Kad sirds saka «jā», bet vagīna – «NĒ!» Ko iesākt?!

Vagīnismu neizraisa fiziska anomālija. Dažkārt sievietes domā, ka viņu vagīna ir par mazu vai arī ka viņām vispār nav vagīnas atveres, tomēr lielākajā gadījumā ar dzimumorgāniem viss ir kārtībā, un būtu iespēja nodarboties ar patīkamu, nesāpīgu seksu, ja vien iegurņa pamatnes muskuļi varētu atslābināties.

Pāri šo bieži vien piedzīvo kāzu nakts vai pēc kāzu nakts laikā – iedomājieties, cik lielu stresu šāda situācija uzdzen. Pāris tik ilgi ir gaidījis šo nakti, līdz tiks slēgta laulība, bet viss saiet grīstē. Sievietes visbiežāk domā, ka tā ir viņu vaina, kas beigu beigās var izjaukt attiecības.

Attēlu rezultāti vaicājumam “disappointed in bed”

Pāri ļoti bieži ir pārāk nokaunējušies par radušos situāciju, ka atsakās par to kādam stāstīt vai konsultēties ar ārstiem. Beigu beigās ir ļoti grūti izturēt stresu, ko rada jautājumi par bērnu ieņemšanu.

Dažkārt pāri tikai pēc vairākiem gadiem vēršas pēc palīdzības, tomēr ir īpatnēji uzzināt, ka ginekologi bieži vien nemaz nezina par šādas parādības iespējamību – viņiem bieži vien tiek teikts: “ar jums viss ir kārtībā, viss ir tikai jūsu galvā”, “turpiniet mēģināt, jūs pie tā pieradīsiet”, “lietojiet anestezējošu krēmu” vai “iedzeriet alkoholu, lai jūs justos mazliet vairāk atslābinājušies”.

Lasi vēl: 10 lietas, ko Samanta no seriāla ‘Sekss un lielpilsēta’ mums iemācīja par seksu

Dažām sievietēm pat ir teikts, ka viņu vagīna ir pārāk maza un ka viņām ir nepieciešama operācija, lai paplašinātu vagīnas atveri. Gandrīz visām sievietēm, kurām ir vagīnisms, ir teikts, lai viņas nelieto tamponus, jo citādāk var tikt pārplēsta jaunavības plēve. Daudzas ir ieguvušas nepareizu seksuālo apmācību par to, ka sekss ir sāpīgs un ka tas radīs daudz asiņu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “disappointed in bed”

Gan nepieredzējušām, gan pieredzējušām sievietēm var attīstīties vagīnisms. Visbiežāk tas parādās situācijās, kad sievietei nekad nav bijis sekss bez sāpēm. Vagīnisms var attīstīties arī sievietēm, kurām vienmēr ir bijis normāls sekss, tomēr pēc traumatiskas pieredzes viss ir mainījies, piemēram, pēc sāpīgām dzemdībām, seksuālas vardarbības, vaginālām infekcijām, zema seksuālā apmierinājuma, menopauzes sausuma vai citos līdzīgos gadījumos.

Vagīnismu ir iespējams ārstēt, prasot padomus, sniedzot pareizu seksuālo izglītību, samazinot trauksmes sajūtu vai trenējot iegurņa pamatnes muskuļus. Seksuālā izglītošana ir ļoti svarīga, jo tās laikā sieviete iegūst informāciju par savu seksuālo anatomiju. Šādā veidā sieviete var atbrīvoties no negatīvas morālās nostājas un uzskatiem par savu seksuālo veselību.

Lai pārvarētu vagīnismu, nekādā gadījumā nav nepieciešama operācija, botoksa injekcijas, hipnoze vai citas sarežģītas metodes. Ir vajadzīga cita pārliecība!

Avots: huffingtonpost.com

Leave a Comment