Pirms 30 gadiem viesi mājās bija ierasta lieta. Cilvēki bieži devās viens pie otra uz mājām, lai socializētos, priecātos par dzīvi un, visbeidzot, lai vienkārši iegūtu labu garastāvokli
Un arī man šķita, ka uzņemt viesus ir jautri un interesanti. Taču, kļūstot vecākam, cilvēks pārskata savus uzskatus par daudzām lietām. Manu paziņu vidū ir daudz cilvēku, kuri vairs nav tik ļoti gatavi gaidīt, kad pie viņiem ciemos ieradīsies paziņas un radinieki, kā tas bija jaunībā. Šodien aplūkosim 5 iemeslus, kāpēc daudzi cilvēki vairs nevēlas uzņemt viesus savās mājās – un te runa nav tikai par naudas taupīšanu.
1. Kalni nemazgātu trauku
Ikviens zina, ka pēc viesu aizbraukšanas paliek netīru trauku kalni. Un kas tos nomazgās? Nu, protams, jūs, mājas saimnieks, kas vakar tik priecīgi aicinājāt viesus, nedomājot par sekām. Jūsu viesi aizgāja labā noskaņojumā, mājās atgriezās jautri un noguruši, un devās gulēt. Un jūs šajā laikā mazgājat traukus, kopjat visu un šķiet, nav ne gala, ne malas.
Bet vai tas ir tas, ko jūs vēlējāties, aicinot viesus mājās? Nē, jūs vēlējāties socializēties. Bet, kā visi saprata, visi, izņemot saimniekus, labi pavadīja laiku.
2. Nekārtība
Tiklīdz aiz pēdējā viesa aizveras durvis, jūs uzreiz sākat pamanīt trako nekārtību visā mājā. Netīri trauki nav nekas salīdzinājumā ar šo nekārtību. Traukus var nomazgāt, bet traipus, kas palikuši uz tapetēm, paklāja, saplēstajām flīzēm, saskrāpētajām mēbelēm. – to nevar salabot, un jums nāksies ar to sadzīvot, atceroties savus mīļākos viesus.
Un, ja viesi bija ar maziem bērniem, tad, visticamāk, neviens viņus nepieskatīja un viņi darīja jūsu mājā, ko gribēja. Uz tualetes galdiņa izsmērēts grims, peļķe uz paklāja aiz aizkara, netīru roku pēdas uz drēbēm skapī, izmētātas rotaļlietas – to jūs, visticamāk, atradīsiet pēc viesu ar bērniem aizbraukšanas.
Jūs ne tikai būsiet fiziski noguris no tīrīšanas, bet, iespējams, gaidītā miera vietā jūs pārņems dusmas. Un jūs arī sastrīdēsieties ar radiniekiem: “- tā tava brāļadēlsmeita nosmērēja spoguli ar manu lūpu krāsu”, “- un kāpēc tu nepieskatīji bērnus?”.
3.Neērti jautājumi
Kad uzņemat viesus, jums jābūt gatavam jebkuriem jautājumiem par savu mājokli, dzīvi un ģimeni. Piemēram: “Vai jūs varat uzdot jautājumus, kas saistīti ar mājokli? – cik maksā jūsu virtuve vai kur jūs iegādājāties tapetes, cik jūs nopelnāt, būvējot šādu māju?
Mēs ne vienmēr esam gatavi šādiem jautājumiem, tāpēc tie var būt ļoti mulsinoši. Patiesībā arī paši īpašnieki gribētu kaut ko pastāstīt, kaut ar ko lielīties, bet dažus punktus labprātāk noklusētu. Viesi uzdod daudz jautājumu, viņi domā, ka, tā kā esat viņus uzaicinājis uz savu māju, viņiem jau ir tiesības zināt visu par jūsu dzīvi.
Citi viesi sāk pētīt jūsu māju un pamana dažus, viņuprāt, trūkumus. Viņi komentē, un te jums joprojām nav grīdlīstes, un kāpēc jūs ietaupījāt uz santehniku, aizkarus jūs iegādājāties lēti? Visticamāk, šeit runā skaudība par jums kā par īpašnieku kaut kam īpašam, ko viņi nevar sasniegt.
Bet jūs ļoti asi uztverat kritiku par savu mājokli un dzīvi, tāpēc jums sāpēs dzirdēt šādus dzēlumus no cilvēkiem, kurus uzskatījāt par saviem draugiem un kurus uzaicinājāt savā mājoklī. Lielākā daļa cilvēku, kas nāk ciemos, neapzinās, ka viņi atrodas nevis izstādē, bet gan svētnīcā, ko saimnieks ir radījis savai ģimenei.
4. Personiskās telpas aizskaršana
Māja ir ģimenes personīgā telpa. Un, ielaižot “svešiniekus” savās mājās, jūs būtībā ielaižat viņus savā dvēselē. Jūs jūtaties tā, it kā jūs vienkārši aicinātu cilvēkus ciemos, lai viņi vienkārši pasēdētu un parunātos. Taču patiesībā jūs ļaujat viņiem iebrukt jūsu dzīvē un izjaukt trauslo mieru un klusuma harmoniju.
Ja esat aicinājis cilvēkus pie sevis vairāk nekā pirmo reizi, viņi sāk nākt pie jums neaicināti. Un jūs sākat pastāvīgi gaidīt, ka tagad kāds nāks un būs nepieciešams viņu izklaidēt. Māja pārstāj būt miera un harmonijas sala. Daudz labāk ir tikties ar saviem paziņām nevis mājās. bet, piemēram, kafejnīcā, parkā, kinoteātrī, lai netraucētu jūsu mājas mieru.
5. Saziņas kvalitāte
Gadās, ka rīkojat svētkus mājās, aicināt viesus, bet vakara beigās esat vienkārši vīlušies vakarā. Dažreiz jums ar kādu cilvēku ir bijuši veiksmīgi svētki, bet, kad jūs atkal viņus aicināt, nav par ko runāt – tas notiek ļoti bieži. Ir vērts padomāt par to, vai mums tiešām ir nepieciešama šāda saziņa ar cilvēkiem mājās? Un nav jēgas pārāk bieži tikties ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem, jo sarunu tēmas ir izsmeltas iepriekšējā tikšanās reizē un jaunas vēl nav parādījušās.
Daudz vieglāk ir tikties neitrālā teritorijā un vienkārši aiziet, kad apnīk komunikācija ar cilvēkiem. Nav jēgas tērēt laiku, lai socializētos ar cilvēkiem, kuri jums ir nepatīkami. Cilvēkam ir jābūt apmierinātam ar komunikāciju ar sarunu biedru, nevis otrādi.
Lasi vēl: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vai man vispār vajadzētu atteikties no viesu uzņemšanas mājās? Ne obligāti. Piemēram, uzņemt mājās radiniekus un draugus ir ļoti patīkami un noderīgi garīgajam stāvoklim. Bet vai ir vērts upurēt personīgo telpu pat radinieku dēļ? Šo jautājumu katrs izlemj pats. Ko jūs par to domājat? Vai jūs bieži uzņemat viesus savās mājās?