Redzi biežāk pārbauda kontaktlēcu, nevis briļļu nēsātāji

Optikas veikalu tīkla “Vision Express” veiktā iedzīvotāju aptauja liecina, ka lielākā daļa jeb 45% kontaktlēcu nēsātāju, redzi pārbauda reizi gadā, un 80% apņēmušies to veikt nākamā pusgada vai gada laikā. Savukārt, no briļļu nēsātājiem – tikai 37% pārbauda redzi vismaz reizi gadā.

Daudz vairāk par savu redzi rūpējas sievietes – 40% aptaujāto daiļā dzimuma pārstāvju, atzina, ka pēdējā gada laikā ir veikušas redzes pārbaudi. Turpretim 23% vīriešu atzina, ka pēdējo redzes pārbaudi veikuši pirms 3 gadiem – tikai 32% bija to veikuši pēdējā gada laikā. Visslinkākie ir vidzemnieki – 29% šī reģiona pārstāvju atzina, ka pēdējo reizi redzi pārbaudīja pirms trim gadiem.

Vision Express zīmolvedības projektu vadītāja Baiba Bauze: “Joprojām kontaktlēcas kā vienīgo redzes korekcijas līdzekli izmanto neliela daļa cilvēku, aptuveni 9%, lielākoties tās tiek kombinētas ar brillēm, atkarībā no situācijas. Izvērtējot aptaujas rezultātus, nonācām pie interesantiem secinājumiem, kas apgāž dažādus sabiedrībā valdošos mītus. Piemēram, liela daļa no mums uzskata, ka kontaktlēcas pārsvarā valkā tieši jaunieši aktīvā dzīvesveida vai stila dēļ. Tomēr tā, kā atklāj pētījuma rezultāti, nebūt nav taisnība. Aktīvākā kontaktlēcu lietotāju auditorija ir cilvēki vecumā virs 30 gadiem. 39% no viņiem atzina, ka pārsvarā nēsā kontaktlēcas un tikai dažreiz brilles, bet 10% no viņiem ikdienā izmanto tikai kontaktlēcas. Turklāt, puse no šajā vecuma grupā aptaujātājiem lēcu valkātājiem tās regulāri izmanto ikdienā.”

Pētījuma rezultāti liecina, ka kontaktlēcu lietotāji par piemērotāko redzes pārbaudes vietu uzskata tieši optikas salonus, nevis poliklīniku vai ārstu privātpraksi. Vienīgi Latgalē situācija ir nedaudz atšķirīga, tur redzes pārbaudi cilvēki pārsvarā uztic poliklīnikas speciālistiem. “Puse kontaktlēcu lietotāju iegādājas sev lēcas optikas salonos un uzreiz veic arī kārtējo redzes pārbaudi. Jāpiebilst, ka 41% respondentu, kas ikdienā nēsā kontaktlēcas, atzina, ka viņiem ļoti svarīga ir ērta un ātra lēcu iegāde, kā arī efektīvs apkalpošanas serviss, ko var nodrošināt optikas saloni,” atzīst Baiba Bauze.

Lielākā daļa to cilvēku, kuri izmanto tikai kontaktlēcas un tās nekombinē ar brillēm, atzina, ka viņu pēdējā pirkuma summa ir bijusi lielāka par 50 eiro. Tāpat, viņi atklāj, ka būtu gatavi šādu summu par kontaktlēcām un to kopšanas līdzekļiem tērēt arī turpmāk. Jāatzīst gan, ka šādu summu kontaktlēcām pārsvarā tērē tie, kuri iegādājas kontaktlēcas uzreiz vairākiem mēnešiem, proti, tas ir viens pirkums ilgākā laika periodā. Turklāt 55% respondentu, atzina, ka priekšroku dod tieši mēneša kontaktlēcām, bet 32% – vienas dienas kontaktlēcām, kas tiek lietotas konkrētās situācijās.

Tāpat 70% aptaujāto atzina, ka izmanto tieši sfēriskās vai toriskās kontaktlēcas un tikai aptaujāto grupā virs 50 gadiem parādījās arī ievērojama daļa to cilvēku, kas izmanto multifokālās vai progresīvās kontaktlēcas. “Tas saistīts ar fizioloģiskām redzes pārmaiņām vecuma dēļ, kad cilvēkam nepieciešama atšķirīga redzes korekcija skatoties tuvumā un tālumā,” uzsver Vision Express optometriste Jeļena Stūriška.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru