežģīta, ir svarīgi ievērot dažus vienkāršus noteikumus, kas veicina ne tikai auga veselību, bet arī tā spēju bagātīgi ziedēt.

Kas jādara rudenī pirms ziemas iestāšanās? Ja laika prognozes neliecina par spēcīgām salnām, februārī pakāpeniski var noņemt aizsargājošo pārklāju, lai novērstu jauno dzinumu puvi. Agrā pavasarī nepieciešams izgriezt izžuvušos un apsalušos dzinumus, kā arī rūpīgi iztīrīt augsni ap peonijām. Nezāles, kas aug šo augu tuvumā, arī jālikvidē, lai tās netraucētu peoniju augšanu.

Agrā pavasara kopšana – atslēga uz bagātīgu ziedēšanu

Pirms ziemas iestāšanās augsni ap peonijām nepieciešams attīrīt no augu atliekām un nezālēm. Šajā periodā mitruma pārpalikums var veicināt sēnīšu slimību, piemēram, pelēkā pelējuma, attīstību. Peonijas, kas aug slikti drenētā augsnē, var ciest no ūdens uzkrāšanās, jo kūstošs sniegs un lietus mēdz pārmitrināt sakņu zonu, kas var izraisīt sakņu puvi. Lai to novērstu, rudenī augsni ir jāirdina, nodrošinot labāku gaisa piekļuvi saknēm. Ja laikapstākļi ir sausi, augsne jālaista, lai nodrošinātu optimālus apstākļus augšanai un ziedēšanai.

Dabisks mēslojums peoniju stiprināšanai

Lai peonijas pavasarī augtu spēcīgas un krāšņi ziedētu, ir vērts izmantot mājās gatavotu mēslojumu. Šis mēslojums ir lēts, dabīgs un ļoti efektīvs. Tas ne tikai veicina sakņu attīstību, uzlabojot ūdens un barības vielu uzņemšanu, bet arī stimulē auga augšanu un ziedēšanu. Turklāt tas stiprina augu izturību pret kaitēkļiem, sēnīšu slimībām un nelabvēlīgiem laikapstākļiem.

Lai pagatavotu šo mēslojumu, nepieciešams raugs, kas satur vērtīgas minerālvielas, piemēram, kāliju, fosforu, mangānu, dzelzi, nātriju un B grupas vitamīnus. Ir divi veidi, kā sagatavot šo uzturvielām bagāto šķīdumu.

Ātrā metode: Sasmalcinātu svaiga rauga kubiņu (100 g) ievieto lielā traukā un aplej ar 10 litriem silta ūdens. Pēc rūpīgas sajaukšanas atstāj maisījumu uz stundu, pēc tam to var izmantot peoniju laistīšanai neatšķaidītā veidā.

Lasi vēl: Divi mājas līdzekļi, kas darbojas dažu sekunžu laikā jeb kā atkaļķot vannas istabu un ūdens krānus

Fermentācijas metode: Lielā traukā ieber 100 g svaiga rauga un pievieno 1–2 glāzes cukura. Maisījumu atstāj uz 1–2 stundām, pēc tam pievieno 10 litrus silta ūdens. Pēc sajaukšanas šķīdumu ļauj fermentēties apmēram nedēļu. Pirms lietošanas to atšķaida – viena glāze mēslojuma uz 10 litriem ūdens. Peonijas ar šo barības šķīdumu sāk laistīt jau februārī un turpina ik pēc divām nedēļām līdz pat vasarai, lai veicinātu bagātīgu ziedēšanu.

Šo dabisko mēslojumu var izmantot ne tikai peonijām, bet arī citiem ziedošajiem augiem, piemēram, rozēm, hortenzijām, pelargonijām, atraitnītēm un dālijām.

Leave a Comment