Kas padara jūs vizuāli vecākas jeb ko nevilkt pēc 50

Jaunība ir mūžīgs jautājums. Tā bija, ir un būs aktuāla jebkurā laikā. Katrs no mums noteiktā vecumā sāk, ja ne uztraukties, tad vismaz domāt par šo tēmu

Tendence pēc jaunības, ko mēs redzam it visur, pastāv. Kā gan citādi izskaidrot to, ka daudzas ļoti jaunas meitenes jau sāk veikt visdažādākās procedūras? Jā, protams, ķermeņa pozitīvismam, iekļaušanai un citām līdzīgām programmām ir pozitīva ietekme uz to, ka visu vecumu sievietes sāk sevi patiesi pieņemt, ļauj sev “pieaugt” un skaisti novecot.

Un viņas tajā saskata cieņu. Taču iedzīvotāju mērogā diemžēl tās ir tikai dažas. Tāpēc šī tēma ir aktuāla. Un apģērbam šajā jautājumā ir viena no svarīgākajām lomām.  Jūs varat noliegt apģērba, mūsu tēla nozīmi, bet piekrītat, ka mēs tik un tā ģērbjamies katru rītu. Mēs nevaram neapģērbties.

Un no tā, kādu izvēli izdarīsim, ir atkarīgs, kādu stāvokli mēs galu galā radīsim sev un kādu iespaidu atstāsim uz apkārtējiem.
Apspriedīsim šajā rakstā, kādas ir kļūdas, ko daudzi no mums pieļauj, cenšoties izskatīties vizuāli jaunāki, bet gūstot pretēju vēlamajam efektu?

1.Flirts ar modi un tendencēm

Mode ir svarīgs kultūras faktors, kas jāņem vērā, ja vēlaties radīt iespaidu, ka dzīvojat šeit un tagad, nevis esat iesprūdis pagātnē. Tas ir ļoti raksturīgi gados vecākām sievietēm, jo diemžēl nereti rada sajūtu, ka “tu jau esi pagājušajā gadsimtā” un atstāta aktīvās dzīves malā. Un tieši aktuālais apģērbs ļauj būt un justies uz viena viļņa ar “jaunajiem”.

Taču mūsu raksta kontekstā ir svarīgi izjust atšķirību starp terminiem ultramoderns un aktuāls. Flirtēt ar modi un bezgaumīgi uzpirkt tendences, lai izskatītos jauni vai jaunāki, ir tik laba ideja.

Sieviete kreisajā pusē (skatīt attēlu augša) ir ģērbusies atbilstoši savam vecumam (nav sajūtas, ka viņa “grib kļūt jaunāka”), bet tajā pašā laikā – atbilstoši laikam. Parastā dzīvē nepamatots flirts ar tendencēm reti kad izdodas tik labi, kā gribētos domāt. Gluži otrādi, tas bieži vien izskatās komiski un saspringti.

Pretējā situācija, kad tendences tiek pilnībā ignorētas un tiek izvēlēts apģērbs, kas bija aktuāls pirms daudziem gadiem, darbojas tieši tāpat.  Secinājums: nekļūstiet par modes un tendenču vergu.

2. Naivs stils

Ziniet, ir tāds stereo tipisks un nedaudz skumjš “vecas dāmas ar bantītēm?” tēls. Kad sievietes sāk kļūt jaunākas uz naivu detaļu, krāsu, piegriezumu rēķina. Un it kā pretstatā jau tā novecojušai ādai šis naivais stils izskatās graujoši.

Šādām romantiķēm, nosacīti, līdz sirmam vecumam šī ģērbšanās stila pazīmes būs uz sejas. Pārējie – būtu ļoti dozēti jāizmanto apģērbs it kā no bērnības pasaules savā tēlā. Tas attiecas arī uz pārlieku “jaunības” apģērbu, kas arī acīmredzami vairs nav vecumā. Un tas ir ļoti uzkrītoši.

Sieviete kreisajā pusē ir pārāk pārlieku aizrāvusies ar jaunības stilu, savukārt sieviete labajā pusē izskatās diezgan harmoniski, neraugoties uz Bārbiju rozā krāsu. Kāpēc tas tā ir? Tāpēc, ka viņas dabiskā stila vektora pamatā ir naivais stils.

3.Pārāk tumšas un spilgtas krāsas apģērbā

Otra galējība ir uzskatīt, ka ir pienācis laiks doties pensijā, ir laiks būt neuzkrītošai, tāpēc es izvēlos tumšus toņus. Bieži vien tumšie toņi pie sejas izceļ vecuma izmaiņas, grumbas, tumšos lokus zem acīm, citas nevajadzīgas ēnas. Tas attiecas gan uz visu iemīļoto universālo, melno, gan citām līdzīgām krāsām.

Taču šeit tāpat kā ar naivi romantisko tipu: ja jūsu kolorīts ir piesātināts, tad tumšas krāsas var valkāt arī nobriedušā vecumā. Ja esat gaišs vai vidēji piesātināts tips, atsakieties no tumšiem toņiem pie sejas, priekšroku dodot gaišākām vai vidēji piesātinātām krāsām. Tumšās krāsas turiet tālāk no sejas, virzienā uz leju.

Kas attiecas uz košām krāsām: neona toņi bieži vien izskatās nedabiski kontrastā, uzsverot “nesportisko” un ne tik elastīgo ādu. Tāpēc ar šādām krāsām vajadzētu būt piesardzīgākām. Savukārt spilgti dabiskāki toņi ar pietiekamu ārējo datu kontrastu jūs tikai atsvaidzinās.

4.Pieguļoša apģērba izvēle

Ir sievietes, kuras noteiktā vecumā hormonālo pārmaiņu dēļ sāk pieņemties svarā, bet citas kļūst pārmērīgi tievas. Nav daudz laimīgo sieviešu, kurām šajā periodā izdodas saglabāt savu ierasto svaru. Un viena no kļūdām ir cieši piegulošu apģērbu izvēle. Vienkāršiem vārdiem sakot, šaurs siluets. Tas darbojas slikti un nav jauneklīgi neatkarīgi no tā, vai jums ir liekais vai tievais svars. Visos gadījumos, izvēloties pus pieguļošu piegriezumu, figūra tiks pasniegta labvēlīgāk.

Stingra piegriezuma izvēle joprojām bieži vien izskatās pēc mēģinājuma “izskatīties jaunākam”. Taču diemžēl pat ar skaistu figūru, ko patiešām varētu parādīt, pārāk piegulošs piegriezums diemžēl rada ne gluži tādu iespaidu, kāds būtu vēlams.

5.Pārāk daudz rotaslietu

Ja jums nav ieraduma nēsāt rotaslietas, bižutēriju un aksesuārus kopumā, jūs nepārspīlēsiet. Tomēr šeit pastāv risks radīt garlaicīgu tēlu, jo rotaslietas ir akcents, kas var arī pievērst uzmanību priekšrocībām un tās izcelt (novēršot uzmanību no trūkumiem). Tāpēc ir vērts iemācīties, kā tos izmantot. Kā arī tiem no jums, kuri nezina mēru “rotājumu” daudzumā.

Pārmērīga izrotāšana bieži vien vizuāli tiek uztverta sliktāk nekā izrotāšanas trūkums. Un, ja nepietiekamu rotaslietu daudzumu vai to trūkumu vēl var nepamanīt, tad pārmērīga rotāšana vienmēr izskatās slikti, smagi un bez gaumes.

Attēlā zūd harmonija, skatienam ir grūti koncentrēties uz vienu lietu, tas skrien turp un atpakaļ no rotaslietas uz rotu. Attēls kļūst par jucekli. Ievērojiet atšķirību starp labo un kreiso pusi?

Tātad pietiek izvēlēties vienu akcentējošu rotaslietu, piemēram, kaklarotu. Mazus auskarus un kaut ko uz rokām – gredzenu vai rokassprādzi. Akcentus var izkārtot dažādi: šeit ir svarīgi saprast, kurai vietai vēlaties pievērst vislielāko uzmanību.

6.Vēlme izskatīties, nevis būt

Šis, iespējams, ir vissvarīgākais punkts. Ir lietas, kas ir ārpus mūsu kontroles, un mums tās ir vienkārši jāpieņem. Pavasarim vienmēr seko vasara, pēc tam rudens. Un tad ziema. Mēs virzāmies vienā un tajā pašā virzienā.

Diemžēl bieži vien sabiedrības spiediena ietekmē mēs sākam censties apmierināt apkārtējo cilvēku cerības un sākam dzīvot un spēlēt pēc “viņu” noteikumiem. Tas var notikt (un notiek) jebkurā tēlā, bet bieži vien tas ir manāms, kad jaunības valdzinājums un svaigums ir zudis, nostādot mūs aci pret aci ar pieaugošām bailēm.

Un tieši šajā brīdī daudzas sievietes sāk sevi piesegt vai pārlieku jaunināt, vai nu ar kosmetoloģijas, vai apģērba palīdzību. Lai nepaliktu novārtā, netiktu aizmirstas un izmestas aktīvās dzīves malā.

Lasi vēl: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Un es kā stiliste droši zinu, ka apģērbs un garderobe ar pareizu pieeju palīdzēs jums justies pārliecinātai, interesantai un pievilcīgai jebkurā vecumā. Un galvenais, ka jūs noteikti spēsiet atrast tieši savu stila risinājumu, lai parādītu sevi ārēji, vienlaikus radot pareizo iespaidu uz apkārtējiem. Jums tikai jāgrib un jāļauj sev būt! ❤️

Leave a Comment