Tu uzvedies kā pasīvi agresīvs cilvēks, ja:
Tu nerunā patiesību tad, kad tev tiek lūgts izteikt savu viedokli vai arī izdarīt kaut ko kāda labā
Komunikācijā tas izpaužas tā, ka tu saki “jā” tad, kad patiesībā domā “pilnīgi nekādā gadījumā”. Un pēc tam savai attieksmei liec pateikt “nē” savas mēles vietā. Cilvēki apjūk un pārstāj tev uzticēties.
Tu izliecies mīļš, piekāpīgs, patīkams, bet patiesībā esi aizvainots, dusmīgs un skaudīgs
Tu dzīvo ļoti spēcīgos pretstatos, un tas tiem, kuri tev ir apkārt, liek justies trakiem.
Tu baidies no vientulības, bet tajā pašā laikā baidies būt atkarīgs no kāda
Tas ir no varianta: “Es tevi ienīstu. Nepamet mani.” Tu baidies no tiešas komunikācijas, jo nevēlies atraidījumu. Un vēlāk tu bieži atgrūd cilvēkus, kuri tev patiesībā ir svarīgi tādēļ, ka nevēlies, lai izskatītos, ka tev ir nepieciešams atbalsts. Un tajā pašā laikā tu baidies palikt viens un kontrolē apkārtējos tā, lai viņi tevi nepamestu. Ļoti mulsinoši!
Nepārtraukta sūdzēšanās par to, ka pret tevi neizturas godīgi
Tā vietā, lai runātu patiesību, tu sevi apzināti padari par cietēju un upuri. Saki, ka citi pret tevi izturas nežēlīgi un netaisni.
Tu nesniedz konkrētas atbildes
Vēl viens veids, kā kontrolēt pārējos, ir sūtīt dažādus, sajauktus signālus – tādus, kas atstāj otru cilvēku pilnīgā neziņā par taviem nodomiem.
Tu parasti kavē un esi aizmāršīgs
Tie ir lieliski veidi, kā no sevis atgrūst cilvēkus. Tādā veidā tiek izrādīta necieņa, kas cilvēkiem ar laiku apnīk.
Tu izdomā stāstus, attaisnojumus un saki melus
Tu esi pirmajā vietā konkursā “nedosim skaidras atbildes”. Tu vari izdomāt daudz garu, sarežģītu stāstu, kas nemaz nav patiess, vari noklusēt informāciju un pat neizpaust mīlestību. Tev šķiet, ka, ja liksi kādam just tavu lielo mīlestību, tas viņam iedos nevajadzīgu varu pār tevi.
Avots: www.yourtango.com