Sagatavošana
1.Sajauc skābo krējumu, olas, paprikas pulveri, sāli un maltus čili piparus līdz viendabīgai masai. Iegūto mērci noliek malā.
2.Sagrieziet kabaci īpaši plānās šķēlēs.
3.Šķiņķi sagriež kubiņos un sieru sarīvē uz rupjās rīves. Pārgrieziet tomātus uz pusēm.
4.Paņem mafinu pannu un ieziež to ar sviestu. Tagad ievietojiet sagrieztos kabačus veidnēs, kā parādīts fotoattēlā. Jums vajadzētu izveidot groziņus.
5.Piepildi groziņus ar šķiņķa kubiņiem, ķiršu tomātiem un iepriekš pagatavoto skābā krējuma mērci.
Lasi vēl: Kabaču vinegrets ar siļķi – jūs noteikti nekad neesat mēģinājis šādu delikatesi
6.Pārkaisiet ar cieto sieru un lieciet uz 180 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī uz 25 minūtēm.
7.Garda kabaču uzkoda ir gatava. Labu apetīti!
Kultūras un kulinārais mantojums
Reģionālās tradīcijas: Daudzās kultūrās kabači ir kļuvuši par neatņemamu daļu no kulinārā mantojuma. Piemēram, Itālijā populāri ir cepti kabači ar dažādām piedevām, Francijā kabači tiek izmantoti ratatouille pagatavošanā, bet Grieķijā kabači ir bieža sastāvdaļa tādos ēdienos kā moussaka un kabaču pīrāgi.
Mūsdienu inovācijas: Mūsdienu pavāri un ēdienu entuziasti eksperimentē ar kabačiem, radot jaunus un inovatīvus ēdienus. No kabačiem tiek gatavoti makaroni, kabaču maizītes, kabaču čipsi un pat kabaču šokolādes kūkas. Šīs jaunās receptes parāda kabaču daudzveidību un elastību kulinārijā.
Kabaču izcelsme un vēsture ir bagāta un interesanta, apliecinot to, kā šis senais dārzenis ir kļuvis par neatņemamu daļu no daudzu cilvēku ikdienas uztura. No senās Meksikas un Peru laukiem līdz modernām virtuvēm visā pasaulē, kabači turpina iepriecināt ar savu garšu, uzturvērtību un kulināro potenciālu.