Saplaisājuši papēži… Ko darīt?

Ja ādas īpašības mainās, papēžos var veidoties plaisas.

Sākumā tās ir tikko pamanāmas, bet ar laiku padziļinās un dažkārt iekaist, izraisot sāpes staigājot. Dažkārt problēmas iemesls ir cieši un neērti apavi un ilgstoša staigāšana. Pavadot visu dienu stāvus, kājas pietūkst, tiek traucēta As**srite un cieš arī pēdas. Nepietiekams vitamīnu trūkums vai to pārmērība, kas ietekmē vielmaiņu, ir vēl viens plaisu rašanās iemesls.

Lai vieglāk staigāt, laiku pa laikam der veikt klasisko vai ārstniecisko pedikīru. Pedikīre Lidija Naumova mierina, ka uz salonu nav jādodas biežāk kā četrreiz gadā – katra gadalaika sākumā, ja ikdienā veic kāju higiēnu: ik vakaru mazgā pēdas, pēc tam izmanto ādai piemērotu krēmu un pareizi apgriež nagus, īpašu uzmanību pievēršot stūrīšu apstrādei.

Pēdu ādas Vese***ai par labu nāk procedūras, ko iespējams veikt mājās. Tiklīdz papēžos parādījušās pirmās nelielās plaisas, vismaz reizi nedēļā ieteicams kājas 20 minūtes turēt siltā ziepju, sodas (trim litriem ūdens pieber vienu ēdamkaroti dzeramās sodas) un kumelīšu novārījuma vannā.

Citai veselīgai procedūrai nepieciešama viena ēdamkarote As**szāles drogas, ko uzvāra divās glāzēs ūdens un turpina karsēt vēl 10 minūtes. Tad atdzesē, nokāš un pievieno divas ēdamkarotes etiķa. Pēc mērcēšanas pēdas noteikti jāieziež ar treknu krēmu, jo etiķis sausina ādu.

Tautas medicīna zina padomu pirms gulētiešanas uz 2–3 stundām plaisas pārklāt ar svaiga sīpola ripiņām vai putriņā sasmalcinātu sīpolu. Pēc tam pēdas jānoskalo siltā ūdenī un jāieziež ar krēmu.

Ja nepatīk sīpola smaka, var izmantot svaiga kāposta lapu. To ar gaļas āmuriņu viegli izdauza, ierīvē ar medu, apkaisa ar miltiem. Piesūcināto kāpostlapu pirms gulētiešanas piesaitē pēdai, bet no rīta noņem un silta ūdens vanniņā notīra pārragojušās ādas šūnas, bet kājas ieziež ar krēmu.

Avots:

ala

Leave a Comment