Šādos veidos tu viegli pazaudē savu enerģiju – it īpaši #3!

1. Nemīlamā darbā

Darbs, kas mums nepatīk, vai tas būtu mūsu algotais darbs vai mājas rūpes, atņem milzu spēkus, jo mēs to darām, vadot sevi ar domu “vajag” un “jādara”. Atšķirība mīlamu darbu mēs izpildām tādēļ, ka to vēlamies. Vārds “vēlos” attiecas uz mūsu Iekšējo Bērnu, bet vārds “jādara” – uz Vecāku. Kuram no viņiem ir vairāk enerģijas un spēka? Protams, bērnam. Tādēļ tad, ja mīlam savu darbu, mums ir enerģija, bet, kad nemīlam – jūtamies iztukšoti.

2. “Toksiskās” attiecībās

Tās ir attiecības, kurās mēs izjūtam kaunu, vainu, aizvainojumu, bailes. Sarunās ar “toksiskiem” cilvēkiem parasti ir daudz kritikas (visbiežāk – nekonstruktīvas), kurā aizskar jūs personīgi, ir kategoriski spriedumi, kuri ir neapstrīdami, manipulējoši, ar mērķi izsaukt jau minētās jūtas. Šīs attiecības, kurās jūs neatbalsta, bet padara nevērtīgus. Nereti attiecības ar šādiem cilvēkiem pavada galvassāpes, nogurums, bezcerība. Jo tuvāks jums šis cilvēks, jo lielāks enerģijas patēriņš.

3. “Emocionālā miskastē”

Šajā “miskastē” var atrast aizvainojumu, vainas izjūtu, neizteiktās jūtas. Tās uzkrājas un sāk radīt dzīves “fonu”, paņemot daļu mūsu enerģijas, ko tērējam, lai turētu sevi grožos un nelaistu ārā aizliegtās jūtas.

Lasi vēl: Elementārs 90 sekunžu triks, kas no rītiem sniegs DAUDZ vairāk enerģijas nekā tase kafijas!

4. Dzīvojot citu cilvēku dzīvi

Tas nozīmē – tiekšanās padarīt citu dzīvi laimīgu vai nostādīt kādu uz “pareizā ceļa” (piemēram, vīru vai vecākus), vai mēģinājumi izglābt citu cilvēku (no alkoholisma, garlaicīgas vai vienveidīgas dzīves, kļūdām u.tml.), vēlme atdot vecākiem “parādu”, izmainīt kaut ko savā pagātnē. Turpinot ieguldīt savu enerģiju šādos mērķos, spēki zudīs arvien vairāk un vairāk.

5. Televizorā

Ziņu programmas, sarunu šovi, politiskās debates un seriāli izšūpo mūsu emocijas no vienas galējības citā, radot ilūziju par piesātinātu dzīvi un izsaucot emocionālu iztukšošanos.

Autors: Jūlija Minakova, shkolazhizni.ru

Leave a Comment