Ko darīt, ja ādai rudens depresija

Reizē ar gaisa temperatūras svārstībām ādai mainās mitruma un taukainības līmenis. Pat ja nevar pamanīt, to uzrāda īpaši diagnostikas aparāti. Pārbaudes var veikt daudzos kosmetoloģijas un dažos dermatoloģijas kabinetos. Rezultāti palīdz noskaidrot līdz šim lietotā sejas krēma lietderību vai nepieciešamību izvēlēties citu, kas labāk atbilst šābrīža vajadzībām – vairāk mitrina, baro, mazina poras vai izsitumus.

Lai noteiktu ādas stāvokli, sejai jābūt tīrai, bez dekoratīvās kosmētikas. Sejas krēmu vai serumu drīkst uzklāt, taču vismaz 30 minūtes pirms pārbaudes. Arī uzreiz pēc pīlinga, aparātprocedūrām, kosmētiskām injekcijām un citām dermatoloģiskām un kosmetoloģiskām manipulācijām nav jēgas noteikt ādas stāvokli, jo labais rezultāts būs procedūru nopelns, nevis ādas dabiskais stāvoklis.

Vēlams ne tikai noteikt mitrumu un taukainību, bet arī izmērīt par miega hormonu sauktā melatonīna līmeni. Tas parasti ir zemāks cilvēkiem ar gaišu ādu.

Tāpat iespējams izpētīt ādas poras. Ja tās ir nosprostotas, tātad ir palēnināti un līdz ar to traucēti ādas atjaunošanās procesi. Šo problēmu palīdz novērst ādas attīrīšana ar skrubi. Pirms tam gan siltos ūdens tvaikos jāatver poras. Savukārt pēc masāžas ar skrubi jālieto ādas tipam piemērots krēms.

Kopš sākusies apkures sezona un telpās gaiss kļuvis daudz sausāks, nedrīkst aizmirst par ādas mitrināšanu. Farmaceite Ivanda Krastiņa uzsver ūdens nozīmi gan veselībā, gan skaistumkopšanā, jo tas ir gan ādas, gan visa organisma dzīvības avots. Izdzertā šķidruma (ūdens, zāļu tējas) daudzumam rudenī nav iemesla sarukt – tas nodrošina pastāvīgu mitruma līmeni ādas šūnās. Kosmētikā pieejami termālie ūdens aerosoli, serumi, mitrinošas maskas un krēmi, kas piemēroti pārejas periodā starp vasaru un ziemu. Lai uzlabotu ādas elastību, noder atjaunojoši krēmi, serumi un maskas, kas satur kolagēnu vai tonizējošus augu ekstraktus.

Ādas izskatu uzlabo vitamīni, ko uzņemam ar pārtiku. A vitamīns atbild par ādas elastību, B grupa sniedz atbalstu šūnu atjaunošanās procesā, C vitamīns veicina kolagēna veidošanos, kas nodrošina ādas tvirtumu, ļaujot tai ilgāk izskatīties jaunākai, E vitamīns paātrina ādas šūnu atjaunošanos un pasargā no ultravioleto staru iedarbības, D vitamīns veicina vielmaiņu šūnās.

Neraugoties uz to, ka vasara jau aiz muguras, arī rudens saule nesaudzīgi iedarbojas uz ādas elastību. Tāpēc, ejot ārā, jālieto saules aizsargkrēms. Vēsā un aukstā laikā jebkurš sejas krēms jāuzziež vismaz pusstundu pirms došanās ārā, jo, lai ādu aizsargātu no vides un laika apstākļiem, tam jāiesūcas.

Ja ir pacietība un kosmētiskie līdzekļi šķiet pārāk dārgi, mājas apstākļos var gatavot dažādas sejas maskas. Lai attīrītu un sašaurinātu poras, izmanto kosmētisko mālu, mitrināšanai – gurķa sulu, sausas un nogurušas ādas atsvaidzināšanai – medu un mandeļu eļļu, poru sašaurināšanai – ābolus un brūklenes. Rudenī var izmēģināt visu!

Avots: 

ala

Leave a Comment