Kā iepazīt ovulāciju un “liktenīgās dienas”

ovulation-and-irregular-periods-20150723163923.jpg-q75,dx720y432u1r1gg,c--

Pārzināt savu ovulācijas ciklu sievietei ir svarīgi divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības, otrkārt, lai, plānojot ģimenes pieaugumu, iespējami drīzāk tiktu pie bērniņa. Vai organisms patiesi darbojas kā precīzs pulkstenis un uz to var paļauties?

Sievietēm menstruālais cikls mēdz būt atšķirīga garuma – no 21 līdz 35 dienām. Daudzām tas ir ļoti stabils, bet citām svārstās. Parasti ik mēnesi notiek arī ovulācija, kad nobriedusī olšūna atbrīvojas no pārplīsušā olnīcas folikula un ir gatava apaugļoties. Tiesa, gadās arī tā sauktie tukšie cikli, kad šī norise izpaliek, piemēram, karstā vasarā, jo ķermenis mūsu klimatiskajā zonā nav pieradis pie šādiem apstākļiem. Tukšie cikli, kurus parasti pavada mazāka menstruālā asiņošana vai arī mēnešreižu kavēšanās, galvenokārt raksturīgi pēc 35 gadu vecuma.

Ginekoloģe Vēsma Kažociņa iesaka ovulācijas ciklu noteikt un papētīt ikvienai reproduktīva vecuma sievietei, lai zinātu ne tikai savas auglīgās dienas, bet arī to, kāpēc cikliski atkārtojas sāpes vēderā.

Šķir nākamo lapu, lai uzzinātu ko vairāk par savu ovulācijas ciklu

Leave a Comment