Sēru vēsts: Aizsaulē devies sporta izcilnieks – lielisks atlēts, stingrs un iedvesmojošs treneris

Latvijas peldēšanas sporta saime ir saņēmusi sēru vēsti. 88 gadu vecumā aizsaulē devies Latvijas peldēšanas sporta izcilnieks – lielisks atlēts, stingrs un vienlaikus iedvesmojošs treneris, aizrautīgs sporta dzīves organizators un vadītājs Juris Rode, raksta Latvijas Peldēšanas federācija.

Juris Rode (1933.) peldēšanai pievērsies 1949. gadā, startējot VEF rūpnīcas spartakiādes peldēšanas sacensībās, kad arī nolēmis sākt trenēties nopietni, jo “ar prasmēm, kuras ieguvu ganu gaitās Cēsu pagasta “Lejaspeļu” pirts dīķī, man likās par maz”.

Jau pirmajā treniņu sezonā, kura tika aizvadīta savas vienīgās treneres Lilijas Pētersones vadībā, J.Rode uzrādīja tam laikam pieklājīgu rezultātu 100m brīvā stila distancē (minūte un 14 sekundes) un tika uzņemts republikas izlasē dalībai PSRS jaunatnes meistarsacīkstēs, kur izcīnīja piekto vietu. Tai pašā sezonā J. Rode Latvijas PSR republiku pārstāvēja arī PSRS čempionātā un Baltijas spartakiādē, raksta delfi.lv

Lasi vēl: Pāvels Globa: šai zodiaka zīmei beidzot ļoti paveiksies 2022. gadā. Negaidīta dāvana ir jau ceļā

Latvijas PSR čempiona titulu 100m brīvajā stilā J.Rode pirmo reizi izcīnīja 1952. gadā un šajā distancē republikas čempiona godā noturējās sešus gadu, līdz 1957. gadam, kad pārstāja nopietni trenēties. Šajā laika posmā J.Rode labojis republikas rekordus vairākkārtīgi – sākot no 1:04.9 (1953.g.) līdz 1:02.7.

Pārtraucot aktīvās peldētāja gaitas, J.Rode palika peldēšanas sportā un sāka strādāt par treneri SB “Dinamo”, Liepājā, VEF peldbaseinā, SB “Daugava”, kā arī Rīgas Specializētajā peldēšanas skolā (RSPS), kur ilgus gadus bija arī sporta skolas direktors. Savā ilgstošajā trenera karjerā J.Rode ir sagatavojis desmitiem Latvijas sporta meistarus, Latvijas čempionus un Latvijas izlases dalībniekus, kas godam pārstāvējuši Latviju arī starptautiskā mērogā.

2013. gadā izcilais treneris saņēma Rīgas domes apbalvojumu par mūža ieguldījumu sportā, bet 2017. gadā par pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu peldēšanas sporta attīstībā Juris Rode tika iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri un apbalvots ar valsts augstāko apbalvojumu.

Latvijas Peldēšanas federācija izsaka līdzjūtību tuviniekiem šajā grūtajā sēru brīdī.

Atvadīšanās notiks piektdien, 19.novembrī.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru