Piena sēne sievietei, jeb baltie ziedi, kas sagādā problēmas

Piena sēne sievietei: Intīmās patiesības

Jebkuram simptomam, pat ja tas izzūd pats no sevis, ir noteikts cēlonis, tāpēc vēlams paanalizēt savu dzīvesveidu un konsultēties ar ģimenes ārstu vai ginekologu. Diagnozi apstiprina uztriepes citoloģiskā analīze. Ārstēšanai tiek izrakstīti pretsēņu preparāti. Ne vienmēr tie nepieciešami abiem seksuālajiem partneriem, taču ārstēšanās laikā jāatsakās no dzimumattiecībām. Varētu gan izmantot prezervatīvu, bet baudu tas negarantēs, jo iekaisusī maksts gļotāda sāpīgi reaģē uz lateksu.

Lietojot vietējas iedarbības medikamentus (svecītes, krēmus), jāpaguļ vismaz 30 minūtes pēc to ievietošanas vai izmantošanas, lai aktīvā viela uzsūcas gļotādā. Vēl labāk ir lietot preparātus uz nakti. Kamēr no piena sēnes nav izdevies atbrīvoties, jāmazgājas dušā, nevis vannā.

Pēc trim mēnešiem ieteicama kontroles vizīte pie ginekologa, jo kandidoze var atkārtoties. Ginekoloģe Vita Začesta mudina nepārspīlēt ar intīmo higiēnu – bieža mazgāšanās iznīcina ne tikai nelabvēlīgo mikrofloru, bet arī organismam svarīgās baktērijas. Ne biežāk kā divas reizes dienā ieteicams noskaloties ar siltu ūdeni vai izmantot speciālu intīmās zonas mazgāšanas līdzekli, jo dušas želejas gan atbilst ādas dabiskajam pH līmenim 5,5, bet intīmajā zonā tas ir starp 4,0 un 4,5. Lai nesavainotu maigo un jutīgo ādu, nav ieteicams arī sūklis.

Bez īpaša iemesla nav jālieto biksīšu ieliktnīši, jo intīmajai zonai nepieciešama gaisa piekļuve un jāsamazina svīšana. Ja tomēr ieliktnīši vajadzīgi, tie jāizvēlas bez aromātiskām vielām un jāmaina ik pēc četrām stundām vai biežāk. Kairinājumu pastiprina gan krāsains un iesmaržināts, gan pelēks un ass tualetes papīrs.

Lasi arī: Kutelīgais temats – nieze dzimumorgānos sievietēm – 9 lietas, kas jāzina!

Gaisa piekļuvi intīmajām ķermeņa daļām nodrošina brīvs, ērts apģērbs un piemērota apakšveļa no dabiskiem audumiem. Stringa biksītes nav piemērota ikdienas veļa. Arī ilgstoša sēdēšana pastiprina svīšanu, turklāt apgrūtina asinscirkulāciju.

Ja maksts mikrofloru kairina hlorēts ūdens vai sālsūdens, pirms peldēm var lietot vismazākā (mini) izmēra tamponus, kas liegs ūdenim mainīt maksts pH. Ceļojumā vai garā pārbraucienā ieteicams līdzi ņemt vaginālās svecītes, kas stabilizē maksts mikrofloru un vairo labvēlīgās pienskābās baktērijas.

Avots:

aLA

COMMENTS

Leave a Comment