Kāpēc alkohols sievietēm ir bīstamāks nekā vīriešiem. 5 iemesli

 

1.Sievietes organismā ir zemāka ūdens koncentrācija

Pieauguša vīrieša ķermenī ūdens koncentrācija veido vidēji aptuveni 61%, bet sievietes ķermenī -krietni mazāk jeb aptuveni 52%. Tādējādi vīrieša ķermenis spēj izšķīdināt alkoholu efektīvāk nekā sievietes ķermenis neatkarīgi no ķermeņa masas indeksa.

2. Sievietes organisms pārstrādā alkoholu lēnāk

Sievietes organismā mazākā koncentrācijā rodamas dehidrogenāzes – enzīmi, kas metabolizē alkoholu pirms tas nonāk As**sritē. Tāpēc sievietes ķermenis pārstrādā alkoholu salīdzinoši lēnāk nekā vīrieša ķermenis.

3. Sievietes noreibst ātrāk

Hormonu līmeņa svārstības pirms menstruācijām var izraisīt to, ka sieviete piedzeras ātrāk. Tas īpaši novērojams dažas dienas pirms menstruācijām. Sievietes, kas regulāri lieto medikamentus, kuru sastāvā ir estrogēns, piemēram, pretapaugļošanās tabletes, ilgāk cieš no alkohola intoksikācijas ietekmes, jo šā tipa medikamenti padara lēnāku alkohola izvadīšanu no organisma.

4. Sievietes organismā ir lielāks tauku īpatsvars

Ķermeņa tauku saturs tiešā veidā ir saistīts ar ātrumu, kādā tiek absorbēts un metabolizēts alkohols. Sievietes ķermenī tauku koncentrācija ir augstāka nekā vīriešiem. Tā kā tauki neabsorbē alkoholu, viss alkohola saturs augstā koncentrācijas līmenī paliek As**sritē. Tādējādi sievietes alkohola radīto intoksikāciju izjūt spēcīgāk nekā vīrieši.

5. Labā ziņa – sievietēm ir lielāka iespēja atbrīvoties no alkohola gūsta

Lai gan sievietēm alkohols ir bīstamāks nekā vīriešiem, viņām ir lielāka cerība tikt vaļā no dzeršanas. Saskaņā ar pētījumiem sievietes biežāk nekā vīrieši meklē iespēju ārstēties un pēcāk spēj atturēties no alkohola un atlikušo dzīvi pavadīt skaidrā prātā.

la.lv

Leave a Comment